Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mondjam meg a hívatlan...

Hogy mondjam meg a hívatlan látogatóknak (rokon) hogy nem alkalmas ha csak úgy beállítanak? 4 hetes a babám.

Figyelt kérdés
Nem szeretem ha se szó se beszéd beállít valaki anélkül hogy megkérdezné, alkalmas-e. Főleg nem sokan. Pláne hogy a szűk családon kívül (bár van itt is olyan akit nem érdekel hogy nekünk jó-e) még nem is szerettünk volna látogatót fogadni! Ilyenkor mit mondjak? Bocs de ne gyertek fel mert nem jó? Vagy hogy csináljam? És olyankor nem fél órára jönnek hanem ott ücsörögnek 2-3 vagy több órát is főleg ha alszik a gyerek, és várják hogy felkeljen. De ha fel is kel, akkor éhes...stb... Mit csináljak ilyen helyzetben?
2009. okt. 26. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
pontosan azt mond amit le írtál.bocsika most éppen szoptatok,majd hívjatok legközelebb mikor jöttök.köszi puszi...ennnyii.és ebben már benne is van,hogy talán telefonálni kéne legközelebb.aki meg ilyenen megsértődik,azt ne nagyon sajnáld.nem kell udvariatlannak lenni.az viszont az,hogy hívatlanul,bejelentés nélkül letelepedünk valakihez.
2009. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
mondd meg nekik hogy a gyerek 3 hónapos koráig csak a szülőket és a testvéreket várjátok babalátogatóba! Én már szülés előtt elkezdtem "hírdetni" családon belül ezt az elvárásomat és nem is jön senki! (Az más kérdés hogy páran besértődtek, de inkább mint hogy itt zavarogjanak nekem állandóan!)
2009. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
55%
Egy négy hetes babának nagyon veszélyes lehet, ha bárki beállít - főleg ebben az időben, amikor sokan influenzásak! Még hívásra se jöjjenek! A babának kell a védettség!!! Ezekkel érvelj, ha tényleg nem akarod, hogy a babád egyik betegségből a másikba essen... Mondd meg nekik, hogy legyenek szívesek, ők se akarják kitenni a te gyerekedet ilyen veszélyeknek!
2009. okt. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen, legközelebb ez lesz, és ha megsértődnek, az ő bajuk, igazatok van. De az hogy nem alkalmas mert szoptatok azt mondják, nem baj, megvárják a másik szobában...pfff. A babám elég hasfájós, nyűgös, a szopi se úgy megy ahogy kéne. De azt sem akarom hogy bármi betegséget behozzanak, meg ilyenek. Így ha ne ajd' Isten lesz még egy ilyen alkalom, akkor tényleg megmondom nekik hogy nem alkalmas.
2009. okt. 26. 14:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy te minden szobában szoptatsz pár percet. Ne viccelj, szerintem ilyenkor csak a manó és a te érdekeid számítanak! Nem akarsz látogatót, mondd a telefonba, hogy bocsi, de nekünk egyelőre az a legjobb, ha még vártok! Aki pedig megsértődik, az majd kiengesztelődik, ha neki is születik gyereke és megtudja, h milyen egy hasfájós frissen érkezettel ;)))
2009. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
Én megértem ha aggódsz érte.DE gondolom apuka dolgozik.Ergo közösségben van ahonnan ő is ugyan úgy hazaviszi a picinek és neked a különféle fertőzéseket,baktériumokat,vírusokat.Gondolom nem vesz maszkot mikor a karjába veszi a picit vagy puszit ad neki.Max kezet mos.Ezt a rokonok is megteszik ugyan úgy.És ha valamelyik rokon úgy érzi,hogy beteg lesz valószínű nem megy el.Nem tudom minek kell ez a felhajtás.Ha már 4 hetes a kicsi és anyatejes akkor ez időre már kapott annyit az immunrendszere,hogy ne legyen beteg.Meg gondolom már levegőre is kiviszed ott is beteg ehet!Ha ennyire félted zárd be a lakásba.És be ne engedj hozzá senkit!!!!!!Még a napfényt se!
2009. okt. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kerek perec, szépen diplomatikusan meg kell mondani, hogy elnézést de most alszik/eszik... gyertek máskor, és kérlek legközelebb szóljatok ha jöttök, hogy fel tudjak rá készülni. Meg kell hogy értsék.
2009. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

14:36-os

Ez komoly?"Minden szobában szoptatsz egy pár percet."

Ki az az agyament aki 2 percnyi szoptatás után átmegy a másik szobába,hogy ott is legyenek egy kicsit!Atyám ez ügye nem volt komoly?Vagy te tényleg így csinálod?Kiveszed a cicit a pici szájából,hogy had üvöltsön amíg átbotorkálsz vele a másik szobába?Remélem nem kastélyban laktok mert akkor nagyon rossz lehet a picinek!

2009. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

A "szoptasson másik szobában is" csak poénból írta a válaszoló, nem komolyan. Nekem legalábbis így jött le.


Ami meg a "fénytől is óvjam"-ot illeti, szerintem elég egyértelmű hogy nem erről van szó, nem ez a kérdésem lényege, hanem a pofátlanul becsöngető rokonoknak hogy mondjam meg hogy nem jó. Én sem állítok oda HÍVATLANUL senkihez, legfőképp ahhoz nem akinél kisbaba van. Hiszen pihenhet is az anyuka, vagy legalább próbálna pihenni...

Amúgy meg nem mindenkinek van annyi esze hogy ha betegnek érzi magát ne menjen látogatóba.

2009. okt. 26. 14:46
 10/14 anonim ***** válasza:
Tömören és röviden. Most nem alkalmas, jöjjenek máskor, de legyenek szivesek legközelebb idetelefonálni. Udvariasan a p.ba. Ha a társasághoz van kedved, akkor esetleg csak a baba közelébe ne engedd őket. Pl nekem van olyan bnőm, aki ha hozzám jön fél órára jól esik, de a gyerek a másik szobában alszik. Majd később persze babázhat, de amíg ilyen pöttömke:) addig nem.
2009. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!