Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezdjem? A család sürgeti!

Mivel kezdjem? A család sürgeti!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma 15 hetes a babám. Még szopizik, igaz délután este már szopizás után pótolok tápszert 1-2 alkalommal naponta. A család szeretné ha elkezdeném a hozzátáplálást, szerintem még korai a pépes étel. Nektek mi a tapasztalatotok? Ti hogy csináljátok?


2009. okt. 31. 14:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Én hipoallergén tejpéppel kezdtem,majd ehhez adtam hozzá később a gyümölcsöt,zöldséget!
2009. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mar ne is haragudj, de kinek mi koze ahhoz, hogy Te mikor kezded el a hozzataplalast? Akkor kezd el amikor Te gondolod? Egyebkent szerintem meg nagyon korai. 5-6 honapos kor alatt nem nagyon szoktak elkezdeni.
2009. okt. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetertek az elozovel!Szerintem meg most allj a sarkadra, mert a TE gyereked neked kell eldonteni mit,mikor ,hogyan!Ha nem tudsz valamit termeszetesen lehet segitseget kerni, de hogy valamit a csalad vagy akarki nyomasara tegyel...mi lesz igy kesobb?

Tenyleg korai meg,raersz 5-6 honaposan hozzatplalni.

2009. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom szintén kapott napi egyszer-kétszer tápszert a szoptatás mellett, de a hozzátáplálással megvártam a hat hónapos kort. A korai hozzátáplálásnak előnye semmi, hátránya viszont lehet. A tejed mennyisége is fokozatosan csökkenni fog, a baba emésztőrendszere sincs még igazán felkészülve a jó kis savas gyümölcsökre, főleg abból kiindulva, h' még fél évesen is az első pár hétben voltak a lányom székletében emésztetlen maradványok. Almát meg sütőtököt még ehet 80-90 évig, most elsősorban anyatejet és tápszert kéne még adni neki.
2009. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mi az hogy a család sürgeti???Miért jó az nekik, ha elkezded már most hozzátáplálni???
2009. okt. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszer azzal kezd ,hogy a csaladot leszoktatod az ilyen dolgokrol,mi az,hogy sürgetik? Ezt utálom, én is mikor mindenki iranyitani akarja a dolgokat,ök akarjak megmondani,hogy mit csinalj s mikor.5 hetes baba anyukaja
2009. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A családnak mond meg, hogy nem fogod előbb hozzátáplálni, mert felesleges, azért van a tápszer, hogy tudj pótlást adni ha kell és nem szilárd étellel etetni.
2009. okt. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én babám is 3,5 hós nálunk is voltak ilyen beszólások anyukám részéről... ha rajta múlott volna már 2 hósan almapépet eszik a babám!! Állandóan azt emlegeti, hogy bezzeg Ő már adott nekem 3 hónaposan babapiskótát almával...és 6 hósan már mindent ettem...még mákos tésztát is pedig fogam sem volt! Néha frászt kapok tőle, komolyan! Ilyenkor finoman leállítom, hogy ez a baba az én kisbabám és majd akkor eszik mást ha én úgy látom eljött az ideje, meg a dokinéni és a védőnő is rábólint!
2009. okt. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém is tápszeres volt, de 5 hónapos koráig vártam a hozzátáplálással. Akkor is a védőnővel beszéltem erről, és nem engedtem a családnak beleszólni. Ne hagyd magad! A babának legyen jó, amit csinálsz, ne a családnak! Te se sürgess semmit, pláne ne a család. Jó babázást neked! ÜDv
2009. okt. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!