Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves fiam megtorpant...

Egy éves fiam megtorpant szerintem a fejlődésben. Más is érez így?

Figyelt kérdés

Mindenki szerint olyan nyugodt,kiegyensúlyozott baba.... Én már őszintén nem ezt látom. Erős lelki fusztráltság van bennem,mert valamit nagyon nem jól csinálok, bárhogy szeretném. Kicsiként sosem sírt, de szó szerint, még éhen sem,tudta mikor kap cicit. Az első fogak 5hósan jól bekevertek,nem szopott többet, de a tápit elfogadta, szépen edte a főzeléket és gyümölcsöket. Mozgásfejlődése mindig átlagosnak volt

mondható, élénk baba, de az a lustibb fajta,aki 6 hósan forog végre, 7-9 hóig kúszik majd végre mászik és feláll 10 hósan, kapaszkodva lépeget 11 hótól, a többi még várat magára. A sírás: na mostanában bőven pótolja a bébikorban kihagyottakat... Mintha mindenért sírna, alig enged néha felöltözni, kapaszkodik a lábamba és sír. Képes napokig, egész nap nyüszögni, végeláthatatlanul. Mindegy hogy jöttek mamáék vagy az apja próbál játszani vele, csak nyüglődik játék helyett a mamik is minnél jobban próbálnsk a kedvére tenni, ő annál idegesebb és nyügösebb...és én is. Amikor napokig ilyen, jönnek a balesetek: elesik, eldől, beüti magát, felrepedt a szája, mert az apja mellől levetette magát az ágyról, stb. Az evés: eszik, de csak figyelemeltereléssel, kezében egy autó, vagy daloló mesekönyvet lapozok és teszem a szájába a főzit/gyümit. Próbáltam szigorúan,bohóckodás nélkül, szépen etetni, de unja, pár kanál és nyekereg,csapkodja a kezemből a kanalat, tekeri ki magát,mint aki nem éhes. Jó, otthagyom hogy egészségedre, ha neked ket kanál elég ebédre...na ekkor ordítani kezd,mig üvegből kaját nem kap, mert innentől kanalazni már nem hajlandó, igy tápit eszi ebédre, ha játszok vele , 200-250- et is eszik kanállal, de néha már a játék sem kell...sír ,majd ordít, a tápot meg simán lehúzza, miután tíz percig visít utánna. Nem akar új dolgokat megenni, meg sem próbálja, néha reggel egy kicsi kenyér/kalács/krémtúró, délután kis keksz/piskóta, de morzsákról beszélek! Nem buta, sok mindent mutat a könyveiben és 10 szót minimum használ is már vagy két hónapja. De ez a folytonos nyüszögés, semmi nem tetszik/nem játszok inkább hisztizek kicsit/mama ne nyúlj hozzám,rádmorgok/stb viselkedés nagyon megvisel és nem tudom kezelni, nem tudom mi a helyes. Rászóljak állandóan?akkor már csak kiabálás lesz! Hagyjam figyelmen kívül? Akkor egész nap ilyen ,semmi változás. Valahogy nem érzi magát jól és én mégúgysem! Ideges és feszült vagyok tőle! Van itt valakinek ilyen bonyolult kicsinye? Hogy bírkóztok meg ,hogy ne kapjatok idegbajt?


2009. okt. 31. 10:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem vagy ezzel egyedül. Lefárad a nap folyamán? Mennyit vagytok levegőn?
2009. okt. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Reggel negyed hétkor kel, fél tízig volt fent,játszottunk eddig, meg nyűglődtünk, már ki is vittem a kutyussal sétálni. Egy körül újra séta, megyünk megnézni a munkahelyen a mamát/papát/keresztaput és apát ( családi vállalkozás:)), tehát ujra séta. Majd hazajövünk, játék, alszik egyet/vagy nem ,ez változó, jön a barátnőm egyéves lányával,ujra játék vagy séta. Este apával játék, fürdés. Délután heti kétszer anyuék jönnek, szóval van program...
2009. okt. 31. 10:15
 3/11 anonim ***** válasza:

szia! az én 1 évesen is ilyen bonyolult :)

az evés többnyire úgy zajlik, hogy bébiételes kupakokat pakolgat közben a tálcán :) két héttel ezelőttig csak benyúlt a szájába és kivette pl. a kenyeret és malackodott. aztán magától fordult a kocka.

a nyűglődés nálunk is megvan, nincs mese, csavarognunk kell. délelőtt vásárlás, délután triciklivel séta (kutyás utcákban), majd valamelyik mamánál látogatás, végszükség esetén pláza. este majd 1! órás fürdés-játszás. ha elég mozgalmas a napunk, kevesebb a nyűgi. de valóban, baromi fárasztó ez... és én is szoktam aggódni, hogy normális-e. abban bízom, ahogy a kajához való hozzáállássa hip-hopp megváltozott, úgy lesz a többi problémával is.

kitartást Neked!

2009. okt. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok, hát tényleg van program! :)


Az én lányom még csak 11 hónapos, a kajával ugyanazt csinálja mint a Tiétek, csak nálunk szerencsére nyűglődés nincs (az később jön??) nagdrágszáramba sokszor kapaszkodik, de azt akarja, vegyem fel. Fel is veszem mindig. Amúgy néha 3 percig sincs el egyedül, néha meg fél órákat is eljátszik magában.


Nektek mikor kezdődött ez a nyűglődés? Ettől én is félek :(

2009. okt. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj és ne légy frusztrált. Ez a legnehezebb időszak. Az enyémek is ilyenek voltak 1 évesen. Először én is megijedtem, de a mésodik gyereknél réjöttem, hogy a gyerekek igy müködnek..Nagyon nehéz korszak ez és sok türelemre van szükség, hogy mindketten átvészzeljétek törés nélkül. Most próbálgatja a határait, mit lehet és mit nem. Az evésnél ne eröltess neki semmit, de ne is adj neki mást, ha egy eddig kedvelt dolgot nem akar megenni, inkább kináld meg vele késöbb. Esetleg az is segithet, ha neki is adsz kanalat, hogy ő is próbálkozzon.. Biztos maszatos lesz és nem sikerül eleinte a falatot a szájába tenni, de élvezni fogjauténa meg lecseréled ruháját... A játéknál is hagyd, hogy ó döntse el, mikor mivel és mit játszik, ne akard "tanitani", ó tudja legjobban mely dolgok fejlesztik. A legfontosabb azonban az, hogy Te ne idegeskedj, ne legyél feszült, mert azt ó is megérzi. A nevelésben meg csak azokat a nevelési elveket használd, amikkel maximálisan tudsz azonosulni, mert ha csak egy kicsit nem érzed magadénak, akkor csak kudarcokra számithatsz, a gyerek ezt is megérzi. És légy következetes, ha valamit egyszer nem engedtél, akkor azt soha se engedd, mert a gyerek nem tud majd tájékozódni és teljesen össze fog keveredni. Kitartás és sok türelem! Most ez a legfontosabb! egy 4 gyerekes anyuka
2009. okt. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Persze,hogy azért kapaszkodik hogy vegyem fel,de már kezdem sokallni, hogy egy évesen is karban szeretne eljutni mindenhová, mászás/járás helyett. Ha viszont nem veszem fel, kezdődik a macera....egy ideig bírom csak, aztán kezdek idegbajos lenni,ami nem tetszik! Amióta rosdzabb az idő, vagyis egy hónapja erősebb ez a nyügősködés. Észrevettem,hogy új mozgásforma elsajátítása előtt durvul be, mint aki ideges hogy nem tud önállóan menni, vagy ilyesmi. De hogy a játékai miért lettek ilyen unalmasak egyik napról

a másikra? Nem értem! Lehet hogy én vagyok türelmetlenebb az átlagnál. Tegnap végképp meggyülöltem magam, rettenetes volt: nyitvahagytuk a lépcsőrácsot( már mindegy hogy ki), háttal lefelé gurult le bébikomppal ...nem bucskázott át, nem esett ki, de a visszapillantó műanyag tükörbe üthette be az arcát, van egy lila folt. Meghalhatott volna,ha szemben megy le a gránit lépcsőn....az ételét készítettem, azt hittem apa ott van még, igy betettem a kompba, hogy ne nyüszizzen és csimpaszkodjon, mert nehogy ráborítsak valamit, ....na ? Teljesen kész vagyok ettől! Ez is azért történt,mert kapkodok, ideges vagyok ,nem figyelek a fontos dolgokra csak hogy kerüljem a sírós hisztit. Borzalmas érzés, soha ne tapasztaljátok meg! Leírtam, hátha valaki tanul a hibámból, de a megoldást nem igazán látom.

2009. okt. 31. 10:37
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja! És a "nadrágszárba kapaszkodás" életkori sajátosság,amiatt van, mert a babáknál még nem alakult ki az ún. tárgyállandüság, nem tudják, hogy amit éppen nem látnak, at attól még létezik.Ezt nevezik szeparációs félelemnek a pszichológiában. Tehát, ha te kimész a szobából, nem tudja, hogy vissza is fogsz menni. Ennek megtanulásához nagyon jó játék tárgyak eldugása és megkeresése vagy a kukucs játék. Persze, ne várd, hogy pár nap alatt minden rendbe fog jönni, de egy idő után jobb lesz a helyzet. Sok sikert és kitartást! 3. voltam
2009. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ez az a korszak amikor azért is sírnak gyakrabban mert valami nem sikerül nekik.Gondold el mennyi új dolgot kell megismernie,megoldania most! És mivel sokszor nem megnnek a dolgok sírásba kezd. A másik amiért még többek Közt sírhatnak pl hogy ensek kelnek,összeverik magukat és az ugye fáj....
2009. okt. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne haragudj, hogy én is írok. Segíteni nem tudok, csak szeretném elmondani, hogy minél nyűgösebb az anyuka, annál nyűgösebb a kicsi. Ez saját tapasztalat. Esetleg kéne próbálkoznotok valami új játékkal, ami lekötné kicsit.

Megkönnyeztem az írásodat. Nagyon vigyázzatok a picire!

2009. okt. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Úristen!! Ezt én is írhattam volna!!!!!

Nálunk UGYANEZ a helyzet az 1 éves lányommal. Csak úgy eszik, ha csinálom neki a "műsort", és állandóan az ölemben akar lenni.

ÉS ÉN IS KÉSZEN VAGYOK TŐŐŐŐŐŐŐŐLE...


Lényeg: túl kell élni ezt az időszakot, később már sokkal kevesebb gond van velük. (legalábbis az én 5 éves "nagyfiam" egy tündér)

2009. okt. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!