Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 Honapos babátoknak hányszo...

8-9 Honapos babátoknak hányszor adtok cicit?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul eszik a fiam és mondták,hogy kikéne hagyni egy szopit.Én meg nem nagyon szeretném imádom,hogy szopizik,van valami más megoldás,hogy egyen is valami ételt?
2009. okt. 28. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez a helyzet. Én megpróbáltam kihagyni egy szoptatást, de komoly cicifüggő a fiam-visít, ha nem kapja meg, így nem csökkent a szoptatások száma.

Éjjel 3x

Nappal 4x szopik

Négyszer eszik gyümölcsöt, főzeléket, de mindíg csak max. fél üvegnyit.

10 hónapos.

Rengeteget mozog, meg sem áll egész nap, de a súlya minimálisan növekszik 6 hónapos kora óta.

8,5 kg most.

2009. okt. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne hagyj ki cicit, ugyanolyan rosszul fog enni!A lányom 2 évig cicizett, és addig olyan rossz evő volt hogy el sem tudom mondani!Volt nap hogy képes volt fél kiflit enni + a cici!Se főtt étel, se joghurt, se semmi más!Amikor úgy gondoltam hogy mostmár elég, itt az idő hogy elválasszam, utána 1-2 hónapra rá kezdett el normálisan enni!Addig volt hogy 2 evőkanál leves volt az ebéd!Úgyhogy kitartás,, és ne erőltesd , mert rosszabb!
2009. okt. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, Ja és egy üveg bébiételt 3 evésre evett meg!
2009. okt. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3x, néha 4x szopizott ennyi idősen.
2009. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

8 hónapos kislányom napi 5-ször, ha éjjel ébred, akkor 6-szor kap cicit. Én úgy csinálom, hogy minden egyes napközbeni ébredés után szopik, majd ezt követő 1-1,5 órára adom neki a főzeléket, gyümölcsöt. Kivétel ez alól a reggeli, amikor nem adok neki semmi mást a következő szopiig. Tehát reggel szopi, tízórai szopi plusz gyümölcs (másfél óra után), ebéd szopi (másfél óra elteltével) főzelék, uzsonna szopi plusz főzelék (szintén egy óra szünettel a kettő között), vacsora szopi.

Nem tudom, hogy jól csinálom-e, de nekünk bevált, a tejem is megmarad, ugyanakkor a babám eszik mást is a tejcin kívül, szépen gyarapszik.

Remélem segítettem!

2009. okt. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0. tápit is mostanában csak 1, max 2 alkalommal iszik... :-( próbálom tejpéppel, extra adag husival pótolni
2009. okt. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Minden étkezés alapvetően cicis, tehát nappal 5x, éjjel kb. 2x

Ezen kívül kóstoltatunk, etetgetünk. Általában max. 5 kanálnyit hagy beletuszkolni. Bár ha sárgadinnyéről, vagy húslevesről van szó, akkor eszi, amíg tart. :)

Szerintem nem kell erőltetni. Bőven ráér vele mindenki, akinek anyatejes babája van.

2009. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segitett.
2009. okt. 29. 08:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!