Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bárányhimlős tapasztalatok?

Bárányhimlős tapasztalatok?

Figyelt kérdés

17 hónapos kislányom 3.napja bárányhimlős.Néhány kérdésem lenne ezzel kapcsolatban.A legfontosabb kérdésem,hogy ilyenkor megváltozik a széklet?Kb. egy hete olyan ragacsos és "szagosabb",és sokszor van sok(bocsánat,hogy ilyet írok).

Azonkívül nyűgösebb is és rosszabbul eszik.

Meddig tart egy ilyen betegség?Feltétlenül lázas lesz majd?Most még nem sok pötty van rajta (az arcán van és a mellkasán több,a lábán kezén elvétve egy-egy),várható még sok?Kinek mit írt fel a doki?Nekem a bőrgyógyász egy felrázós fehér löttyöt,egy fürdetőkrémet,ajánlotta a hintőport és a szódabikarbónás vizet fürdetéskor.Bocsánat a sok kérdésért,de igencsak tapasztalatlan vagyok.Meg nem is számítottam rá ilyen korán.:)


2009. okt. 28. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! A széklet igen, megváltozik - mérhető láz esetén és láz nélkül is. Mindegy, hogy van-e láz vagy sem, a pici nyűgösebb lesz - ahogy írtad - és ennek következménye, hogy nem úgy eszik, ahogy megszoktuk.

Általában egy hét a lefolyása, figyelni kell, az "utolsó" kiütés után 2 nappal már nem fertőz a pici. Viszont ez idő alatt nem tanácsolják a közösségbe járást és a sétákat. 5 nap múltán már mehet közösségbe, de van olyan bölcsi-ovi, ahol addig nem engedik a picit bejárni, amíg teljesen el nem tűnnek a foltok.

A himlő lehet apró, pattanás jellegű, lehet csalánkiütésre hasonló és lehet nagy - mint egy jól megtermett szúnyogcsípés - átmérőjű.

A frissen előbújó pötty eleinte hólyagos jellegű, majd 1-3 órán belül kifakad és elkezd beszáradni. A pici körmét le kell vágni, hogy ne kaparhassa nagyon el. Naponta 3-4 alkalommal szappanos vízzel meg kell mosni a kezét.

A nagykönyv azt írja, hogy ne csak este, hanem ha lehet, naponta 3 alkalommal fürdessük meg a szódabikarbónás vízzel.

Nekünk csak hintőport írtak fel - ez leszárítja a pöttyöket - és Fenistil cseppeket belsőleg - ezt a viszketés "megszüntetése" céljából.

Viszont a rázófolyadékot megtiltották.

Gyógyulást kívánok...:)

2009. okt. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors és részletes választ!A rázófolyadékot miért tiltják?Akkor most ne kenjem?
2009. okt. 28. 13:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért tiltják.

Nekem még szúnyog csípésre sem használ a rázókeverék.

Ha úgy látod, hogy a babád megnyugszik a tudattól, hogy kenve van a pöttyje, akkor használd. Baja nem lesz tőle.

Mi eleinte mindent a gyerekre kentünk: rázófolyadék, majd a fenisztil gélt, sőt ekcémára felírt krémet is tettünk rá.

A gyerek "élvezte" hogy kenceficéztük - megnyugtatta, sőt még Ő mutogatta, hogy hol találunk másikat.

2009. okt. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Az igazság az,hogy alig engedi bekenni magát.Ha látja,hogy közeledem az üvegcsével,már menekül.Szinte le kell fogni,hogy be tudjam kenni.Az a baj,hogy vakarja és félek,hogy ott marad a nyoma.Remélem hamar vége lesz ennek az egésznek,következmények nélkül.

2009. okt. 29. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Próbáld úgy intézni, hogy Ő maga kenje be.

Engedd meg neki, hogy Téged is bekenjen, játszátok el, hogy Ő a doktornéni.

Növeld a Fenistil cseppek mennyiségét. Sajnos nehéz ilyenkor elterelni a figyelmüket...

2009. okt. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,jó ötletet adtál!Hogy ez nekem nem jutott eszembe???
2009. okt. 30. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!