Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Láttátok ma a Csak csajok-at...

Láttátok ma a Csak csajok-at az Rtl klubon?

Figyelt kérdés
A bölcsőhalállal kapcsolatban beszélt egy orvos és azt mondta,azzal is lehet csökkenteni a kockázatot,ha külön ágyban alszik a gyerek és semmiképp se vegyük magunk közé,mert nem jó.Sok helyen meg azt olvasom,hogy ha az anyjával alszik,akkor vele együtt lélegzik és "nem felejt el lélegezni"?Most akkor ez hogy van?Nálunk külön szobában van.
2009. okt. 30. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

nálam első perctől kezdve külön szobában van, légzésfigyelővel. 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát, 12 órát egyben. azért döntöttem így, mert én anno csecsemőkoromban anyámékkal aludtam az ő elmondása alapján, és azt mondta hogy 1 éves (!) voltam, amikor először képes voltam egész éjszaka aludni.

a bölcsőhalál az meg már megint csak egy dolog, ami miatt jobb külön altatni. persze sokan a természetesség hívei, és inkább magukhoz veszik a csemetét, ő dolguk. csak aztán meg töri a fejét másfél év múlva, hogy na mégis akkor most hogyan tovább. nem bántani szeretném őket, csak szerintem ha magukhoz veszik a babát, akkor azt annak tudatában tegyék, hogy minél idősebb egy gyerek, annál nehezebb lesz átszoktatni. én még 3-4 évesen is átmásztam anyámékhoz, hiába volt külön szobám. persze lehet mondani, hogy mindenki magából indul ki, meg lehet sorolni ellenpéldákat is, én ezeket is elhiszem. de amikor választanom kellett, én úgy döntöttem, hogy a számomra és a babám számára is az egyszerűbb utat választom.

2009. okt. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én sem szeretném a mi szobánkba tenni (3 hós,elejétől külön alszik),nem azért kérdeztem,csak olyan fura,hogy "okos" emberek mást mondanak.
2009. okt. 30. 11:49
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

A bölcsöhalál oka ismeretlen, de az esélye csökkenthető, ha:

nem dohányoznak a gyermek környezetésben

ha anyatejjel van táplálva a gyermek és utána jól meg van büfizetve

ha a szoba hőmérséklete nem több, mint 20 C és a baba sincs túlöltöztetve

ha nem adsz rá sapkát

ha keméyn matracon alszik, pánra, pléd és játékok nélkül

ha külön ágyban, de egy légtérben van a szülökkel, vagy a nagyobb testvérrel


a monitorizálás (légzésfigyelő) csak akkor szükséges, ha:

már volt a családban hasonló haláleset

ha kis súllyal született a bab, esetleg idő előtt és légzési zavaroakkal (azt hiszem, akkor kötelező is)


amúgy pedig gyakrabban fordul elő:

a hason altatott babáknál

a dohányos gyerkei körében

az alacsony iskolai végzettségűek és a rossz szociális helyzetben lévőknél (ez nema személyes véleményem, hanem a szakirodaloösszességében én úgy gondolom, hogy mindenkinek kényelmesebb, ha külön ágyan alszik a baba, de tapasztalatból tudom, hogy nagyon jó vele összebújni és úgy ébredni, vagy álomba szopizni magát. Én alapvetően külön altattam, de azzal is egyetértek, hogy az anya a legjobb légzésfigyelő. Válaszd azt, amelyik téged megnyugtat. És persze változtathatsz menet közben is.

SZép és nyugodt éjszakákat kívánok!

2009. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem velem alszik egy àgyban születése ota.Éjjel felkelni szopizni sokszor fàradt voltam,egyszerübb volt ugy mellettem aludnia.Nincs semmi baja,azon kivül hogy mostmàr csak velem akar elaludni.8 honapos .
2009. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%
a bölcsőhalált 1 hormon hiánya okozza. a nevére sajna már nem emlékszem. a fiú babáknál azért veszélyesebb, mert nekik alapból kevesebb van ebből. nem a külön v együtt alvástól függ ez. hihetetlen orvosok vannak, komolyan.
2009. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
22%
Én 11éves koromig aludtam anyukámékkal, eleinte Ő is csak szopizni vett oda, aztán ottragadtam... Utána még 13éves koromig éjjel átmentem és csak akkor szoktam le róla mikor megjött a havim. Ebből kiindulva, én külön altattam és akármennyire fáradt voltam az első időben, bementem hozzá vagy bent aludtam nála. Ráadásul egyik ismerősömék nemrég vesztették el a babájukat, szintén bölcsőhalál miatt, mellettük aludt és mégis....7hónapos volt a kisfiú. Nem keltek fel arra hogy nem lélegzik, csak reggel vették észre mikor a férj munkába indult.
2009. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Sosem értettem, hogy mi a jó abban ha a sok hónapos gyerek már csak a szülők között tud elaludni. Én felkeltem megszoptatni, át bírtam menni a szobájába, pedig hullafáradt voltam.

Így legalább a férjem tudott aludni, neki sajnos reggel menni kellett dolgozni. Ismerős apuka panaszkodott, hogy nem tudja kialudni amgát a köztük fekvő gyerek miatt, mert állandóan parázik, hogy ráfekszik.

2009. okt. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Én az RTL-es Csak Csajokat nem venném alapul, olyan gagyi az a műsor. Inkább komolyabb helyekről informálódj.
2009. okt. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Persze, hogy nem jó a ha köztetek alszik. Összenyomhatjátok, véletlenül betakarhatjátok a takaróval, fújjátok rá a "használt" levegőtöket. Az enyém is külön alszik 9 hetes kora óta és légzésfigyelőnk sincs.

Valamelyik válaszolónak üzenem aki szerinte nem a csak csajokat kéne figyelembe venni, hogy egy hozzáértő szakember mondta ezt a műsorban. Biztosan jobban tudja mint az itteni kismamák.

9 hónapos.

2009. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én a pàrommal külön alszom,de a baba velem.Nem tudom mi abban a roszz.Ha külön altatnàm akkor azért nem tudnék aludni hogy Istenem mi lehet vele?

Amugy ha megakar történni igyis ugyis megfog történni a baj.Max nem a sajàt takaroddal takarod be a babàt,hanem hàlozsàkba teszed,és ugy magad mellé.Akik külön altatjàk azokkal sincs semi bajom,nekem nincs viszont ekkora bàtorsàgom

2009. okt. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!