Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogmosás? Lehet, hogy túlspilá...

Fogmosás? Lehet, hogy túlspilázom?

Figyelt kérdés
16 hós, 13 fogú babám nem nagyon hagyja, hogy mossam a fogát fogkefével, erőltetni nem merem. A fogkrémet szívesen nyammogja, de a kefét csak rágja. Textilpelenkával néha ledörzsölöm a fogairól a sárga lerakódást, de ezt nem nagyon díjazza. Nagyon félek, hogy elromlanak a fogai, de hát hogy szoktassam rá, hogy hagyja, hogy megmossam a kefével a fogait? Hiába mossunk hárman együtt a fogunkat, nem engedi, hogy sikáljam az övéit.
2009. okt. 24. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen korban ez a normális, tényleg nem kell erőltetni. Az a fog attól is tisztul, hogy rágja. Legalábbis nálam anyukám ezt a technikát használta és most 20 éves fejjel sincs egyetlen lyuksas fogam se.

A lényeg, hogy ott legyen a fogkefe és a fogkrém a szájában és ha rágja, az is tökéletes.

2009. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hónapos. Mi még fogkrémet nem használunk, de a fogkefét a kezébe szoktam adni, hogy rágja, mert attól is tisztul. Amikor pár hét múlva már megbarátkozott fogkefével, már nekem is hagyta, hogy egy kis nyammogás után megdörzsöljem neki. Amúgy 8 foga van.
2009. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én 17 hós,12 fogú kis krokodilom minden este várja a fogmosást.Pici fogkrémet teszek rá,és először én mosom meg neki.Aztán odaadom a fogkefét(még nem sörtést,hanem a gumifejűt használjuk)és ő is "megmossa".1 éves kora óta tisztítom neki,először a fogtörlő kendőt használtam,aztán amikor azt megszokta elkezdtem a fogkefét használni.
2009. okt. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináljuk, hogy először anya mossa fogkefe+fogkrém.

Utána ő "mossa" egy másik fogkefével, amit nem sajnálok már, mert már a sörtéi nem jók. Neki vízbe kell mártogatnom, és úgy adom a kezébe a kefét. Ezt többször ismételjük:)


Persze, ha már nyűgös, akkor rémálom a fogmosás:)


Kitartás! Tényleg adj a kezébe fogkefét, hagy szokja!

Anyum (óvónő) mesélte, hogy sok 3éves ovis is csak rágja a fogkefét...

2009. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!