Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg a hívatlan...

Hogy mondjam meg a hívatlan látogatóknak (rokon) hogy nem alkalmas ha csak úgy beállítanak? 4 hetes a babám.

Figyelt kérdés
Nem szeretem ha se szó se beszéd beállít valaki anélkül hogy megkérdezné, alkalmas-e. Főleg nem sokan. Pláne hogy a szűk családon kívül (bár van itt is olyan akit nem érdekel hogy nekünk jó-e) még nem is szerettünk volna látogatót fogadni! Ilyenkor mit mondjak? Bocs de ne gyertek fel mert nem jó? Vagy hogy csináljam? És olyankor nem fél órára jönnek hanem ott ücsörögnek 2-3 vagy több órát is főleg ha alszik a gyerek, és várják hogy felkeljen. De ha fel is kel, akkor éhes...stb... Mit csináljak ilyen helyzetben?
2009. okt. 26. 14:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én teljesen megértelek. Nyáron született a kisfiam és bár nálunk mindig bejelentkeztek telefonon, mégis szörnyen fárasztó volt a sok látogató. Az egész nap szoptatatás és alvás felváltva. A kismama hulla fáradt, de nem pihenhet mert mindig átjáróház van. Én nem is gondoltam, hogy senki nem (tisztelet a kivételnek) nézi az anyukát, csak jön mert kíváncsi. Szerintem jó volt régen, hogy illett kivárni a 6 hetet legalább. Később pedig még jól is jönne, ha felnőttel is tudna beszélni néha az ember napközben is.
2009. okt. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én mindenkit kértem, hogy várjon 6 hetet. Volt is sértődés bőven. Van olyan aki az óta sem beszél velünk mert mi mennyire bunkók vagyunk, és hogy kalitkában tartjuk a gyereket. Egy hetesen akartak a nyakunkra jönni csapatostul! Nekünk nyugalomra pihenésre volt szükségünk nem arra hogy hatosával adják a kilincset egymás kezébe a rokonok. De ezt nem értették meg. Igaz van bennük egy adag irigység is mert náluk még nem jön a baba. De minket nem érdekel a sértődés csak az emberi butaság zavar, hogy nincsenek más kérésére tekintettel. Nem azt mondtam hogy soha nem láthatják a babánkat. Megértelek. Mond meg nekik azt amit te szeretnél a többi rajtuk múlik. De Te és a babád legyen az első!
2009. okt. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ahogy azt sokan írták, csak Te és a Babád számítotok. Én tapasztalatból tudom, hogy hiába "várják" meg a szopizást a másik szobában, az még attól ugyanolyan zavaró tud lenni, mintha néznének. Ráadásul ilyenkor mindenki segíteni akar, és nem jönnek rá, hogy azzal segítenek a legtöbbet, ha hagynak pihenni kicsit. Nálunk mikor lefeküdtem aludni, vagy épp szoptattam, vagy a telefon szólalt meg, vagy a csengő. Aztán egyszer csak nem reagáltam rá, és mikor kérdőre vontak, közöltem, hogy épp szoptattam és nem fogom "félretolni" a kisfiamat. Azóta nyugi van. Aki ilyenen megsértődik, azért nem kár. Ja és a legfontosabb! Ne görcsölj ilyeneken, mert a babád megérzi. Csak magatokra figyelj.

Sok boldogságot a kisbabádhoz.


"6 hetes anyuka"

2009. okt. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!


Megmondtam a férjemnek hogy mik az elvárásaim, és többet nem érdekelnek a rokonai és a családja lelkivilága, mert most a baba és én kell hogy az első helyen álljunk. Megértette. Anyós meg besértődött. Majd megbékél, ha nem, az ő baja.

2009. okt. 28. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!