Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem azt, hogy ciki ha...

Miért érzem azt, hogy ciki ha nem nagy súlyú a babám?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt éreztetik, hogy az büszkeség ha valaki 4kg-s babát szül meg ha 4 hónaposan már 7 kg. Annyira bosszantó és rosszul esik! Képesek még hazudni is a súlyt illetően csak, hogy még nagyobb legyen a büszkeség. Miért csinálják ezt? Aztán meg sírnak a szülők ha az óvodás, iskolás gyereküket elhízottnak mondják.

A kislányom egyébként 9 hónapos és 7,5 kiló.


2009. okt. 29. 20:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság! Biztosan te szerény vagy, és nagyképű mamák leugatnak."

Nem kismalacot nevelsz!

Az én lányom 4,20kg volt mikor született. Én inkább aggódtam e miatt, megijesztettek a cukorbetegséggel.

Most 19 éves, és ugyanúgy 55 kg, mint az egykor 2,80-as társnője. És kétségbeesetten csipkodják a "hájat" a hasukon!

Ez érdekeljen utoljára, hogy kinek hány kiló a gyereke.

Persze, ha fejlődik. Valamicskét nőjjön, az a lényeg. Te meg mondjad, hogy a tied meg 9 kiló! és hagyd ott őket! Aztán gondolkodjanak, hogy tényleg, vagy gúnyolódtál!

2009. okt. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem inkább az a ciki,ha nagysúlyú.Ennek oka,hogy a tápszer "felfújja" a babákat,főleg ha a hozzátáplálást későn kezdik meg.Ne essen rosszul,örülj neki,hogy a te kislányod egészséges,és nem kövér.A megjegyzésekkel pedig ne törődj.A szomszéd fiatalasszonyt is bosszantották a megjegyzések,elege lett belőle,addig,amíg vissza nem vágott a kövér gyerek anyukájának. "Én meg vagyok elégedve a gyerekemmel,nem akarok olyan hájpcnit,mint a tied"Kicsit durva doldog volt,és sértődés is lett belőle,de többet nem cikizték a szomszédasszonykát.
2009. okt. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám -szintén kislány- sem nagy súlyú. 3 kg-mal született. 5 hósan 6 kg volt, most 6 hónapos és kb. 6 és fél kg. Csomóan megjegyzik, hogy háááát, nem valami dundika "szegény". Köszi szépen!...:S

Amúgy szépen eszik, megvan a kis saját adagja, akörül mozog a mennyiség. Sokat mozog, vagyis állandóan mozog. Nem volt még beteg.

A szomszédom roppant büszke az unokájára, aki 4,5 kg-mal született és 5 hónaposan már 8 kg volt. (Most nem tudom mennyi. Azóta nem vagyok rá kivácsi, amióta lefitymálta az enyémet.)

Nem ciki, ha nem nagy a súlya, ő olyan és kész! Ne foglalkozz senkivel, én is így teszek!

2009. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
20:54-es vagyok. Az én babám is tápszeres és mégsem nagy a súlya! Erre nem lehet fogni!
2009. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pici súllyal született, de írtó hamar óriási lett, felfújódott, ahogy előttem írták :) (jah és az anyatejtől)

Én meg állandóan azon aggódtam, hogy miért ilyen nagy.


Szóval szervusz Sorstárs, ha az átlagtól picit eltér a babánk, akkor mind picit fuin érezzük magunkat :)

2009. okt. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, aranyosak vagytok! :)

Az én babám is 6 hónaposan volt 6,5 kiló. Azóta kemény 1 kg sikerült felszedni. Rengeteget mozog hisz kúszik, mászik és sajnos nem eszik sokat tehát érthető, hogy keveset hízik, biztos nincs semmi szervi vagy más baja. Legszívesebben és is beszólnék néha az ilyen "büszke" anyukáknak de nem akarok megbántani senkit. Viszont az a kismalac nagyon tetszik. Ha egyszer igazán kihoznak a sodromból lehet, hogy azt megmondom, hogy nem kismalacot nevelek. :D Végül is ez nem sértő.

2009. okt. 29. 21:03
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is több, mint 4 kilóval született, óriásnak tűnt a többi babó között. Most 4 hónapos és 7,5 kg, 68 cm. Ezt nem én szabályozom !!! Nem etetem túl, nem szeretném, ha elhízna. Hurkás, de nem kövér. Sajnos tápszeres, mert a tejem be sem lövellt :(

A következő babónál örülnék, ha kisebb lenne, mondjuk 3,5 kg,talán könnyebb lenne a szülés is. (Mindenki azt hitte, hogy császáros volt...

Na a lényeg az, hogy ez adottság, genetika, stb... Ezt nem lehet szabályozni!!! Nekem eddig meg sem fordult a fejemben, hogy ciki, ha valaki 2-3-4-5 kilóval születik !!!!

2009. okt. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Az enyém, mint említettem nagysúlyú, de nem kismalac, kedves kérdező. Már bánom, hogy válaszoltam neked. Ha a 2. válaszoló személyiségével tudsz ennyire azonosulni, akkor talán pont te provokálod ki mások bunkóságát.

(20:56)

2009. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

az én fiamat is annyira fújja fel a tápszer, h 1 évesen 9,5 kiló volt...

3600 grammal született, soha nem volt kövér, szerintem tök átlag. de én jókat röhögök az anyukákon, akiknek dagi babájuk van és dicsekednek vele. mert szerintem az nem biztos, h normális dolog. mármint 1ik ismerősünk fia 4 hónaposan 8 kiló volt, ami szerintem kicsit túlzás. és az tuti, h ő nem csak szopott azalatt a 4 hónap alatt ismerve az anyukáját.

2009. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

20.56.-os. Hallottad már azt a mondást, hogy akinek nem inge ne vegye magára?

Én annak fogom ezt mondani (ha nagyon felidegesít) aki azzal dicsekszik, hogy neki milyen szép nagy babája bezzeg az enyém meg milyen kicsi! Eddig is azért tartottam magam vissza mert nem akarok megsérteni senkit de engem számtalanszor megsértenek ezzel csak nagyvonalúan túllépek rajta.

2009. okt. 29. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!