Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 3 hónapos a babánk....

Lassan 3 hónapos a babánk. Szeretnénk majd vele a nagy kában, apával pancsolni. Vettünk fürdős pelust is. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Mossuk meg a kis popsiját,meg a punciját,mielőtt ráadnánk a pelust,hogy az is meglegyen majd mosva? Vagy ti hogy csináljátok így a fürdést? Nem tesztek rá pelust?

És ugyanúgy raktok a vízbe babafürdetőt?

Vagy csak pancsoltok?


2009. okt. 23. 23:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Ja és még egy kérdés....


Ti vesztek fel magatokra fürdőruhát ilyenkor?

2009. okt. 23. 23:07
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Toled fugg, h mennyire vagy parazos, esetleg lazabb anyuka. Ha parazos vagy akkor ugy csinald, ahogy leirtad. Ha lazabb, akkor meg minden mehet naturan (persze azert jo, ha elotte lezuhizik az apu). Nekem amikor a kisfiam mini baba volt, es valamiert sehogy sem tudtam megnyugtatni, fogtam es egyutt belefekudtunk egy kad vizbe es ott megszopiztattam. Nyugtatolag hatott ra, h a vizben hozzam simulhat. Azota mar nagy fiu (10 honapos:-) es imad az apujaval furdeni. Szoval mi lazabb csalad kategoriaba tartozunk, es csak pancsolunk!
2009. okt. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

:-)

Aranyos a kérdésed.

Nos, ha remélhetőleg nem szenvedtek őrült gombás, bakteriális fertőzésben testetek bármely részén, akkor szerintem nyugodtan lubickoljatök tök meztelenül. Legalábbis mi így tesszük. Eddig soha egyik lurkómnak (van három) sem volt semmi baja. És nekünk sem lett semmi bajunk, ha netán egy kis baleset (kaka, pisi) történt a vízben. (összesen talán egyszer volt nálunk ilyesmi) Ez utóbbi esetben nyilván szépen kiveszitek a picit és lemosdatjátok pl. zuhany alatt. Semmi baj nem fog történni. A pisikét meg úgysem veszitek észre. :-) S attól sem lesz semmi baja senkinek.

Mi ilyenkor babafürdetőt használunk. Vagy semmit, ami mégjobb. A mai kemikáliákban nem nagyon lehet bízni.

Az úszópelust meg szerintem rakjátok félre az uszodába, strandra. :-)

Jó lubickolást!

2009. okt. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egesz torpe koratopl szoktunk egyutt furdeni a manonkkal. Siman apa vagy en meztelenul be a kadba, lurko is be , nemi habfurdo, jatek, es pancsolas ezerrel :) ha apaval furdik akkor a plafon is vizes :)))
2009. okt. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én vettem fel fürdőruhát.Először nem,és végigordította az egész fürdést.A barátnőmnek meséltem és ő mondta,hogy biztos látta a cicit és nem adtam neki oda:)A következő alkalmakkal már semmi gond nem volt:)
2009. okt. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lányom 4 hónapos, két napja fürödtünk együtt először.

Én lezuhanyozok, kimosom a kádat és megengedem a vizet.

Apa közben előkészíti Manót, aztán jöhet hozzám a kádba. Tartom, pancsolunk, apa fürdet, és neki adom ki a kádból a végén, hogy én is megtörölközhessek. Apa meg megtörli, pelusozza és öltözteti addig a szeme fényét.

Fürdőruha eszembe sem jutott, a gyereket sem tettem pelusba, mert így élvezi a fürdést.

Viszont!

Ezt csak akkor tegyétek, ha nincs gombátok, vagy ilyesmi, nekem is korábban jutott eszembe az együtt fürdés, de összeszedtem egy jó kis folyásos problémát és megvártam, míg kikezelem.

Erre érdemes vigyázni. Nekem nem követelte a cicit a kádban, annyira örült a víznek meg nekem, hogy csak vigyorogni, meg rúgkapálni tudott...

2009. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az a baj,hogy én nagyon hamar elkapok mindenféle fertőzést,pedíg mindíg szoktam vigyázni,de valahogy mindíg van egy kis folyásom..Ami lehet,hogy akár természetes is...,csak én gondolom,hogy az akár lehet fertőzés is...

Lehet,hogy akkor majd azért kipróbáljuk majd így is,meg úgy is ...ahogy neki jobban fog tetszeni.. :)


Köszi még egyszer!

További jó babázást mindenkinek!

2009. okt. 24. 22:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!