Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány gramm túrót adhatok 8...

Hány gramm túrót adhatok 8 hós babámnak?

Figyelt kérdés

Egy étkezésre gyümölccsel keverve.

-És egy héten hányszor adhatok túrót,joghurtot,sajtot?

-Melyik márkát válasszam?

-Felváltva minden nap kaphat túrót,joghurtot uzsira?


2009. okt. 26. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
13%

MAjd egy éves kora után igen.

Előtte nem javallt a tejtermék.

Miért nem lehet ezt kivárni?

2009. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%
Nem a tejterméket, hanem csak a tejet nem lehet adni 1 évnél előbb ( te nagyon okos 1.)Nyugodtan adhatsz túrót.Én nat.joghúrtba keverem egy kis gyümivel.Imádja.egy héten úgy 2x, joghúrtot többször.Danont vagy activiát veszek neki.Ha még nem kapott ilyeneket, fokozatosan vezesd be.Elöszőr csak 1-2 kiskanálnyit.
2009. okt. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Én nagyon okos első- se a védőnő, se a doki nem tanácsolta egy év előtt sem a túrót, sem a joghurtot, sem a tejet. És jó is, hogy nem adtam, mert kiderült, tejcukorérzékeny...ennyit erről-én nagyon okos, még jó, hogy nem ártottam előbb a babámnak....
2009. okt. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Az eszem megáll....ki ez aki minden tejtermékes kérdéshez ezt a sz@rt írja????1éves kor elött nem lehet túrót,joghurtot enni??Talán a tejre gondolsz nem?????Hülyeség...Az én védőnőm meg pont azt mondta hogy 8 hótól lehet,sőt 7,5-től,de én megvártam a nyolcat.Nézz meg minden hozzátáplálási táblázatot!!!!

Természetesen én is óvatosabb lennék ha lenne a családban valamilyen allergiás,de nincs!

Ja és nem az volt a kérdés hogy mikortól adható,hanem ez:


Egy étkezésre gyümölccsel keverve.

-És egy héten hányszor adhatok túrót,joghurtot,sajtot?

-Melyik márkát válasszam?

-Felváltva minden nap kaphat túrót,joghurtot uzsira?


Remélem értelmezhető volt...


Eddig egyszer sem írtam erre a válaszra semmit,pedig már több kérdésnél olvastam ezt a hülyeséget,de most már nem bírtam szó nélkül hagyni!

Elnézést mindenkitől!

2009. okt. 27. 10:27
 5/19 A kérdező kommentje:
A 2. válaszolónak köszönöm!:)
2009. okt. 27. 10:29
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt élvezet volt olvASNI!!! :))
2009. okt. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%
Na most akkor nemértem a kérdezőt.Miért is tette fel ezt a kérdést ha konkrétan tudja a választ?Nem kell itt senkit összevesziteni sőt egymásnak huszitani.Na lehet lepontozni:)))
2009. okt. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Látom te sem érted a kérdésem...

NEM az volt a kérdésem hogy mikortól adható,ezt tudom én is!!!!

Akkor leírom még egyszer a gyengébbek kedvéért:

És egy héten hányszor adhatok túrót,joghurtot,sajtot?

-Melyik márkát válasszam?

-Felváltva minden nap kaphat túrót,joghurtot uzsira?


Erre szeretnék választ kapni!

Nem értem hogy honnan vette a kedves válaszoló hogy tudom ezekre a választ.Írtam valahol,hogy milyen márkát használhatok,hányszor adhatom egy héten?Szerintem nem...még csak a kóstoltatásnál tartok!

Ki uszított kit???Én egy kérdést tettem fel,az első válaszoló meg egyből azt írta miért nem tudok egy éves koráig várni..nem erre voltam kiváncsi.Kedves utolsó válaszoló örültem volna ha a kérdésemre válaszolsz!


Segítene valaki?Válaszolna?

Köszönöm szépen!

Na akkor ezt lezárhatjuk.

2009. okt. 28. 20:39
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

- grammra nem tudnám megmondani, de mi egy étkezéshez egy nagyon púpozott evőkanál túrót szoktunk használni

- túrót, sajtot heti 2x-3x adnék, yoghurtot 4x-5x, de egy nap csak az egyiket adnám, főleg ha minden nap eszik husit vagy májat vagy tojássárgáját

- yoghurtból mindegy csak natúr legyen, akár aktívia, danone, mindegy, csak ne "édes" legyen

- uccsóra már válaszoltam :)


Mi 10 hónaposan kezdtük a tejtermékeket, de csak azért, mert nem miután leválasztotta magát nem fogadta el a hippoallergén tápszereket, csak a tejalapúakat, ezért az orvos azt mondta, hogy elkezdhetjük 10 hósan 12 helyett, mert úgyis találkozik a tejfehérjével a tápszerben. Nem kioktatásnak írtam, csak kiegészítésnek :) 2. gyereknél már lehet, hogy nem leszek ennyire óvatos :X

2009. okt. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne grammozz, a baba majd eldönti, mennyit bír jóízűen megenni. Túrót, joghurtot én mindig gyümölccsel keverve adtam, mert igen, már kell is adni 8 hónaposan. Tehát úgyis látod, h. mondjuk az a fél pépesített banán mennyi túrót "vesz fel". Joghurtból mi a Hipp-eset használtuk, abból nem mertem volna sima natúr joghurtot adni. Azok is tele vannak kül. sűrítő anyagokkal. Egy-egy étkezésre tejpépet is adhatsz a vitaminok, meg a kevésbé savas összetétel miatt. Ha hasmenést tapasztalsz, ne adj joghurtot, tojást túl hamar, mert sokat árthatsz vele. Nem minden kisgyerek érzékeny, és lesz allergiás a tejtől, de sokan nem akarnak a szoptatás után 3-as tápszert adni, pedig a tejbegríznél az immunfruitos tápszer hasznosabb, immunerősítő.
2009. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!