Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki milyen tápszert használ 4...

Ki milyen tápszert használ 4 hetes kora körüli babának? Hol veszitek? És milyen márka fajta?

Figyelt kérdés

Hétfőn tuti veszek. Hát ez már nem állapot. a gyerek óránként 2 óránként eszik, de vagy 40 percen keresztül.eleinte még nyugodtan, de aztán ideges, végig nyöszörög. csapkod, rugdods. Aztán a másik cicin ugyan ez, merthogy 2 mellből eszik. Majd van a mellemnek röpke 1 vagy fél órája hogy produkáljon magába egy kis tejet. eszem a homeos bogyót, a laktoherbet, rengeteget iszom is. Csak ha kint vagyunk sétálni, akkor alszik rendesen. amúgy nem túl mélyen, cumizik is ami a nem mély alvástól mindig kiesik, és nyíg, akkor engem sem hagy szegénykém pihenni. Második gyerek, az elsővel rengeteg tejem volt. A doki nem írja fel a tápszert, merthogy megvan a súlya. 4 hetes, 3470-el született, és most 4290g, szóval egész nap fekszek, szoptatok, a doki szerint ez a dolgom, ezért kapjuk a pénzünket, és ha a súlya megvan, nincs gond. De nekem se nappalom, se éjszakám, egész nap ringatom is, és van egy lányom 5 éves, vele is kéne foglalkozni, na meg a háztartás. Lányommal ilyenkor már beált hogy 3 vagy 4 óránként evett. de most... Mit tehetnék? Én szoptatás párti vagyok amúgy, és nem feltétlenül akarnám a tápszert főleg mert attól félek, hogy akkor elfordul a cictől.... Éjjel is sokszor kel.fürcsi után tud 3-4 órát aludni de azt is csak vagy 4 napja.


Nos????


2009. okt. 31. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én cska azt tudom neked irni,hogy várj még.Én is elkeztdtem neki tápszert adni 6hetesen mert azt hittem kevés neki pedig csak fejlödési ugrás volt és nem volt elég tápláló.Azóta meg csak a tápszert eszi meg nem szopik.Ugy fejjem neki le a tejet 70-80ml még mindig pedig már 5hónapos.Én elhamarkodtam persze nem biztos,hogy nálad is igy van.Mi most a milupa milumil ha 1 eszük.Sajnos.
2009. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mérni próbáltad már?(szopi előtt és után?)Akkor egyből kiderülne mennyit eszik.Fejés?

Ilyenkor a legjobb tápszer a HA-s (hippo-allergén)de azt csak úgy tudom doki írhatja, de egy kérdést megér a gyógyszertárban.Mi először MILDIBÉ-t ettünk aztán áttértünk a Nestle Beba Start-ra.Mindegyik HA-s volt.

2009. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem kisfiam majdnem három hetes volt amikor elkezdtem neki tápszert adni. egy hetet várt a dokinő és utána felírta. én mértem a súlyát evés előtt és után igy látta hogy mennyit eszik.

szerencsére csak pótlásnak adtam és nem is mindig. aztán beállt a tejem.

szedtem homeos bogyót de nekem az nem segített még egy kicsit kevesebb is lett a tejem. laktoherbet ittam sokáig.

aztán négy hónapos koráig csak szoptattam. de már éreztem hogy nem elég így elkezdtem a hozzátáplálást.

nincs két egyforma ember így minden embernél más hogy mennyi teje van. pl amikor fejtem akkor nekem nem lett több egyáltalán. még több idő kellett hogy újra legyen elég.

szerintem kezd el mérni evés előtt meg után és így látja a doki hogy mennyit eszik.

2009. okt. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ó fejninincs mit, alig egy kisujnyi ha jön... mérni is mértem ha megette a mennyiségét akkor elvolt, de ha nem, nyűgi. Na én is attól félek ha elkezdem pótolni, akkor leszokik a ciciről, a tejről, vagy a szopásról, és majd a tejcsit is cumis üvegből kellene adnom neki.
2009. okt. 31. 20:39
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi a beba h.a. start aktívot használjuk, ez vált be.

Recept nélkül is kiadják, de úgy drágább.Itt egy oldal is róla hogy mennyibe kerül.

[link]

Na igen a cicizés már nem a régi mióta tápszerezünk, de a kevés tejcsim miatt.Hajnalban még rendesen szopizunk akkor nem is kér pótlást mert akkor van elég tejem, de sajna napközben már nincs elég így pótlom már vagy 1,5 hónapja és most 4 hós a lányom.

Próbálj olyan cumisüvegből adni neki tápszert ami hasonlít a cicihez.Nekünk a tommee tippes vált be.Az aventos nem volt jó.Így szopizik is és tápszerezem is.

2009. okt. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nuk-os cumis üvegem van.jó?
2009. okt. 31. 21:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi szinte az összes Ha-s tápszert kipróbáltuk.Az egyiktől a hasa ment a másiktól székrekedése lett, a harmadiktól meg úgy fájt a hasa,hogy ordított szegénykém mint a vett malac. Most (lekopogom)a Milupa Pregomin vált be,ez tejérzékeny babáknak van és hypoallergén is.A doki írja fel receptre úgy 330Ft egy doboz(recept nélkül 3500ft).Ezt nagyon szereti és a pocakkal sincs gond mióta ezt használjuk.

2009. okt. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

21:26-os vagyok.Mi is kipróbáltuk a milupa pregomint de székrekedése lett tőle a lányomnak.Ja és nem értem hogy lehet ilyen olcsó amikor mi 1500.-vettük receptre a sima ára meg 3374.- még maradt is egy bontatlan dobozom.

Hát biztos jó a nukkos cumisüveg is, nem ismerem bár ránézésre nem olyan ciciformájú, de attól lehet jó.Próbáld ki hátha.

2009. nov. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! mi milupa pregomint használunk,igaz tejérzékeny a kisbabám és nuk-os cumival adom neki. nekem sincs elég tejem, mindig először szopizik, lemérem és utána adom a tápszert attól függően h mennyit szopizott. és attól h üvegből is kap, nagyon várja a cicit is.

Az egyik válaszolónak üzi, h tényleg 330 Ft -ba kerül, lehet azért mert mi csak ezt ehetjük és nekünk 90 %-s támogatás jár. De ez csak egy tipp.

2009. nov. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!