Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, hogy egy babának akár 1...

Igaz, hogy egy babának akár 1 éves koráig is elegendő, ha csak anyatejet kap?

Figyelt kérdés
Az enyém 8 hónapos, és egyszerűen két-három kanál főzi, gyümi után követeli az anyatejet, és nem hajlandó kinyitni a száját. Megtömni erőszakkal meg nem szeretném. Anyatej meg van. Valaki azzal vígasztalt, hogy semmi gond, akár egy éves koráig is elég, ha csak anyatejet kap. Én eddig úgy tudtam, hogy 6 hónapos kora után azért már szüksége van a szilárd kajcsira is.
2009. okt. 29. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég már,jól tudtad,nincs elég tápértéke hogy csak azzal lakjon jól ennyi idős korában. Szerintem gyümölcs után ne adjál neki cicit,maximum reggel és este,igy majd jollakik gyümölccsel.
2009. okt. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az elsőhöz, nem elég már. A 8 hónap a szélső határ ezügyben.

Hányszor szopizik egy nap és mikor eszik szilárdat. Írd le a napirendeteket evés szempontjából, hátha tudunk segíteni!

2009. okt. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A neten olvastam,ahol egy védönö válaszol kérdésekre,hogy bizony akár 1,5 évig is elég az anyatej a babának. Ott ugyanezt kérdezték,mint te,hogy nem akar enni a kicsi,de ö már asszem 15 hós volt és azt irta a védönö,hogy nem kell eröltetni,meg "kiéheztetni",mert a baba szervezete szól,ha valamiböl hiánya van és akkor megeszi,ha nem eszik,akkor kielégitö neki a tej.

Irnám,hogy kérk ki a védönöd v. dokid véleményét,de mindenki más véleményen van,egyik ezt mondja , másik azt.

2009. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem elég,de jó,hogy még van.A főnőköm fia másfél éves koráig csak anyatejet evett.Érdekesség ként meséltem.Viszont mi is ezzel a problémával küzdünk.De én rájöttem valamire.Akkor kell etetni,mikor én is vagy más is eszik.Ha egy kicsit darabosabb a kaja,nállunk jobban elfogadja,és legtöbbször a kezemből.Nem eszünk még meg egy egész adagot,de haladunk már valamennyire.
2009. okt. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

A korai hozzátáplálást a háború után kezdték erőltetni, hogy az anyuka minél előbb menjen vissza dolgozni, mert nem voltak férfiak a gyárakban. A XX. században volt egyszer erről egy dokumentumfilm. (Bár akkor még 3 hónaposan kezdték.)

A hozzátáplálást most a 6. hónapban ajánlott elkezdeni, de csak ha a baba is szeretné. Erőltetni nem szabad. Az én lányom 15 hónapos koráig szinte csak szopott, egyéb kajából csak pár kanállal fogadott el. Hízott szépen, aludt egész éjjel. Tehát akkor nem lehet baj. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy vannak babák akik akár 1,5 éves korukig nem fogadnak el semmit az anyatejen kívül. Örülj neki, legalább nem mérgezi magát mással. A babák tudják mi kell nekik, ők még nem az evés öröméért esznek. Na, kínáld csak csokival, azt megenné napi 3-szor, biztos lehetsz benne.

2009. okt. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Na az én kisfiam 17 hónapos és csak anyatejet eszik.Ezt nem büszkeségből írom mielőtt mindenki lepontozna,pusztán ezek a tények.Mostanában kezdett kóstolgatni pár dolgot(ami neki szimpatikus),de van amire ránéz és semmi esetre sem érhet a szájához.Én is kaptam olyan véleményt,hogy már nem elég a tej,de az ellenkezőjéről is megnyugtattak.Minden esetre azon vagyok,hogy vegyesen táplálkozzon,de erőszakkal megtömni nem lehet.Sok sikert Nektek!
2009. okt. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket. Nekem ebből az jött le, hogy nem baj, ha csak napi néhány kanalatat eszik főziből, gyümiből, ha ő elsősorban még mindig anyatejet eszik. Én is gondoltam arra, hogy nyilván érzi ő is, hogy mire van szüksége, és nem véletlen, hogy az anyatejet igényli inkább. Most nagyon megnyugodtam. Mégegyszer köszönöm az értékes hozzászólásokat.
2009. okt. 30. 10:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!