Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen következményei lesznek,...

Milyen következményei lesznek, annak, hogy a 8 hónapos fiam velünk alszik, és csak cicin tud elaludni?

Figyelt kérdés

Azért alakult így, mert 1,5 óránként szopizott éjjel-nappal, így magam mellé vettem az ágyba mert másképp nem tudtam pihenni, meg azért élvezzük is hogy ott van velünk,ez ment 4 hónapos koráig, akkor megkezdtem a hozzátáplálást, így kevesebbszer cicizett.Most még mindig velünk alszik, és 1-2-szer felkel cicizni, és eszik is belőle.Próbáltuk elhúzni az etetések közti időt, de mindig hisztériás sírás lett a vége. Nagyon anyás, és még most is napközben rá kell raknom cicire 2-3 óránként, tulajdonképpen cumizni. Sem a hüvelyk ujját, sem a cumit nem fogadja el, sőt megsértődik, hogy ha ezekkel próbálkozom. A reggel és esti cicizést nem szeretném még elhagyni, de félek, hogy ez a túlzott ragaszkodás később a kárára lesz. Egyenlőre annyi a hátránya, hogy maximum 2 órahosszát van el mással, úgy hogy ha nem vagyok ott, aztán jön a hiszti...

Ha valaki volt már hasonló helyzetben kérem ossza meg velem a tapasztalatait, és ha van az "eredményeket"! Az éjszakai cicizésről hogyan szoktassam le, egybe kötve azzal, hogy vissza szoktassam az ágyába, ami amúgy mellettünk van a hálószobánkban? Egyáltalán vissza tudom még szoktatni, mindenféle drasztikus megoldás nélkül?


2009. okt. 26. 10:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj de jó olvasni benneteket:)

Ugyanez volt a szitu mind a két gyermekemmel. Imádtam velük aludni, a cici mindig kéznél volt, sokszor nem is tudtam volt e fent éjszaka. nyugodt, kiegyensúlyozott gyerekek, akik soha nem cumiztak és nem szopták az ujjukat. 2 éves korukra mind a ketten leszoktak a ciciről és külön ágyon alszanak azóta. 2 éves koruk előtt már megvan az a kis értelmük, hogy megértik, mit mondasz nekik. Mondogattam, hogy a cici már a kicsi babáknak való, elromlott, kell majd a kistesónak. Emellett fokozatosan hagytuk abba a nappali szopizásokat, egy idő múlva csak reggel és este szopiztak. Kaptak ágyat, ami nálunk varázs volt. A lányom nagyon imádta, örült a saját ágynak, büszkén aludt benne. A fiamnak is nagyon tetszett, akkor cseréltük le a lányom ágyát emeletesre. Fiamnál is fokozatosan maradt abba a cicizés. Csak az elalvásunkhoz kellett. Ekkor segített apa. Én átköltöztem másik szobába és apával elaludtak ügyesen. kb 4-5 éjszaka volt, hogy felébredtek és kerestek, volt kis sírás, de szépen visszaaludtak. 1 hét múlva már átaludták az éjszakát. Úgyhogy szerencsére mind a ketten jól viselték. Amúgy ez a ciciről való leszoktatás szerintem minket anyákat jobban megvisel ;) Úgyhogy ha minden renden van, benneteket nem zavar, hogy veletek van a kicsi, akkor ne is rágódj ezen. Majd ha esetleg valami iatt teher lesz, akkor ráérsz agyalni rajta. Érdekes ezt mondani, magam sem gondoltam volna, de én a fiamat már azért szoktattam le, mert nagyon rossz volt a mellemnek, hogy szopizott. Amúgy kismama voltam, mind a kettőjük leszoktatásánál. Szerintem a pocalakónknál is ugyanez lesz a helyzet :) Boldog babázást!


4 éves kiscsaj, 21 hónapos kissrác, 21 hetes pocalakó anyukájuk

2010. márc. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Mindenki!

Elég furcsa, hogy a kérdező tanácsot kér, mert le szeretné szoktatni a babáját az együttalvásról, és akitől tanácsot kap erre vonatkozóan, úgy látom azt szépen lepontozzák azok, akik együttalvás-pártiak. Szerintem egyikkel sincs gond, minden attól függ, hogy a szülők hogy állnak ehhez a kérdéshez.

Miért kell elítélni valakit, aki azt szeretné, hogy a gyermeke külön ágyban aludjon? Az már nem jó szülő? Utólagos bocsánat az OFF-ért.

2010. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nem lesz, ne aggódj. 8 hónaposan az én lányom is cicin aludt el, éjjel többszür is fölkelt cicizni és onnantól velünk aludt reggelig és persze többször cicizett. Egy éves kora előtt ő választotta el magát a cicitől és mintha egyszerre nagylány lett volna, a saját ágyában alszik egész éjjel. Nem csináltam semmit, csak nem görcsöltem, hogy mi lesz és bíztam benne, hogy tudja, mi kell neki. Ha ölbe akar jönni, mindig fölveszem, babusgatom és úgy gondolom, hogy mivel megbízik bennem, így képes volt elszakadni tőlem, hisz tudja, hogy cici nélkül is megkapja a testi közelséget, babusgatást bármikor. Érdekes egy folyamat volt ez a változás, engem is meglepett, hogy magától tette ezt és ilyen hamar. Azóta ha lehet, még közelebb vagyunk egymáshoz, sokat puszilkodunk, hiszen annyira ki tudja már mutatni a szeretetét, az érzéseit. Gyönyörű időszak ez! Bár a többi is az volt!
2010. márc. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem minden baba más, így nem lehet tudni,hogy a te kisfiad le fog-e szokni magától a dologról, vagy neked kell-e erőltetni hogy változtasson ezen a szokásán. Szerintem mindkét eset benne van a pakliban.

A kérdés az, hogy kivárod-e amíg önállóan elhagyja, vagy hogyha már neked terhes a dolog, vagy úgy érzed, hogy most már elkélne egy kis segítség, akkor én is tudom ajánlani Tracy Hogg Suttogó című könyvét, ahogy már előttem is tette egy anyuka (apropó, nem értem miért kellett azt a választ lepontozni???? iszonyat hasznos könyv annak, aki szeretne változást elérni és nem a gyerektől várni, hogy magától kitalálja hogyan kéne viselkednie, na mindegy...)

Szóval csak annyit akartam mondani, hogy minden baba más, minden eset egyedi és minden anyukának meg kell találnia a saját gyermekéhez a kulcsot, és azért nem kell senkit leszólni/lepontozni mert az ő babájánál más megoldás vált be...

2010. márc. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%

21.42-es én teljesen egyetértek Veled! És örülök, hogy ezen az oldalon azért még vannak normálisan gondolkodó anyukák, mert egyébként rettentő elkeserítő szerintem ez a gyűlölködés és szemellenzős viselkedés, hogy mindenki azt hiszi, hogy csak az a megoldás lehet a jó, amiben ő hisz, és ami az ő gyerekénél műdködött, minden mást lepontoz, rosszabb esetben elküld még a francba is...

azért kíváncsi lennék kik ezek... lehet ha látnánk őket személyesen, szóba sem állnánk velük...

2010. márc. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem ez még nem vészes, a kozmetikusom viszont annál inkább. 5 éves a kisfia, és kéri a "didikét", szerintem ez már egy kicsit beteg.
2010. márc. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Jó érzés, hogy nem vagyok egyedül. Az együtt alvás minket nem zavar, sőt élvezzük, ezzel nincs is probléma. Arra voltam kíváncsi, hogy mire számíthatok, meddig tart majd ez az időszak. De megnyugtat, hogy a legtöbben azt írtátok 2 éves korára leszokik róla. Nekünk ez így teljesen jó. Én csak attól tartottam, hogy ovi időszakig szopni fog. Remélem addigra sikerül megtanítanom magától elaludni.

Annak aki lepontozta a válaszadókat, üzenem, Ő biztosan egy szuper anyuka (vagy apuka) aki mindig mindent tökéletesen csinál. Gratulálok neki.

A többieknek, még egyszer köszönöm!

2010. márc. 25. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!