Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak neki enni?

Mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés
Kisfiam lassan 7 hónapos lesz, kb 2 hete eszik gyümölcsöt ( napi egszer), de étkezést még nem sikerült kiváltani. Estére néha annyira kevés tejem lesz, hogy nem vagyok biztos abban, jóllakik-e? Mit adhatnék neki enni este, ha cumisüveget nem fogad el?
2009. okt. 26. 07:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg Sinlacot vagy tejpépet?
2009. okt. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Főzelékekkel nem próbálkoztatok még? A jó éjszakát tejpépek elég táplálóak, vacsira az is jó lenne szerintem.
2009. okt. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém hat hónaposan kezdett el éhes lenni a kizárólagos anyatejtől hajnalonta. Cumisüveget nem érti és be se veszi a szájába, úgyhogy főzelékezünk.

20.45-kor főzelék,

21.15-kor fürdés,

21.45-kor szoptatás, utána alvás.

Eddig kapott almát, sütőtököt, krumplit, spenótot.


Egy darab krumplit kevés vízben megfőzök (ha picikre vágom a krumplit, elég hamar készen van, kábé tíz perc a vacsi főzés), villával összetöröm és ehhez teszek almát (reszelve), sütőtököt (megsütve és reszelve), vagy spenótot (a krumpli főzővizébe beledobom, egyszer felforralom, ettől kicsit összeesik). A keveréket vagy csak villával, vagy turmixgéppel keverem el. A kanalat egy hét alatt megszokta, mostmár ha meglátja, nyitja a száját.

2009. okt. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek! MA voltam a védőnőnknél és ő is krumplit javasolt illetve a gyümikhez és fürdés előtt sinlac-ot.
2009. okt. 26. 22:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!