Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet játszani egy 4...

Mit lehet játszani egy 4 hónapos babával?

Figyelt kérdés
Egyedül csak nagyon rövid ideig van el, aztán nyüszögni kezd, hogy vegyem fel, akár a szőnyegén van, akár a pihenőszékében.
2009. okt. 28. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen,még ahhoz pici,hogy több időt egyedül eltudjon játszani.Süss vele kalácsot nevetesd meg aztán utána próbáld meg lerakni a szőnyegre és sok sok csetrszesszel rakd körbe az nálunk bejött:)És olyan játékokat adj a kezébe ami csörög zenél színes hogy ne unatkozzon mert általában azért sírnak fel a játék közben,egyszerűen megunják.Remélem valamit segítettem:)Üdv:8 hónapos anyuka
2009. okt. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nálunk egy színes strandlabda a kedvenc, azt dobáljuk neki fel-le, gurítjuk előtte, aztán a plüssöket nézegeti, meg van neki egy állathangokat kiadó zenélős játéka. Eezeket szereti, meg ritkán a játszőszőnyegen rángatja a lelógó figurákat. Ja és a csikit nagyon szereti, akkor hangosan kacag :)

2009. okt. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Énekelni, mondókázni, finoman csiklandozni, maszírozni, tárgyakat adni a kezébe, nyúljon utána, könyveket nézegetni...
2009. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi csörgőkkel, plüss állatokkal játszunk, de szoktam velük "tornázni" is (a lábfejeiket összeérintem, kezükhöz emelem stb.). A különleges formák (labda, kocka stb) szintén bejön nekik, szeretik kézbe és szájba venni.


Ikres anyuka

2009. okt. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem tegnap voltak az ikreim 4 hónaposak. Ők leginkább az ilyen lelógó játékokat szeretik, főleg ha zenélnek is (bár azt néha gyorsan megunják). Mostanában úgy szokatm, hogy a játszószönyegre még hiába teszem le az egypetéjűeket, mert ők még nem emelik a fejüket, csak a kicsi, ő el is nézegeti egy pár percig, de az egypetéjűeknek felteszem a kanapé oldalára és őket pedig lefektetem. Így látják és sokáig el is nézegetik. Amúgy ők még nem fognak, csak próbálkoznak, szeretnek hintázni a hordozójukban. De sokáig ők sincsenek el, viszont sokat alszanak napközben is.
2009. okt. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó: hárman vannak? :D Gratulálok! :)
2009. okt. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem a manóm nagyon jól elvan magában is. Igaz, igyekeztem így is szoktatni, mert 2 hónapos koráig szinte le se lehetett tenni, annyira ragaszkodott hozzám. Most kialakítottam neki egy kis játszósarkot a nappaliban levő ágyon, körbevettem játékokkal, morzsolgatókendővel, csörgővel, rágókával, játékpárnával. A nap nagy részében magasra emelgeti a buksit, hason forgolódik, hasról hátra fordul, cumizza az öklét és ezen a héten rájött, hogy ha vmi nagyon érdekli akkor oda tud érte kúszni :-) Ha elfárad, akkor a szundikendőn be is vágja a szunyát :-)

Masszírozni szoktam, beszélgetünk babanyelven, bábozunk a játékával, csörgőt nézegetünk. Ha megunja háton a nézelődést akkor jelzi, hogy hasra kell fordítani. Ha nagyon fáradt, de nem tud bealudni akkor beleteszem a hintába és az 1 perc alatt elaltatja :-D

4 hónapos kislány anyukája

2009. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ajánlok egy könyvet, nagyszerű foglalkozató játékok vannak benne egészen kisiskoláskorig.

Deákné B. Katalin: Anya taníts engem!

2009. okt. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A könyv tényleg nagyon jó! Sokmindent leír, ami magadtól is biztos eszedbe jutna, csak ez rendszerezi.
2009. okt. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez a könyv szuper :) Mi már 3 hetes korától csináljuk Mókuskámmal, és baromi sokat fejlődött. Mindenki félévesnek nézi :)

A védőnő és a doktor néni is nagyon elégedett velünk. Mondjuk a védőnőm meg is lepődött, hogy ismerem, mert Ő ajánlani szokta a keveset alvó, nyüzsi babás anyukáknak.

2009. okt. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!