Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák segítségére lenne...

Anyukák segítségére lenne szükségem?

Figyelt kérdés

11 napos babánk van és lenne egy pár kérdésem.

-Szopi után sokszor nyugtalan a kicsi és nem alszik(kaki rendszeres de mégis sokat nyög és erőlködik infacolt szoktunk adni talán napi 1x/2x

-Félünk hogy náthás és lázat szeretnénk mérni tudom hogy végbélbe kell de azt nem hogy hogy és meddig kell bent tartani illetve mennyitől láz?

-Ha hasfájós az meddig tart és mivel lehetne enyhíteni neki?

-Három óránként szopizik 60/80ml anyatejet

Ha tudna valaki segíteni azt nagyon megköszönném Üdv egy aggódó apuka.


2009. okt. 25. 11:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat olvasnám 11 hónappal ezelőtt:)

1. szopi után nagyon alaposan büfiztesd meg, mert ez lehet a nyugtalanság és a hasfájás oka is. Az infacol csak és kizárólag rendszeres alkalmazás esetén hat, ha egyszer kap az még nem szünteti meg a hasfájást. Megpróbálhatod egy kicsit maszírozni a pociát körkörös mozdulatokkal, vagy a lábait óvatosan a pocija felé nyomni, így tornáztatni. A "repülő fogás" is segít. Én úgy tudom kb 4-6 hónapos korig kinövik de ebben nem vagyok biztos.

2.Én sosem mértem neki lázat végbélben, vettem gumis végű digitális mérőt, ügyesen hagyta a hónaljban is mérni. Ha végbélben méred, akkor a mutató és középső ujjad közé veszed a hőmérőt és csak az érzékelő végét dugod be nagyon óvatosan. Az itt mért hőmérsékletből le kell vonni fél fokot. 37,5-ig hőemelkedés, az fölött láz.

3.Hogy mennyit kell ennie (de ez babánként eltérhet) úgy tudod kiszámolni, hogy a súlyát kilógrammban megszorzod 150-nel (ez az egész napi mennyiség) majd az így kapott értéket elosztod az étkezések számával (ha mondjuk 6szor eszik, akkor 6-al) Szerintem a 60-80 ml az tökéletes egy ekkora babának.


Remélem kielégítő választ adtam és segítettem. Ha van valami más nyugodtan keress meg priviben is szívesen segítek. Sok sikert és kitartást:)

2009. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasfájásra abszolút jó az Infacol,de nem napi 1x-2x hanem minden kaja előtt kell neki adni pár perccel.Amúgy azt szokták mondani,hogy a hasfájást kinövi.Büfizni,pukizni tud rendesen?Jól eszik,nincs vele gond,sem a mennyíséggel,sem az idővel.Gondolom anyatejes.

Honnan gondoljátok,hogy náthás?

Lázat popóban úgy mérünk,hogy bekrémezzük picit a lázmérőt és a vékony részét 1-1.5 cm-re betoljuk óvatosan a popólukba.Az ott mért hőből levonunk 0.5 fokot.A levont érték után megkapod a ténylegest,az meg ugyanúgy működik mint a felnőtteknél.37 fok felett hőemelkedés,38 fok felett láz.

Lázcsillapítót 38 fok körültől ill.felette adunk.

Hogy melyiket adhatjátok,azt inkább dokitól kérdezzétek meg,v. a patikus segít.

2009. okt. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is gratulálok:))

-Ha szopi után nyugtalan akkor valószínű,hogy nem büfiztettétek rendesen.Szopi közben is nyugodtan meglehet(sőt ha hasfájós akkor kell is)2-3-szor büfiztetni.

-Nem tudom,hogy milyen lázmérőtök van.Ha digitális akkor addig kell bent tartani ameddig nem sípol.Egy kis popsikrémbe szoktam beledugni a végét a lázmérőnek és egy kicsit kell csak bedugni,látni fogjátok amikor már méri a mérő.37,5 ig jó 38-tól láz.

-A hasfájóság eltarthat 3 vagy akár 6 hónapig is.Ha nagyon hasfájós akkor minden etetés előtt adjatok neki infacolt vagy espumisan cseppet.Egy hónapos korától pedig lehet adni az angol vizet.Segíteni annyival tudtok,hogy a feleséged nagyon figyeljen oda mit eszik.Puffasztóakat nem szabad,sok tejterméket sem és a tojásos dolgokkal is gond lehet(pl:majonéz).Lehet a picit tornáztatni,úgy hogy felnyomjátok a két kis térdét a pocakjához 1-2 mp-re és vissza.Ezt többször meglehet csinálni,így jobban tudnak a pukik távozni.

Ha még tudok segíteni írjatok nyugodtan:)Jó egészséget kívánok:)

2009. okt. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.Puki van dögivel büfi annyira nincs és szokott szürcsögni az orra bár nem mindig és sokat tüsszög ebböl gondoljuk hogy náthás.
2009. okt. 25. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elején trüsszögött a fiam is, azt mondta a doki, hogy még tisztul. Ha lázas azt meg úgyis érzed, hogy melegebb és csak akkor mérd meg. A digitális mérő a legjobb mert az sipol ha megmérte. A többit már leírták előttem:)
2009. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekik még belemegy egy böfinél is a tejcsi az orrukba.Ezért is szörcsögnek.Természetes:)
2009. okt. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzitek,hogy szörcsög,szívjátok neki.Ők még orron veszik a levegőt,tehát ha minden további nélkül tud szopni,akkor kap levegőt is,tehát szívni sem kell.
2009. okt. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2009. okt. 25. 15:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!