Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet a babaruhákból...

Hogyan lehet a babaruhákból kiszedni a foltokat?

Figyelt kérdés
Amióta elkezdtük a hozzátáplálást, egyre színesebbek kisfiam ruhái! Vanish szappanal küzdök a foltok ellen, de ritkán nyerek, egyébként Dreftet használok (babáknak valót). Mit csinálok rosszul? A kakafolt kijön, az alma nem... Ha leeszi magát - márpedig minden étkezésnél így tesz - azonnal öltöztessem át, és mossam ki rögtön a ruhát?
2009. okt. 28. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Az almafoltkat valóban nem nagyon lehet kiszedni, legfeljebb hipóval (szines ruhákhz is lehet használni, csak elöször is bele kell elöre keverni az áztatóvizbe, nemszabad eröre csinálni és max. fél órát szabad áztatni)

De sokkal jobb a foltkat megelözni: használj elökét, de a müanyagosat, meg én mindig egy rendes textilpelenkát kötöttem a gyerek nyakába az elöke alá ugy, hogy majdnem az egész gyereket letakarja, csak a keze maradt szabadon. Igy a pelenkát kellet mosni (és ha foltos maradt, akkor se volt baj), a ruháját megvédte.

2009. okt. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én külön erre a célra vettem fehér vékony hosszúujjú felsőt az ő méretében és minden kaja előtt ráadom. Könnyítettem a dolgon, mert elvágtam hátul és az ujjainál, majd patentot tettem rá, így ha végeztünk csak letépem róla :o) Ha foltos lett, rögtön beleteszem domestos fehérítős vízbe, kiöblítem és csak utána mosom. Még egy folt sem maradt benne. Egy kedvenc ruhát viszont a mamával leettek, abban most is benne van. :o(
2009. okt. 28. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tökéletesek, de én Cloroxot használok (a színes ruhákhoz valót) meg néha Caola mosószappant. Én a banánt nem tudom kiszedni semmiből...
2009. okt. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mielőtt berakom a mosógépbe előtte átdörgölöm a foltot Vanish szappannal.Eddig mindent kiszedett!1 éves kislány anyukája
2009. okt. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mivel 3 kicsi gyerekem van, ismerős a probléma... Ami nekem bevált: makacs foltoknál, ahogy te is írtad, az első próbálkozás a Vanish szappan vagy a Vanish por. Aztán, ha sok a foltos ruha, teszek a gépbe a mosópor mellé Tesco színes folttisztító port (Nekem jobban bevált, mint a Vanish por, és ráadásul sokkal olcsóbb). Amúgy Persilt használok, szerintem az erősebb, mint a Dreft. És azt a foltot, ami nem jön ki ezek után sem, azt a következőképpen szedem ki: meleg vizbe keverek Domestos fehérítőt, és abban öblögetem (nem áztatom) a foltos ruhát kb 3-4 percig (amíg ki nem jön a folt). Ha áztatod, nagyon büdi lesz, így nem annyira. Viszont Domestos után beáztatom mosóporos vízbe, hogy a Domestos kiázzon belőle, mielőtt beteszem a gépbe a többi ruha közé. Én ezen módszerek kombinálásával gyakorlatilag minden foltot kiszedek. Remélem, tudtam segíteni!

Persze megfontolandó, amit a többi anyuka a megelőzéssel kapcsolatban írt!

2009. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok-sok hasznos tanácsot, kipróbálom valamennyit (mindjárt varrok védőruhát is :-))!
2009. okt. 29. 07:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!