Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos babátok miket...

15 hónapos babátok miket csinál, "mit tud"?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 07:33
 1/8 anonim válasza:
100%
egyedül megy már 1 éves kora óta,már nem kiságyba alszik, próbálkozik kanállal enni, kifújja az orrát, mondja apa, anya, hama,
2009. okt. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pici lányom ma töltötte be a 15hónapot.

Még nem megy egyedül, csak néha 1- 1 lépést tesz meg ha csalogatom. Kézen fogva már nagyon megy.

Mindent utánoz, amit a "nagyok" csinálnak...tud tündéri lenni, és most éli az első nagyon anyás korszakát...

Játék csak néha köti le, a menés a lényeg.

Más tapasztalatai? 13-14-15 hos picikkel?

2009. okt. 30. 07:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!Az én kisfiam egy igazi felfedező, 10 hónaposan már lépegetett, majd el is indult. Na, azóta meg sem áll! Rengeteget beszél, hatalmas szókincse van már most, utánozza szinte minden állat hangját, illetve meg is nevezi őket.Énekli a hinta, palintát, boci,boci ...-át. Minden családtagot, illetve barátot név szerint már tud és szólít. Ő is nagyon anyás, igaz, mi szinte egész nap ketten vagyunk. Egyedül még nem nagyon eszik, de lassan próbálkozunk.

Én is gondolkozom, hogy most már elhagyjuk a kiságyat, mert ott nem igazán akar aludni, de nem tudom, hogy milyen ágyat vegyünk.

Olyan gyorsan elszállt ez a 15 hónap, nem??

2009. okt. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hisztizni! :)

15hónapos a kisfiam,egyedül 2hete megy.ő is ha papírzsebkendőt "talál" a nózijához szorítja és trombitál.szeret szerelni,az asztal alatt bújkálni,a kistestű kutyánkon pacigolni.mostanában 2-3percig mesélni is lehet neki(annyit bír egy helyben ülni).a pórszívót imdja.mostanában a földön hempereg(állandóan van a nagyszobaközepén egy takaró ezért).

az evéssel nem vagyok kibékülve.8foga van,rágni csak ami nagyon ízlik hajlandó.a tejszeletet minden gond nélkül megeszi. ha darabos főzelékkel kínálom rosszul lesz.szeret "viribőlni"(inni).

és ahogy kezdtem hisztizik,ha kell ,ha nem.

:)

most hirtelen ennyi jutott eszembe

2009. okt. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam ho végén lesz 15hos.Beszélni nem sok mindent tud,de sztem még nem is kell.Amit mond anya,apa,mama,tata,avav,cicc,buu,nem.Megért mindent amit neki mondok.Idehoz ha kérek vmit.Tácizik,tapsol,integet.Belepakolja játékait a dobozba ha kérem.Tudja szinte az osszes testrészét mutatni.Kukuccs játék a kedvence.Hirtelen ennyi:)
2009. okt. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja es 1eves kora ota jár egyedul elozo voltam.
2009. okt. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi kislányunk 13 hós, downos. Örülök, ha ilyen kérdés van, mert így "összehasonlíthatom", miben vagyunk lemaradva és mit kellene vele jobban "gyakorolni". Egyedül még nem jár, segítséggel megtesz pár lépést, de ez a down - kórral együtt járó hypotóniából adódik, tornázunk is eleget. Megvannak az egyes mozdulatok (ül, négykézlábra áll, állás), csak nem tudja még összekapcsolni őket (felülés, négykézlábról való felülés, ülésből mászás, ülésből felállás). Mondja: baba, apa, ne, dede, hamma, jajjaj, néha azt is, hogy annyany (anya). Integet, ad puszit, tapsol, ismeri a mondókákat (Húzz, húzz engemet, Csip - csip csóka stb.). Sok mesekönyvet nézegetünk, van, hogy megmutatja, hol a kutyus, cica, lovacska ... Többfajta utasítást megért. A testrészeket most tanulgatjuk. Egyedül még nem eszik, de imád darabos ételt rágcsálni (2 fogacskája van) és mindig megfogja a kanalat, ha a szájához közelítek vele és közösen tesszük a szájába. Mivel ki tudjuk lesni,mikor van kaka (bocs a kifejezésért), ráül a bilire és oda megy a dolog, nagyon tetszik neki. Sokat játszik egyedül is. Az éjszakát 6 hetes korától átalussza. Egy gond van csak, a kezemben hajlandó elaludni, bár tegnap este minden zokszó nélkül elaludt a kiságyában, hozzáteszem, már nagyon fáradt volt. Hirtelen most ennyi jutott az eszembe.

2009. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nekem is nagyon gyorsan elszállt az idő...

2009. okt. 30. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!