Hogyan fejlesszem az 1 éves 2 hónapos fiamat, hogy okos, kiegyensúlyozott legyen? Milyen zenét, foglalkozásokat (itthonit is) ajánlotok?
A fizikai mozgással nagyon előre tartunk (régen jár, felmászik, figyel, ha le/fel kell lépni, szépen esik...
A szellemi fejlesztéshez szeretnék tanácsokat, mert még nem mond egy értelmes szót sem(pápázik, puszit dob, tapsikol, táncol zenére, meg olvasás közben rámutat, minek mondjuk a nevét, utánozzuk a hangját.
Sehogy.
De már annyi ilyen kérdés volt.
Nem ettől lesz zseni a gyerekedből, hogy 1-2 évesen nekiállsz foglalkozni azzal, hogy zseni legyen, hanem ha megvannak rá a képességei. De ha ezek nincsenek, akkor fejre is állhatsz, akkor sem fog zseni lenni. Pláne, egy 1 éves 2 hónapos gyereket biztos nem ez érdekli, hanem a játék, a szórakozás és ez a normális.
Az én fiam is nagyon okos, mert érdeklődő, kíváncsi és nagyon fogékony. Mozgási és agyi fejlettségben is mindig haladó volt, korán megtanult járni, beszélni, de nem azért, mert tanítottam vagy fejlesztettem. Hagytam gyereknek lenni és ami érdekelte, azt megmutattam, ha kérdezett, akkor válaszoltam, ha valami meséltem, ő azt meghallgatta.
Kiegyensúlyozott meg pláne nem ettől lesz. Hanem ha egy olyan környezetben nő fel, ahol az lehet. Ettől, hogy te zsenit akarsz belőle nevelni és folyton tanítani, meg fejleszteni, ettől nem lesz kiegyensúlyozott az is biztos.
A szerető környezet a fontos: ez ad neki tápot, hogy érdeklődő kis ember legyen belőle.
Beszélnie NEM kell ilyen korban, erőltetni sem érdemes.
Az szerintem sosem baj, ha szeretnél foglalkozni a picivel és van rá igényed- ezért csak elismerés illet.
Túllihegni persze nem kell, de nagyon hasznos lehet pl. a korának megfelelő közös foglalkozás: pl. kerekítő vagy pl. nálunk a kultúrházban szokott lenni baba-mama foglalkozás (mondókázás, éneklés).
Otthon is csak jót tehetsz a közös énekléssel, egyszerű ritmikus mondókázással, amit esetleg valamilyen mozdulatsor is kísér (pl. töröm-töröm a mákot kezdetűre kis kezével törni a mákot, dagasztani a tésztát stb.)
Már képes lehet a formabedobós játékokat használni- neked csak annyi a "dolgod", hogy egészséges, hasznos játékokkal "kínálod" meg, esetleg első-második alkalommal megmutatod neki, együtt kitapasztaljátok, aztán hagyod felfedezni.
Vágj szét nagy állatkák képei 2 darabra, mintha puzzle lenne, esetleg vegyél kalapálós játékot.
Játékidőben szoktunk mondókákat, népmeséket, Halász Juditot stb. hallgatni.
Már ölben lehet próbálkozni azokkal a műanyagos, vagy nagyon vastag kartonos kis könyvekkel, amin állatkák, tárgyak vannak- mutatni-mondani. Nagyon jól csinálod, ha már most is mutat, akkor ez tetszik neki.
Esetleg lassan bababarát ujjfestékkel tapicskolni a lapon, kéznyomda stb.- ez a kreativitást fejleszti, de szinte bármi, amit a pici kezével is alkothat: homokozás, só-liszt gyurma, amit nem baj, ha megkóstol stb.
Nagyon szeretem az "Anya, taníts engem" című könyvet- ebből mindig tudok jó ötletet meríteni és pofonegyszerű, különösebb beruházás nélküli játékok vanna benne különböző részképességek szerinti és életkor szerinti csoportosításban.
Szép napot:
Kedves 1-es, 2-es!
Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat! Nagyon hasznosak voltak számomra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!