Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apa nálatok mikor és menyit/mi...

Apa nálatok mikor és menyit/mit segit agyerek körül? 13honapos a babánk és apa panaszkodik hogy este ha hazaér munkábol még neki kéne etetni vagy fürdetni, de én szerintem enyit neki is kéne a gyerekkel lenni, nálatok ez hogy van?

Figyelt kérdés
Még anyitszeretnék kérdezni hogy mit vacsorázik ekkora babaátok?Nálunk még fél 8 kor fél adag tejpép megy és utánna fürdés majd 240ml tápszer.De sokszor olvasom hogy ekkora babák már kenyeret vacsiznak és azzal jollkanak?Mert az én fiam jo ha fél max.1 szeletnek a belselyét eszi meg.Ha majd tejet fog kapni lefekvés elött az is elég lessz neki és nem fog felkelni éjjel mert éhes?Hogy van ez?Köszi!
2009. okt. 26. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Szia!

Mi apával éppen tegnap vesztünk össze, mert kiakadtam, hogy semmi nem segít. Egész hétvégén a tv előtt feküdt. :(

Az én kisfiam is 13 hónapos. Ő uzsonnára kap kenyeret valamivel. Vacsora főzelék vagy tejpép. Lefekvés előtt még szopizik.

2009. okt. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
28%

Amikor a férjed hazaér a munkából, valószínüleg fáradt már. Vacsorára, pihenésre, jó szóra vágyik.


Nem biztos, hogy minden nap van ereje még etetni, fürdetni is. Lehet, hogy csak játszani szeretne kicsit a fiatokkal.


Ha kötelező neki is kivennie a részét a gyerek ellátásából könnyen besokallhat. Nem mondom, h ne csinálja alkalmanként, de ne legyen kötelező!


Gondolj bele, amikor még te is dolgoztál, milyen volt mikor hazaértél egy fárasztó nap után...

2009. okt. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Azért álljon már meg a menet! Kedves utolsó, szerinted az anya nem dolgozik? Henyél egész nap otthon, vagy mi?! GYEREKNEVELÉS - jelenleg ez a hivatása, és elmondanám, hogy van olyan fárasztó, mint a munka, sőt! Személy szerint jobban elfáradok, mint amikor dolgoztam, pedig nem vmi könnyed kis munkám volt. Igenis vegye ki a részét az apa is, basszus nem magának szülte az anya! Szerencsére nálunk az apjával egyformán gondolkozunk. Hazaér, le sem vetkőzik, a lányunk (1 éves) röpül a karjaiba, el sem engedi. Kb fél 6 körül ér haza, onnantól lefekvésig - 8-fél9 ő van vele. Igaz vacsoránál együtt vagyunk és a fürdés utáni "hentergés" is közös, de azt hiszem borulna a bili, ha ennyit sem lenne képes megtenni. Hozzáteszem, hétvégén túlnyomó részt ő játszik a babával, át is pelenkázza (csak a nagyon húzós kakis dolgot hagyja meg :) ), eteti, altatja. KETTŐNK gyerekéről van szó ugyanis...
2009. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
Ha dolgozni fog a nő akkor is el kellesz látnia a gyereket plusz még a háztartást is. Ez nem kifogás. A gyerek nem egy játék amit ha megununk vagy nincs kedvünk akkor félre rakjuk és leülünk tv-ni. Az én férjem a gyerek körül sokat segít igaz a háztartási munkákban szinte semmit. Ha itthon van este akkor a fürdetés mindig az ő feladata, igaz ki nem hagyná semmi pénzért. Ha kell etet, pelusoz, sétál vagy játszik vele. Nekünk nincs külső segítségünk és így tudja ő is, hogy csak egymásra számíthatunk. Nyugottan rá merem hagyni. Enni estére(uzsonnára) mi joghurtot, gyümölcsöt eszünk vagy ami megmaradt az ebédből.Estére meg 150 ml anyatejet kap és kész. Ha egésznap jól evett akkor nem kell éhesnek lennie éjszaka. Nem az esti kaja mennyiség számít hanem az, hogy egésznap mennyit evett.
2009. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindketten dolgozunk a 9 hónapos kisbabánk mellett (nem otthon, hangsúlyozom). Plusz Nekem még a házimunka is van. Mégis megoldjuk. Férjem mindenből kiveszi a részét most is, és kivette akkor is, amikor még otthon voltam a kislányunkkal (7 hónapos koráig). Szerintem ez egyrészt IQ kérdése, másrészt meg kell beszélni a dolgokat, nem veszekedni. Ő látja, ha segítségre van szükségem, észreveszi, ha fáradt vagyok, magától segít, nem kell cseszegetni....
2009. okt. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Szomorú, hogy egyes apukák nem fogják fel ésszel, hogy a gyereknevelés, egész nap, egész héten otthon egy pici babával, mennyire megerőltető! És hogy az anyának is kijár néhány kedves szó, szerette és segítség! A gyereknek van apja is... nem kifogás, hogy dolgozik... majd ezt mondja a fiának is amikor az idegenként kezeli, mert sosem foglakozik vele? Sajnos nálunk is voltak ilyen gondok, pedig inkább a férjem akata jobban a babát... érdekes...
2009. okt. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a férjem hazaér, hagyom szusszanni, hogy ne érezze, hogy rátukmálom a babát. Fürdetést együtt csináljuk (egyik nap teljes fürdetés, másik nap csak popsifürdetés), meg este egyszer segít tisztába tenni a babát. Plussz foglalkozik a babával, amíg fürdök, vacsizok. Nálunk így alakult ki. Ezeket nem érzi különösebb tehernek, és így némileg ő is kiveszi a részét.
2009. okt. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Anyatejes a babám, etetésben nem sokat tud az apuka segíteni, de azért időnként csinál nekem valami finom ennivalót, ami sokat jelent.
2009. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
37%

Mi is pont a hétvégén vesztünk össze :( Szerinte mivel Ő dolgozik fáradt és hagyja a gyerek aludni, tévézni, számítógépezni. Semmit nem csinál itthon, csak a fürdetést szereti de akkor is inkább pancsolni a picivel. Ha külön megkérem (fél órát könyörgök, hogy csinálja már meg) na akkor nagy sóhajok és nyögdécselések közepette megteszi. :(

Vannak tengerimalacaink, amóta terhes voltam ő takarította őket, most már az is nehezére esik. Este begurultam, és leírtam neki, hogy ki milyen házimunkát végez, és ha valamit átvállal tőlem, akkor én átvállalom a malackákat. Hát elszégyellte magát a listát látva.

Sajnos ettől még semmi nem változik.

2009. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos ebben a témában nincs jó vagy rossz. A Te szempontodból teljesen igazad van: egész nap te vagy a gyerekkel, ő alig látja, örülnie kéne, hogy végre kiveheti a részét a gyerek életéből. És igen: ez azzal jár, hogy fürdeti, eteti, vigasztalja, vagy épp játszik vele.

DE: az is igaz, hogy mikor hazaér a munkából, csak le akar dőlni és bámulni maga elé. Mert ki tudja, hogy milyen napja volt? A férfiak máshogy élik meg a "család" fogalmát, nagy terhet jelent sokuknak - ha nem mindegyikőjüknek - , hogy nekik kell megteremteni az anyagi hátteret.


Amit tehetsz: megpróbálod kitalálni, hogy tényleg fáradt, nyűgös, stb. vagy csak úgy van vele, hogy "a te dolgod" a gyereknevelés-ellátás. Az előbbivel tudsz igazán mit kezdeni: mikor hazaér, kicsit hagyd magára, hogy kifújja magát. Aztán kérdezd a napjáról - ez sok mindent elárul. Ha azt mondja, jó napja volt, akkor nincs mentség, fürdetnie kell :). Ha rossz, akkor őt is csak vigasztalni tudod, és remélni, hogy másnap jobb lesz.


Nem akarlak elkeseríteni, de a kapcsolatok sikeressége a nők alkalmazkodó-képességén és talpraesettségén múlik legtöbbször.

Csak okosan! A háttérből lehet a legjobban irányítani :)


Ha akarsz egy igen jó könyvet, ami segít átlátni a kapcsolatok szövevényét: John Gray: Vénusz és Mars. Nekem nagyon sokat segített.


K. (6 hetes anyuka - az élelmezési kérdésre még nem tudok válaszolni :) )

2009. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!