Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek a járokás babák...

Szerintetek a járokás babák vagy a nem járokás babák indulnak meg hamarabb?

Figyelt kérdés
Hallottam,hogy nem nagyon jo a jároka a grincnek meg nem is mennek olyan szépen a babák,ezért lennék kiváncsi hogy mik a tapasztalatok?
2009. okt. 26. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ilyen irányú összefüggés, inkább a baba fizikumától, erőnlététől, aktivitásától, kíváncsiságától függ, hogy mikor indul el. Siettetni minden esetre nem érdemes, akkor indulnak el, amikor fizikailag és lelkileg készen állnak rá. A járóka és a gerincproblémák közötti összefüggésről még nem hallottam. Azt gondolom, hogy a fa járóka teljesen más, mit ami hálós oldalú és műanyag, de legalábbis rugalmas az alja. Ez utóbbit nem tartom szerencsésnek, maximum fekvős babának. A fa járóka épp hogy segít a felhúzódszkodásnál, és oldalazva lépegetni is benne tanult meg a lányom. Mi használtuk sokáig, de főként abban az időszakban, amikor még nem tudott kúszni mászni, utána már inkább kivettem, hogy legyen tere.
2009. okt. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A bébikompra gondolsz?Mert a járóka az teljesen más:)
2009. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Járokának mi köze a gerinchez ? :O Nem bébikompra gondolsz?
2009. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is bébikompra gondolsz,és ha igen, a válaszon szerintem a nem kompos babák hamarabb megtanulnak menni.ilyen saját kézből van tapasztalatom.egyik baba kompos volt,és később tanult meg menni,majdnem 1 hónappal.
2009. okt. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekünk volt, szépen megy a fiam, 7 hónaposan felállt, 11 hónaposan ment. 1 évesen már simán sétálgatott. én nem látok hátrányt, gyönyörűen teszi a lábait. szerintem nem a komp használtata v nem használata dönti ezt el.
2009. okt. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bébikompra gondolsz akkor igen, rosszat tesz a gerincének, csípőnek, térdnek, bokáknak. Rengeteg mozgásszervi probléma kezdődik a kompozással vagy ha nem is ez váltja ki konkrétan, akkor egy genetikusan adott betegséget szépen felerősít és ügye nem mindegy, hogy a gerincferdüléses tini megússza heti 2 gyógytornával a témát vagy naponta 1 órát kell hajtania magát és napi 20 órát kell műanyag fűzőben töltenie.

A boka, láb csontjait visszafordíthatatlanul deformálja, deformálhatja, de persze mindez csak évekkel később derül ki.

Mivel a babák akkora szórást muatatnak a járás kezdetét illetően, nem meghatározható, hogy ebbe milyen szinten szól bele a komp.


Ha az igazi járókára gondolsz (rácsos), akkor annak semmilyen hatása nincs a gerincre, egyáltalán nem egészségtelen, max ha sokat van benne, akkor az picit belassítja a mozgásfejlődést, esetleg később kezd mászni,járni, mert nincs hova indulni:)

2009. okt. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,hasznosak.Amugy járokára gondoltam.Mi az a bébikomp????Lehet,hogy hüjének néztek de tényleg nem tudom.
2009. okt. 26. 20:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Járókának hívják azt a "kiságyat", ami összecsukható, hálós, és napközben az ember csak beteszi a gyerkőcöt, hogy abban ülve, állva, fekve játsszon (megjegyzem a legtöbb gyerek utálja, mert kicsi benne a hely, és olyan érzés lehet szerintem benne lenni, mint a ketrecben).


A bébikomp az, amire Te gondolsz, amivel közlekedni tud a gyerkőc, kerekei vannak, és ha löki lábbal, akkor halad előre.

2009. okt. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ez a bébikomp. Lányom 7 hónaposan kapta, rá két hétre már fel is állt most 8 hónaposan már lépeget az ágymellett. E mellett mászik ül szépen.

Nekem és Hugomnak is volt járókája bébikompja semmi baja a gerincünknek szépen járunk nem vagyunk csámpásak:)


Szerintem a babától függ hogy mikor áll fel mikor indul meg ill. mászik-e. Védőnő kérdezte hogy ül-e már 8 hónapos 10 kilós lányom mert hogy nem sovány , hát mondom már lassan szalad:D

Nem lusta, tele van energiával egész nap meg sem áll, teljesen baba függő mikor kezdenek el ezt azt csinálni.

Barátnőm fia 9 hónapos nem egy kövér gyerek mégis csak hasról hátra ill. visszafele forog.

2009. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak a "rend kedvéért" akkor én meg belinkelem ide a járókát:

[link]

2009. okt. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!