Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet le szoktatni 7...

Hogyan lehet le szoktatni 7 hónapos babát a kézben el alvásról?

Figyelt kérdés
Nem akar elaludni kislányunk csak kézben, sír egyre jobban hergeli magát. 6 hónapos koráig végig aludta az éjszakát. Beteg lett és volt, hogy magam mellé vettem az ágyunkba. Azóta este kézbe elringatom, de óránként szinte ébred éjszaka és üvöltve sír az ágyában. Már teljesen ki vagyunk. :-( Párom a kis szobába alszik hogy valamennyire kipihenten induljon dolgozni. Én azért a párommal szeretnék egy ágyba aludni. Kérlek segítsetek!
2009. okt. 26. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is hasonló a problémám. Csak nekem nem kézben, hanem a mellkasomon alszik el a két hónapos picilányom. Eléggé kényelmetlen a helyzet neki is, nekem meg főleg. Nálunk párnapja tart a leszoktató hadművelet. Este vacsi után büfi, pár percig sétálgatok vele, kicsit megnyugszik, aztán irány az ágy. Ott aztán kezdődik a balhé, nyöszörög egyfolytában, cumit kidobja a szájából. Olyankor odaülök mellé egy székre, visszaadom a cumit, símogatom a pociját, a hátát, az arcát. Ez először 3 órát vett igénybe, de akkor sem vettem ki az ágyból. Utána egyre lecsökkent az idő. Tegnap például fél óra után elaludt, lassan majdcsak rájön, hogy hiába is nyöszörög, akkor sem veszem fel. Próbáld meg, hátha bejön nálatok is, sok sikert hozzá!

2009. okt. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem könnyű... Sajnálom öt meg rossz látni hogy sír, de arra gondolok mi lesz később mindent rá hagyunk?!
2009. okt. 26. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
ugyanez a helyzet, ugyanennyi időssel, eddig ráfogtuk a fogára, hogy ilyen, de már kibújt a két alsó, aztán ráfogtuk, hogy beteg, de azis elmúlt, a mai éjjel 11-től 4ig aludt azóta semmit, mind a ketten hullák vagyunk, de most még kézben sem tudtuk elaltatni, mindent próbáltunk, kezdek kétségbeesni:-(
2009. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Megmondom őszintén nekem nem rossz látni, hogy sír. Ne értsd félre, nem arról van szó, hogy nem érdekel hogy sír és nem foglalkozok vele, hanem annyira de annyira észrevenni hogy ez olyan "jaj, nem igaz miért nem vesztek már ki az ágyból" sírás, hogy valami eszméletlen. Én csak mosolygok rajta, mert hisztizik olyankor, nem is sír hanem inkább ilyen idegesen-kényesen nyöszörög, olyan édi:). Talán nálunk ennyiből jobb hogy nem ordít. Hidd el, pár nap és rájön hogy mi van. Éppen azért, hogy ne ordítson ülj le mellé, vagy állj az ágy mellett, símogasd, beszélj hozzá, sokat fog segíteni, megnyugtatja!! Próbáld ki! Előbb utóbb ugyis megunja a sírást, és elalszik.
2009. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na megcsináltam mellé ültem meglepődött nyöszörgött emelte felém a kezét hogy vegyem fel 2 óra kellett hogy el aludjon. Egyszer ki kellett jönnöm mellöle nagyon sírt lehet ez már a szeparációs félelem?
2009. okt. 26. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:

elaludt végül? én csak este próbáltam még, nappal alszik minden kaja után 1 órát, nem kínlódok vele:). először sokáig tart, de majd belejössz. az enyém most ordít mióta felkelt, nem tudom mi baja, az előbb sírtam vele én is. ki vagyok...:(


első vtam

2009. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is nagyon nyűgös ma. Kiborító mikor ilyen egyszerűen nem tudok szinte csinálni semmit mellette. Régebben nálunk se volt gond a nappali alvással de mostanában folyamatosan ez van. Azért is írtam már ki ezt a kérdést mert ki vagyok én is. Nálatok sikerült megnyugtatni a picit?
2009. okt. 26. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!