Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem forgolodik és nem is...

Nem forgolodik és nem is próbál. Baj ez 6,5 hónaposan?

Figyelt kérdés
Barátnőm kisfia elmúlt 6 hónapos és még semmilyen forgást nem végez.Ugye nincs probléma?
2009. okt. 28. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A "nagy könyv" szerint 6 hónapos koráig meg kellene, hogy forduljon. Érdemes lenne elvinni szakorvoshoz vagy fejlesztő foglalkozásra. Bár szerintem a gyerkorvosnak kell előbb jelezni - ha még nem kérdezett rá -, valszeg ő küldi tovább más orvoshoz.

Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy probléma van vele, csak kicsit lustább az átlagnál. Esetleg nagy baba? Mert akkor lehet attól is.

2009. okt. 28. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba más időpontban csinálja a dolgokat ebben a korban. Lehet törzsi hipotónia is ami sok babánál van, ezt tornáztatással lehet fejleszteni. Az is okozhatja ha esetleg sokat van kézben, le kell tenni takaróra akár hasra és közel tenni a játékait, úgy hogy megpróbálja azokat elérni, így előbb utóbb elkezd majd nyújtozni esetleg gurulni, de ebbe a korban még nem probléma. Az is okozhatja ha szeret enni és nem egy kissúllyú baba, ha nagyobb a koffer nehezebb emelni, az ilyen babák lassabban kezdenek el forogni illetve bármi mást csinálni. Ha kisfiú, hát ők lusták is pluszban:) Remélem ezek közül valamelyik és nincs komolyabb gond.
2009. okt. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős kismama babája 7 hósan kezdett forogni. Utána viszont mindent "időben" csinált. Ha egy hónap múlva sem produkál akkor mindenképpen doki.
2009. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En is aggodtam, mert 4,5 hos koraban 2x atfordult hasarol hatara, de annyi...aztan 8 honapos koraig semmi, gondolhatod, hogy izgultam...aztan 9 hosan felallt, 1 hosan kezdett maszni, elotte egy nappal kuszni, aztan most 13 hosan jar egyedul, de a maszas elott mar tudott tenni par lepest magatol is. Szoval nalunk nagyon nagy volt a felfordulas a mozgasfejlodes szempontjabol, de nagyon ugyes fiucska!
2009. okt. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Koránt sem biztos, hogy gond van a fejlődésével!


Az orvos nekem az alábbiakat mondta, mivel 3,5 hónapos babám nem forgott:

Úgy lehet ösztönözni a forgásra a babót, hogy kiterített pelenkát kell alá tenni majd a törzsével párhuzamosan lassan emelni a pelust - egyenletesen a fej, törzs, láb is azonos pillanatban mozduljon oldalirányba -, míg a baba nem fordul az oldalára. Ezt minden nap többször kell ismételni. (egyébként kisfiam ezt rendkívül utálta)


Most voltunk neurológusnál (ahol tömegnyomor volt) megkérdezte, hogy 5,5 hónapos babám forog-e, mondtam, hogy nem...megállapította, hogy egészséges szervi baj nincs.

Nos másnap elkezdett fordulni! jobbra és balra is, viszont a kórházban megfáztunk...Nesze neked türelmetlen anyuka!!!


Egyébként a pelusos forgatást még most sem szereti, viszont imádja magát úgy ülésbe húzni, hogy megfogja az elé tartott két ujjamat(mintha motorozna)és erőlködve felhúzza magát, ilyenkor gyakran az oldalával fektetem vissza, illetve nem segítem mindig ülő pozícióba, hanem így forgatom jobbra, balra, hogy az ujjamba kapaszkodik.

Fontos, hogy erőltetni nem szabad. Ha játék közben az oldalára fordítom, úgy hogy nem ő fordult kapaszkodva - visít, és azonnal hanyatt dobja magát!


Mindenképpen gyakran kell letenni a babát a padlóra - keményebb felületre, az ágy nem jó -, játszószőnyegre, vagy habtapilapra hogy gyakoroljon.


Próbáld meg a fentieket tanácsolni barátnődnek, remélem sikeresek lesztek!

2009. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ha aggódik, mutassa meg orvosnak, baja nem lesz belőle. nálunk is ez volt, és kiderült, hogy hipotón, jártunk dévény tornára, mára semmi baja. 10 hós, a bútorok mellett kapaszkodva lépeget, mászik.
2009. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!