Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mesélnél az újszülött babádról...

Mesélnél az újszülött babádról? Hogyan telik egy napod, vele, mikor szokott mosolyogni, mit érzel ha rádmosolyog,

Figyelt kérdés
mennyi idős?
2009. okt. 30. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia

A kislányom 4 é sfél hónapos, a napjaink nagyjából ugyanúgy telnek, szopi, pelenkázás, játék, séta, fürdés, éjszakai kelések, mosolyog majdnem midig ha jól érzi magát, és a legjobb érzés a világon a mosolyában gyönyörködni.Ha sír, az kegyetlen, ezért nem is nagyon hagyjuk.

2009. okt. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia


Nekünk ma 3 hónapos a gyönyörű kislányunk.

Kb 2 hónapos korától mosolyog ránk,/felismer minket./

Általában olyan 7-8 körül szoktunk felkelni. Ami azt jelenti,hogy legalább egy olyan 10-20 percet játszunk,röhögcsélünk,dumcsizunk még az ágyban,mielőtt kikelnénk.. Átpelusozom,kimegyünk a szobából,játszunk még a tüköt előtt is,ha nem fáradt akkor berakom a hintájába is,hhogy had játszon..Majd ha álmos lesz,akkor cumi a szájába,és kis idő után elalszik benne... :)

Persze a cumiját ki-kiköpi,de ha visszaadjuk neki,akkor már minden szupi...:) Majd ha felkelt,és kihúztuk az időt a következő etetésig,akkor kajcsi,majd kezdődik minden úgy,mint mikor reggel felkeltünk.. Mindíg mikor jóllakik,utánna rámnéz,és mond valamit,meg mosolyog,hogy neki milyen jó,hogy teli van a kis bendője...:) Nagyon édes ilyenkor. Ekkor a legkommunikatív...:) Aztán ha jókat nyomott kajcsi közben,akkor átcserélem a pelusát,és játszunk megint...:)


Az meg,hogy milyen mikor az emberre rámosolyog a kis kincse,az meg elmondhatatlanul jó érzés... Nekem sokszor könnybelábad a szemem,mikor olyan édesen néz rád,és csak mosolyog,meg mondja a magáét,ahogy sikerül neki...:)

És hogy mikor is szokott mosolyogni? Hát kajcsi után,mint írtam,meg mikor mondjuk magában játszik a hintájában,és csak úgy odamész hozzá,és mondassz neki egy pár kedves szót,és egyből mosollyal hálálja meg a jó szót...:) Meg hát általában ha kedvesen beszélek hozzá,vagy bohóckodok neki,meg ilyenek...


Na és neked már van babád?

Vagy csak felakarsz rá készülni,hogy mikortól lesz várható a mosolya?

2009. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:) kismama vagyok, és annyira várom már én is azt a mosolyt:)
2009. okt. 30. 16:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem már 8 hónapos a lányom, most hogy olvastam ezt a kérdést olyan nosztalgia fogott el!

Emléxem mikor hazahoztuk a kórházból letettük a nappaliba a hordozót benne a pici lányunkkal, aludt szépen mi meg csak néztük milyen ici- pici.

Az első 6 hét nagyon gyorsan elrepült, pelenkázás,etetés büfiztetés, öltöztetés, ez ment egész nap, de szerencsére egy kezemen megtudom számolni hányszor kelt fel éjjel, tudunk tőle aludni.

Mindig cicin aludt el szopi közben, de mikor be akartam tenni a kiságyba mindig felkelt, szóval a lányom reggeltől estig az ölemben volt, két órát aludt az ölemben, addig én a Tv-t vagy őt néztem,majd felkelt pelenkázás cicizés utánna bukott egyet öltözés majd cicin elaludt. Este fürdetés után cicizés, közben elaludt, még egy órát fogni kellett az ölemben hogy jó mélyen bealudjon s csak úgy tudtuk lerakni a kiságyába. 3 hónapos koráig minden kajázás után bukott és öltözködés volt a vége, vagy ha mégsem bukott akkor kifolyt a kaki és avégett volt ruhacsere, napi 4 garnitúra ruha minimum kellett, és 15 pelus, most már csak napi 10! Rengeteget pisil kakál.

Húúúú, a kakálások, minden pelusban volt kaki! Az első 6 hétben nagyon be volt gázosodva, és hab jött ki a fenekéből de az infakol segített, képzeld volt olyan hogy pelenkázom, egyszer csak nyomott egy kakit, de olyan a babáké mint a víz teljesen híg és a pelenkázóról elkakált a gardrób szekrényéig, 3 méter a kiságya a baldahin minden olyan lett nekem még sikerült elugranom :D

De volt olyan eset is mikor engem talált el, a szép új nadrágom cipőm, kuka is lett mert nem jött ki belőle :(

Első sétánk, 2 hetesen, ugye csak ölben volt el, épp hogy leértünk a lépcsőházban az ajtóig iszonyatos ordítás, nem akart megnyugodni fel kellett menni és cici,annyi volt a sétának. Másnap ismét próbálkozás, lementünk bettem a babakocsiba, ismét ordítás vissza fel.

Harmad nap már eljutottunk a szomszéd házig, negyedik nap már az utca végéig, és hét végére jutottunk el oda hogy tettünk egy kört, de haza felé már ölben kellett hozni mert bömbölés :) Ma már ki sem akar szállni a babakocsiból :D

A legjobb dolog tényleg mikor rád mosolyog majd a babád, és amikor fejlődik napról napra ügyesebb, mindig új élmény amikor tanul valamit.

Először csak fekszik, ahová és ahogy leteszed úgy marad, de pár hétre rá már majd tudja forgatni a fejét, majd oldalra fordul, hasra-hátra fordul, nyúl a játékokért, gagyarászik, felül, feláll, lépeget pakol stb. és te majd hívod apát büszkén hogy már miket tud a gyerkőc milyen ügyes! :D

Én azt mondom amennyit csak lehet fogd az öledben a babád nem lesz azért elkényeztete, nekem fél évesen felült a lányom, 7 hónaposan felállt, most már lépeget, és azóta nem marad meg ölben állandóan menne, és úgy hiányzik hogy tartsam az ölemben.

Megmaradt az a szokás hogy ringatva altatjuk el, napközben délelőtt délután én ringatom, este pedig Apa hogy neki is jusson az ölelésből :D

Mostanában oda bújik hozzám a lányom, na ez megint egy hatalmas élmény, annyira jó mikor nyújtja a kezét hogy vegyem fel, rám teszi a fejét és érzem hogy szeret. Mikor játszok vele, utánna jön és tartja a száját puszira mintha azt mondaná Köszi Anya!

Használj ki majd minden vele töltött pillanatot, meglátod nagyon jó lesz babázni!

2009. okt. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a Fischer-Price EsőerdőBaby-gear hinták nagyon jók, mert két fokozatban lehet állítani a háttámlát, újszülött kortól használható, elringatja a babát, közben nagyon szép sokféle dallamot játszik, van körforgója nagyo szerette a lányom, és mikor elkezdett kanalazni etetőszék ként is funkcionált. Nagyon szuper! Jobb mint a pihenőszék! Teszveszen vaterán vannak féláron!
2009. okt. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!