Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek még hogy korábban...

Mit tegyek még hogy korábban aludjon el?

Figyelt kérdés

14hós kisfiamat éjjfél körül tudom csak elaltatni, akkor is ha 8 körül éberd fel reggel és délután is sajnos csak fél 2 körül alszik el kb 2 órára.Probáltam már babakocsiba,a saját ágyunkban,lefektetni az ö ágyában és simogatni,hagyni sirni amig elalszik , kézben sétálgatva és cicivel is.Kikacsolom a tvt is hogy az se zavarja....

De semmi sem használt idáig akkár milyen fáradt akkor sem lehet elaltatni hamarabb segitsetek kérlek mert már elegem van


2009. okt. 30. 14:53
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, de ezt magadnak köszönheted, hogy éjfélig fennvan a gyerek. Egyszerűen ezt _szokta meg_, hogy éjfélkor van az alvás.

Mivel te vagy a szülő, és úgy gondolod, hogy jobb, ha korábban alszik, miért nem "kényszeríted" ezt rá a gyerekre? Hiszen ezzel csak jót tennél neki. Úgy látom, hogy náltok nem Te neveled a gyereket, hanem pont fordítva van :))

Le kell tenni az ágyikójába 8-kor, 9-kor stb (amikot gondolod, hogy le kéne feküdnie), villany le, ajtó behajt és jóccakát. Ordítani fog, mint a sakál, de csak egy darabig. 5 percenként menj azért be hozzá, mondj néhány kedves szót neki és megint menj ki, de ne vedd ki az ágyból, légy erős! Napról napra kevesebbet sír majd, meglátod. Pár nap ilyen és "megtörik", úgy fog aludni, ha leteszed, mint a tej.


Ez nem kínzás, a gyereket semmi lelki törés nem éri (max. rájön, hogy azért nem úgy forog a föld, ahogy ő gondolja :))), de ha nem hiszed, kérdezz meg egy gyerekpszichológust...

2009. okt. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem nincs mindenben igaza az előttem szólónak! Az én fiam is ilyen volt, de üvölteni azért nem hagytam mert a fulldoklásig tudott ordítani. Most 11hónapos és átlag 10körül alszik el.- persze nem mindig. Én igyekszem fürdés, vacsora után még jól lefárasztani, mászkálunk, hülyéskedünk ilyenek. Kb. 9-9.30körül beteszem a babahordozóba, kap egy cumit, bekapcsolom a bebe-tv-t és azon kimegyek a szobájából és azon szépen elalszik, utána betseszem az ágyába és kész. Ha nem akar 10kor se aludni, akkor jön apa, beteszi az ágyába és elmagyarázza neki, hogy bizony vége a napnak aludni kell. Persze ő nem akar. Amikor sír kivesszük dajkálás, újra lefekteteés, megint kivesz dajkáál, lefektet. Persze így is van sírás, csak nem akkora mintha tök egyedül hagyom a szobába, hogy most azután aludj és kész. Ez nálunk se ment és szerintem egy nagy baromság hagyni ordítani a gyereket. Próbáld meg a következetességet, hogy ott vagy mellette, beteszed az ágyába, ha feláll újra lefekteted, ha sír kiveszed, kicsit megdajkálod, majd vissza az ágyba. Nálunk eddig a leghosszabb ilyen altatás az fél óra volt, pedig az én fiam igazi kis hörcsög... Vagy marad a tévénézős verzió, nálunk ez vált be a legjobban.
2009. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért annyiból hadd védjem meg a kérdezőt, hogy nem minden esetben a szülő maga tehet róla. Az én kisfiam még csak 7 hetes, de már hasonló cipőben járunk. Egész egyszerűen valamiért nem tud hamarabb elaludni. Volt már, hogy 9kor kezdtem el szoptatni és ugyanúgy éjfélre aludt el -bármit tettünk-, mintha 11kor kezdem szoptatni. És ezt nem én alakítottam így, sőt még csak szoktatásról sem lehet szó, amikor az első 3-4 napról beszélünk, amikor ez megesik. Márpedig egy 5-6 hetes babát nem javasolnak ordítani hagyni és belealudni.

Idéznék a netről:

"Fontos tudnunk, hogy a sírás a csecsemő egyetlen kommunikációs lehetősége, amellyel tudatja a világgal, hogy valami baja van. Ha csecsemőkorban ezt a sírást figyelmen kívül hagyják, a baba általános bizalmi állapota gyengül: egyrészt magában, hogy képes kommunikálni, másrészt a gondozójában, hogy felel. Ezzel arra tanítják, hogy adja fel. Előbb vagy utóbb abbahagyja a sírást, de nem azért, mert megnyugodott, hanem azért, mert csalódott, reményvesztett.

"Fontos tudnunk, hogy a sírás a csecsemő egyetlen kommunikációs lehetősége, amellyel tudatja a világgal, hogy valami baja van. Ha csecsemőkorban ezt a sírást figyelmen kívül hagyják, a baba általános bizalmi állapota gyengül: egyrészt magában, hogy képes kommunikálni, másrészt a gondozójában, hogy felel. Ezzel arra tanítják, hogy adja fel. Előbb vagy utóbb abbahagyja a sírást, de nem azért, mert megnyugodott, hanem azért, mert csalódott, reményvesztett."

2009. okt. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

> Előbb vagy utóbb abbahagyja a sírást, de nem azért, mert

> megnyugodott, hanem azért, mert csalódott, reményvesztett.


Az első kommentelő vagyok.

Szerinted miért írtam, hogy 5 percenként menj be hozzá, kedves szavakat szólva és megsimogatva? :) Pont azért ne ne érezze magát magára hagyatottan!

Én mindig tudtam, hogy a gyerek miért sír, félelmében, éhségében, fájdalmában, vagy pedig mert tudja, hogy így ér el valamit...

2009. okt. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az elsö válaszolonak :velünk 1szobában alszik a gyerek,nem szokta meg meg a késöi alvást mert eddig fél10 10 körül aludt csak ez valamiért felborult teljesen..Probáltam azt is h beteszem az ágyába lefektetem és ha felkell vissza ez nagyon tetszett neki játéknak fogta föl sajna.. és orditani meg nem hagyhatom/hagyom mert anyukám is velünk 1 házban lakik és világgá menne ha hagynám sokáig orditani a gyereket(mert ugy üvölt mint akit "ölnének")

Köszönöm a válszokat

2009. okt. 30. 15:26
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első hozzászóló vagyok.


> orditani meg nem hagyhatom/hagyom mert anyukám is velünk

> 1 házban lakik


Hát igen, ez tényleg kellemetlen :(( Mármint nem anyukád, hanem az ordítás..szal érted, mit akarok mondani :)


Pedig sztem ez az egyetlen megoldás sajnos..ha kemény vagy és látja rajtad, hogy márpedig úgy lesz, ahogy te akarod. A gyerekek ritka rafkósak, persze inkább az legyen, mint beteg. Mi is átestünk ezek, kollégáim is így csinálták, a gyerekünk akkor volt kb. 7-8 hónapos.


Persze ez lehet, hogy csak az én véleményem (vagyis nemcsak az enyém), ha vki jobbat javasol, akkor sok szerencsét! :)

2009. okt. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ha eddig 10 korul mar aludt akkor szerintem nem az altatassal van a gond hanem valami oka van hogy nem akar elaludni. az en lanyom akkor csinalt ilyet amikor jott a foga akkor nekunk is 1-2 orat tolodott az esti altatasa sehogy sem akart elaludni. maskor cicin siman elalszik. 1 hetig tartott ez a helyzet. de akkor nekem is jarkalnom kellett vele nem akart szopizni, jatszani se ha leraktam a foldre hogy jarkaljon meg hadd faradjon rogton sirt csak a kezemben volt el.
2009. okt. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

ö szivesen játszana akár meddig de ha már elakarom altatni akkor összepakolom a játékait ezzel is jelezve hogy aludni kell..

ma sikerült fél 11kor elaltatni, remélem mostmár jobb lesz ujra :)

köszönöm a válaszokat és a segitséget (mindet kiprobáltam de végül elfáradt a mamával játék és tvnézés közben annyira hogy a cicin már egész hamar elaludt..)

2009. okt. 30. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!