Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattátok babátokat a...

Hogy szoktattátok babátokat a bilire/wc-re? Mennyi idős korban érdemes próbálkozni?

Figyelt kérdés
Gondolom nem árt, ha már tudja, mi a pisi, kaki és tud is ennyit mondani. Függ az évszaktól, hogy mikor próbálkoztok? Úgy értem, ha nyáron pl. nem szól és bepisil, akkor sem nagyon tud megfázni és egy bodyt vagy bugyit könnyebben cserél rajta az ember, mint télen a vastag, réteges ruházatot. Kb. mennyi idő alatt sikerült nappal, és éjszaka szobatisztaságra szoktatni babátokat?
2009. okt. 25. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre majd én is kíváncsi leszek. Én majd nyáron tervezem, hogy próbálkozunk, akkor leszünk 1,5 évesek.
2009. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem siettem el a dolgot, mert úgy éreztem, hogy még nem elég érett hozzá a lányom, így csak 2,5 éves korában kezdtük és az kell mondjam, hogy szinte napok alatt szobatiszta lett. Mikor már elég érett hozzá, hogy elmagyarázd, hogy a nagylányok/nagyfiúk már nem pelusba kakilnak pisilnek, akkor érdemes kezdeni. Levettem róla a pelust, ráadtam kisbugyit, ami nagyon tetszett neki, és mondtam, hogy szóljon ha pisilni kell. Persze sosem szólt és ha kérdeztem mindig azt mondta, hogy nem kell, de eleinte óránként ráültettem vagy abilire vagy a wc-re. Egyszer-kétszer bepisilt, de az akkor fordult elő amikor én elfelejtett pisiltetni. Aztán 3-4 nap után egyre növeltem az időt 2 pisilés között és kb. 2-3 hét alatt teljesen szobatiszta lett. A kakilás egy kicsit nehezebben ment, mert ugyan nem kakilt be soha, de ha kellett neki sírt, hogy adjam rá a pelust, máshová nem volt hajlandó. De ez is kb. 2 hétig tartott. Éjszakára még adok rá pelust, de már az esetek 90%-ban üres reggelre, és mikor felébred rohan pisilni. Sok sikert!
2009. okt. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az én kislányom is a nyáron lesz 1,5 éves (ma 10 hónapos a kisasszony), így én is akkorra tervezem, bár kapott egy csuda bilit, ami nagyon érdekli, csak nem tudom, hagyjam-e vele játszani, mert akkor esetleg a későbbiekben is játékként fogja kezelni a bilit. Vagy lehet, ha játékként fogja fel, pont akkor fog könnyebben menni? Ötletek/tapasztalatok?

Köszi az eddigieket is!

2009. okt. 25. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:
2. válaszoló vagyok. Tapasztalatom szerint teljesen mindegy, hogy most hagyod-e játszani a bilivel, mert mire a szobatisztaságra szoktatást elkezded, addigra már úgyis megunja a bilit mint játékot.Szóval se nem használ se nem árt.
2009. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 20 hónapos és nyáron annyira melege volt, hogy nem viselte el magán a pelenkát sem. Azóta bilibe pisil, csak akkor adok rá pelust, ha hosszabb útra megyünk és alváshoz. Még nem mondanám szobatisztának, csak félig. :) A kaki keményebb dió, azt valahogy nehezen engedi el...

Ritkán sikerül a bilibe, inkább a nadrágba pottyan, de ilyenkor sem csinálunk belőle problémát. Gatya-csere, és elmagyarázom neki, hogy legközelebb a bilibe kell.

A nagyfiam egyébként 2,5 évesen lett szobatiszta. Szerintem gyerekfüggő, hogy ki mikor érez rá a bilizésre. Egyébként nyáron könnyebb!

2009. okt. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos lesz a napokban és mikor kérdezzük hol a kaki, mutatja, hogy a pelusban, de mérg átvág, mert akkor is szól ha nincs. Szoktatni még nem szoktatom, majd csak ha meleg 2 éves korára meg szoktak érni rá.
2009. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A lányom májusban volt egy éves. Gondoltam majd én is kihasználom a nyarat, na semmire nem mentünk egész nyáron, erőltetni nem akartam. Most 17 hónapos még mmindig van pelus, de már szól mielőtt pisil, kakil és hozza a bilit, csak még nem hajlandó bele is produkálni valamit. Szerintem már közel vagyunk a megoldáshoz.

Ezt gyereke válogatja. Ki mikor érik meg rá. Anyum mesélte hogy én kicsit több mint egy éves voltam, mikor szobatiszta voltam, hugim majdnem három volt, mikor hajlandó volt ráülni először a bilire, wc-re. Addig ordított ha meglátta őket.

2009. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát én is többször bilire rakta a 18 hós lányomat, persze eredménytelenül. Én is attól félek, hogy jön a hideg és sok ruha van rajta ha meg kevés ruha lesz rajta megfázik szóval én sem tudom, mitévő legyek... Várjak a nyárra, vagy most próbálkozzak tovább...
2009. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek 10 hónaposan nagyon korai lenne ismerkedni a bilivel, kakival...? Nem erőltetném, csak amikor tudom, hogy kaka lesz, akkor rátenném bilire és utána megdicsérném, mondanám, hogy kaka a bilibe, vagy hasonló...
2009. okt. 27. 16:29
 10/10 anonim ***** válasza:

Mésfél-két év közt mondáják, hogy "érettek" rá.

Én annak vagyok a híve, hogy ha minél előbb megismerkedik dolgokkal, kevésbé fog ellenkezni, mintha a dackorszak közepén ismertetem meg vele.

Én pl a bilit 8hósan kezdtem, nem bántam meg. 16 hós, szól ha kakil, szól ha pisil, igaz még nem előre, de szól, ha bement. A bilit imádja, szeret ülni rajta, minden délben abba kakail.

A fogkefét is fél évesen kezdtem, ma imdádja, evés után ő kéri, hogy fogat moshasson.

És sokan kérdik tőlem, mikor válaszolok, hogy hogy hogy 1 évesen bilizik a lány-(annó)- és hogy hogy szeret fogat mosni? --én hiszem, hogy így.

2009. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!