Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Széklet gondokra hogyan kell...

Széklet gondokra hogyan kell a kamillateát elkészíteni?

Figyelt kérdés
Sima filtereset kell venni a boltban,vagy gyógyszertárban kell valami zacskósat?2 napja nem kakilt 3 hónapos anyatejes lányom és eléggé szenved tőle.Vettem kúpot,de itt azt olvastam,hogy az nagyon megkínozza.Ha esetleg mégis kúpot kell adnom,keresztben vagy hosszában kell elvágni?
2009. okt. 26. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Kúpot hosszában!

Én sima filteres kamillateát vettem, pici vízbe belógatva, kb 2 korty hatással volt a babámra. Rá úgy 2 óra múlva jött a nagyon nagy hatás :)

2009. okt. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsi,véletlenül félig hasznosnak nyomtalak:(De 100%-osan hasznos volt,köszönöm:)
2009. okt. 26. 14:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Először próbáld ki a teát, legjobb lenne reggel, éhgyomorra, de gondolom nem akarsz addig várni vele. 50ml vizet fel kell forralni, abba beletenni egy filtert kb10 percre, majd egy kávéskanál szőlőcukorral elkeverni (a "hagyományos" cukor megterheli az emésztést). Langyosan kell a babának adni, majd amint megitta, meg kell etetni. Általában még aznap meghozza az eredményt. Ha a tea nem segít, jöhet a gilerines kúp:hosszában kell elfelezni, ennek is még aznap érezhető a hatása (nálunk nem szenvedett tőle egyátalán, sőt szinte egyből "megkönnyebbült")!
2009. okt. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Szőlőcukrot honnan vegyek?Gondolom nem boltban kapható szívecske és egyéb alakúra gondolsz:) A kamillateát nem hígan kell adni?Adjam oda mind az 50ml-t?Az nem sok?
2009. okt. 26. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazt akartam írni, mint az előző, de akkor nem ismétlek. :)

Nálunk a kamillatea mindig meghozta a kakit.

2009. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sötét színűre kell főzni és beletenni egy kis kanál cukrot. (mi nem szőlőcukrot használtunk hozzá) Ne egyszerre add neki oda, hanem apránként.
2009. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Szőlőcukrot a patikákban kapsz, ami meg az 50 ml-t illeti, a védőnő javasolta, mi meg a babával szót fogadtunk:).
2009. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én szőlőcukrot auchanban vettem. Mindenhol lehet kapni, és nem a szívecske stb formájú, hanem kimondottan étkezési szőlőcukor.

Amúgy a kamillával óvatosan, csak alkalomszerűen szabad alkalmazni, de nekünk is segített.

2009. okt. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!