Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem azt, hogy ciki ha...

Miért érzem azt, hogy ciki ha nem nagy súlyú a babám?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt éreztetik, hogy az büszkeség ha valaki 4kg-s babát szül meg ha 4 hónaposan már 7 kg. Annyira bosszantó és rosszul esik! Képesek még hazudni is a súlyt illetően csak, hogy még nagyobb legyen a büszkeség. Miért csinálják ezt? Aztán meg sírnak a szülők ha az óvodás, iskolás gyereküket elhízottnak mondják.

A kislányom egyébként 9 hónapos és 7,5 kiló.


2009. okt. 29. 20:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Hogy őszinte legyek, engem nem érdekel más babája, meg sem hallom. 8,5 hónapos kislányom 7 kiló, eleinte kétségbe voltunk esve, hogy talán valami szervi baj miatt nem gyarapszik, de aztán a vizsgálatok bebizonyították, hogy makkegészséges. Kicsi, alacsony és vékony.

Sokszor megkérdezték, hogy beteg ez a kislány? Nem szégyell valaki ilyet kérdezni?!

2009. okt. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Jesszus, tényleg van ilyen?! :(
2009. okt. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Az én lányom 1 évesen 8280 g, 75 cm (tegnap mérték).

Tápszeres volt sajnos, de már azt sem eszi meg.

Engem más beszólása nem bosszant, csak a védőnő rinyálása, meg az, hogy havi 3-4 alkalommal berendel minket mérésre!

Holott a gyerek egészséges, vidám,...

Mit csináljak? Az apja is ilyen (186 cm, 65 kg), meg az egész családja!

Nem tudom, hogy mit idegesít ezzel engem! :(

A "kedves" ismerősök megjegyzéseit simán elengedem a fülem mellett!

Az a lényeg, hogy egészséges legyen. Nem?

2009. okt. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szia. Kislányom is 9 hónapos és 7600 gramm. Szerintem teljesen normális, tök jól néz ki. Én is tök ki tudok akadni, amikor olvasom, hogy milyen óriás bébik vannak, de ne is törődj ezzel, lényeg, hogy a babád egészséges. Szerintem meg pont az gáz, amikor valakinek 4 hónaposan már ekkor a babája, persze születési súlytól függ. Lényeg a lényeg, ne törődj ezzel, nem érdemes ezen felhúzni Magad. :-)
2009. okt. 30. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én meg sokszor azt unom, hogy jaj de kis duci!, van étvágya!, anya nem éheztet, ugye? tápszere ugye? stb. stb. Meg a "hogy tudtad megszülni, császáros volt, ugye?" kezdetű kérdéseket. Szóval az "ellentábor" sincs jobb helyzetben. Egyébként 4400 gr-mal született a középső.
2009. okt. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon rettegtem tőle,hogy "óriás"bébit fogok szülni.Mert akkora voltam mint a ház.de 156 cm vagyok.Így amikor a 38.héten beindult a szülés akkor baromi boldog voltam.Ekkor 3300g és 56 cm-rel megszületett a fiam.Szerintem azért legyenek büszkék a nagy súllyal született babák anyukái,hogy képesek voltak kihordani és megszülni a babájukat.Ja most a fiam 17 hós szopizik és teljesen átlagos méretű gyerek,pedig az apukája magas!
2009. okt. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat lányok!

Igazából én is úgy vagyok vele, hogy tulajdonképpen kit érdekel, hogy ki hány kiló? Úgyis látom, hogy hogy néz ki, nagy vagy nem nagy vagy normális stb...de hát sajnos sok helyen ez az egyik fő téma.

Én mindig próbálok felülkerekedni ezeken de néha annyira fáradt vagyok meg nyűgös, hogy nagyon felbosszant.

Különben 'hál Istennek a védőnő nem mondogatja, hogy kicsi. Megszoktuk beszélni, hogy nem nagyon eszik azt mondta nem is lehet erőltetni lényeg, hogy valamennyit mindig hízzon és ne fogyjon.

2009. okt. 30. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!