Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős kortól érdemes a...

Mennyi idős kortól érdemes a babáknak kisasztalt, kisszéket venni?

Figyelt kérdés

sziasztok! a kisfiam most 13 hónapos. a múltkor voltunk az ikeában és leültettem egy ottani kisasztalhoz, olyan szépen eljátszott egy golyós játékkal, hogy ámultam! persze még nagyon figyelni kellett rá, nehogy leforduljon a kisszékről, de elgondolkodtam, milyen jó lesz majd egy ilyen később játékra, rajzolásra, akár evésre. a kérdés az, hogy mikortól? az idei, vagy csak a jövő karácsonyra? szerintetek?

azért nem merek abból kiindulni, amit a fiamon láttam, mert ő elég becsapós, lehet legközelebb már felé se menne :) Tapasztaltabb anyukák! Mikortól lehet kihasználni a kisszéket, kisasztalt?

Köszi a válaszokat!


2009. nov. 2. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam pont karácsonyra kapja meg a nagyszüleitől azt az ikeás kisasztalt 2 székkel. Bár akkor mégcsak 1 éves lesz szóval még nem tudja használni.
2009. nov. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekünk régóta van-lent a tárolóban.Lehet,hogy túl óvatos voltam/vagyok,de én most hoztam fel neki(17 hónapos),mert az a véleményem,hogy csak akkor biztonságos,ha egyedül le tud ülni és fel tud állni a székről.Mondjuk nekünk nincs háttámlája...
2009. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

igen, én is ezért vagyok tanácstalan. mert újabb balesetforrást nem akarok :)

karácsonykor elvileg ő 15 hónapos lesz, nem biztos, hogy jövő karácsonyig érdemes lenne várnunk... de nem tudom.

a dilemma ezért ilyen nagy, mert most beszállnának az árba a nagyszülők...

Várok még tanácsokat, tapasztalatokat!

2009. nov. 2. 12:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha okosan választasz,szerintem nagyon jó ötlet ajándéknak.Figyelj arra oda,hogy:-legyen háttámlája,-az ülőke magassága kb. popsi magasságú legyen...stb.

Eleinte ott leszel mellette nyilván,együtt rajzolgattok,gyurmáztok,hamar megszokja.

Szóval bátran fogadd csak el ajándéknak!:)

2009. nov. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot! úgy tűnik, ez lesz a legértelmesebb ajándék, amit a család össze tud dobni. mert vannak játékai a fiamnak, az a tapasztalatom, hogy csak a zenélősökkel foglalkozik igazán, a többi el van felejtve. felesleges lenne még több apró izé a családtól - majd ha nagyobb lesz, jöhet a lego :)

addig ennek legalább hosszú távon hasznát vesszük.

a szuloklapja.hu-n azt olvastam az előbb, hogy egy 15 hónapos baba már ügyesen tud kisszéken ülni, ha megtanítják rá :) majd gyakorolunk :)

Köszi szépen!!!

2009. nov. 3. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!