Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Botrányosan rosszul alszik 17...

Botrányosan rosszul alszik 17 hónapos kislányom! Miért?

Figyelt kérdés

1 éves koráig jól aludt a szobájában, a kiságyban. Aztán egyre gyakoribbak lettek a sírások, annyira, hogy inkább közénk vettük. Akkor megnyugodott, de mostanában, már köztünk is nagyon nyugtalanul alszik. Felébred, vagdalkozik, se cumi, se anya, se cumisüveg nem nyugtatja meg. Amilyen hirtelen jön a "hiszti", olyan hirtelen megy. De kb. 5-10 percig üvölt, és ezt 2 óra múlva még 1x megismétli. Teljesen kiborító ez a viselkedése, mert sokszor annyira sír, hogy azt hiszem tényleg fáj valamije, és néha Panadol szirupot adok be neki. Fogilag úgy áll, hogy 15 hónapos kora óta 4 foga jön egyszerre, de még nem bújtak ki teljesen, viszont nem tudom elképzelni, hogy éjszaka emiatt csináljon jeleneteket. Vagy mégis?

Mit csináljak? Szoktassam vissza az ágyába? Próbálkozzunk homeopátiával? Vagy kihez forduljak?

Köszönöm a válaszokat.


2009. okt. 28. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk fordítva volt, egy évig volt tragédi a minden éjjel, akkor megtanítottam egyedül aludni, és azóta nyugalom és béke van.

Lehet a foga, lehet megfázott, kap levegőt? Lányom akor csinálja ezt, ha eldugul az orra...

Javaslom, szoktasd vissza az ágyába, egyedül aludni, nekem bevált az "Aludj jól, gyermekem" könyv.

Ha más tünet nincs, akkor ez egy rossz szokás. Figyeld meg, nem fél-e valamitől.

2009. okt. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom szintén 17 hónapos. Nálunk ez a vagdalkozás kb másfél két hónapja volt napirenden minden éjjel, min. kétszer. Én teljesen kétségbe voltam esve, hogy mi baja van, mert ahogy Te is írtad, úgy ordított néha, hogy már azt hittem valami baja van. Ez így ment hetekig és ahogy jött, úgy el is múlt. Most kb egy hete megint jól alszik, igaz felébred néha, de nem ordít és vagdalkozik.

Nem tudom ennek köze volt-e a dologhoz, de a hisztikkel párhozamosan olyan anyás lett, hogy az apjára rá se nézett, egész nap csak any, anya ött az ölembe, bújt, puszilgatott.

Neki most bújt ki a 4 rágófoga, úgy látom, hogy most mind a 4 már kinnt van.

Én este adtam neki néha kamilla teát vagy citrommfűteát és a fürdővizébe levendula olajat csepegtettünk. Ez hatásos volt. Megint jól aludt, mikor elfelejtettük este akkor megint hiszti. Szóval ezeket kapta este és akkor nem sírt, most már csak a levendula olaj maradt, úgy tűnik a teára nincs szükség.

Remélem tudtam segíteni egy picit

Kitartás!

2009. okt. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!