Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet tudni mi okozhat ekcémát...

Lehet tudni mi okozhat ekcémát egy 4 hónapos csecsemőnél? Van olyan vizsgálat, ami kiderítheti ezt biztosan?

Figyelt kérdés
Gyorsan és biztosan szeretnék segíteni neki a tünet okozójának kiiktatásával. Mosószert, öblitőt nem váltottam, családban nincs senkinek ekcámája.
2009. okt. 31. 12:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég gyakori a csecsemő kori ekcéma, az oka annyira nem ismert, de ki szokták nőni a babák. Szerintem mindenképpen vidd el bőrgyógyászhoz, hátha tud rá mondani valamit vagy még az okát is kideríti.
2009. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem velem született ekcémám van, azt mondták kinövöm. Hát nem. A lányom nem örökölte, legalábbis idáig még nem jelentkekzett semmi ilyesmi. Magamból kiindulva, ami miatt nálam nagyon hamar kijön, az az hogy ha nedves a kezem, nem törlöm meg rendesen egyből hólyagos lesz. Vagy épp az ellenkezője, ha túl száraz akkor meg azért. Mosóporra, mosószerre, tisztítószerre csak akkor ha közvetlenül érintkezek vele, belenyúlok, takarítok kesztyű nélkül. És itt a poén: ha kesztyűt húzok takarításhoz, beizzad és ugyanott vagyok ahol a part szakad... De annak idején anyumnak sem mondta meg senki hogy mitől lehet ez. Próbáld meg szárazra törölni a testét, ne nagyon krémezgesd. Nekekm kiskoromban kimondott ekcémára való fürdetőkenőcsöm volt, egész jó volt. Állítólag. Bőrgyógyász segítségét kérd , biztosan van rá kenőcs. Nekem nagyon jót írtak fel, használ is. De egy babának biztosan mást írnának fel, kérdezz rá.

2009. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!