Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól ül a baba?

Hány hónapos kortól ül a baba?

Figyelt kérdés
2009. nov. 1. 14:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én babám 7,5 hónaposan ült fel egyedül. Oldalfekvésből felnyomta magát ülőbe.

De sok baba először négykézlábazik, és utána tottyan vissza ülőbe, kb 9-10 hónaposan.

Ha még nem tud egyedül felülni, nem szabad felültetni, mert azt amúgy már hamarabb is tudnak.

2009. nov. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%
Hát kislányom 6 hónapos kora óta ül, pedig akkor még felülni nem tudott (most 9 hónapos, és hasizomból felül, fekvő helyzetből). Miért ne ültettem volna fel, ha már ülni tud? Ezt nem értem. Sokkal jobban elvolt, és játszott ülve, mióta tudott ülni, ha elfektettem, csak hisztizett. És semmi baja nem lett ettől. Felül ma már magától, ha lefektetem, szinte azonnal.
2009. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az én fiam 5 hós volt.
2009. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

6 hónaposan ült fel a lányom, előtte hiába ültettem eldőlt :D még kitámasztva is felborult.Rá két hétre felhúzta magát térdelő állásba mikor mellette feküdtem, belém kapaszkodott. 7 hónaposan felállt az ágy mellett, most 8 hónaposan pedig lépked az ágy mellett. Ne aggódj, majd csak azt veszed észre hogy ül egyik napról a másikra.

Hasra fordult, két lábát maga alá húzta majd kinyujtotta őket csak úgy csucsosodott a feneke:) majd jobbra vagy balra elbillentette és már ült is.

2009. nov. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Az én fiam is 5 hónapos korában ült fel egyedül.

2009. nov. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért az előző válaszolók babái nem az átlaghoz tartoznak. A babák általában 8-10 hónapos koruk között ülnek fel maguktól, minden segítség nélkül. Nem véletlen, hogy a gyerekülések használatát is csak 8 hónapos kortól ajánlják, mert ált. ilyenkor ülnek már a babák elég stabilan.

Persze 6-7 hónaposan is elüldögélnek, ha felülteted őket, de ilyenkor még csak rövid időre szabad hagyni.

2009. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kisokosok válasza:
100%
Atya ég milyen sok baromságot hordtok össze🤣 5 hónapos baba magától felül és társai...Gondolom ezek a babàja màr 3 hónaposan kúsztak-másztak,és 7 hónaposan foci edzésre íratták be őket,meg a 3. osztályba,mert írni és olvasni is tudtak mire 1 évesek lettek... El ne hidd nekik kèrdező! Ezek A tipikus ősanyák akik versenyeztetik a gyerekeiket,mert azt hiszik ha az ő gyerekük valamit előbb csinálna akkor ők jobb anyák lennének vagy jobb gènekkel rendelkeznének🙈
2020. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Az én babám 3 hónapos múlt és húzza felfelé magát, valamint ha az ölemben ül úgy hogy a mellemnek támaszkodik néha fel-fel üldögél és tartja magát. A fejét is tartja szépen.
2020. júl. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8 as, nekem most ugyanezt csinalja a fiam. Ha fogom a kezet segítség nélkül húzza magát. És már alig akar fekve lenne, csak úgy szeret ha ul az olemben és nézelődik. Akkor ne hagyjam?
2022. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!