Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Cebion csepp tényleg árt a...

A Cebion csepp tényleg árt a babák veséjének? Én már régóta adom a babámnak.

Figyelt kérdés
2009. okt. 23. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Még sosem hallottam erről.

Azt tudom, hogy a c-vitamin túladagolás árt a veséknek, de a cebion nem hiszem, hogy ez a kategória.

2009. okt. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem adnák a babámnak semmilyen mesterséges szeket.Mindegyikben van ártaslmas adalékanyag,még ha nem is hirdetik.A természetes vitaminok a legjobbak.
2009. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem, biztosan nem árt! Én is adom neki régóta, 3 különböző gyermekorvos is javasolta egymástól függetlenül. A második válaszolónak üzenem, hogy sajnos nem mérlegelés tárgya, hogy adom neki vagy sem, ugyanis koraszülött a baba és nem a legjobb a vérképe, ezért muszáj, hogy kapja!
2009. okt. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok folyadékot kell inni és akkor nem árt. Pont most magyarázta el nekem is a dr.nő, hogy ha nem iszik eleget a c vitamin mellé akkor okozhat vesekövet.

De c vitamin hasznos antioxidáns add csak nyugottan.

2009. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én tegnap kezdtem pont neki adni,meg van fázva,ezt ajánlotta a doki.Naponta 5 cseppet kap...5 hónapos.Remélem,nem árt neki!
2009. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
en mindennap adom neki,hat honapos,es remelem nem art!!!!!
2009. okt. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de ezt már én is hallottam és utánajártam a kérdésnek. Nem is adom a gyerekemnek, mert ezt az infot kaptam:

- Mivel szintetikus C vitamin, így az adagból max. 10% hasznosul a szervezetben.

Valamint nem lassú és folyamatos felszívódású, ezért csinál egy C vitamin csúcsot a szervezetben, ennek következtében elsavanyíthatja a vizeletet, melynek következtében fokozódik a szemcsék (vesekő vagy homok) kialakulásának veszélye.

Sokkal jobb, szoptatási időszakban az anyukának természetes forrásból származó, magas rosttartalmú készítményekbe ágyazott C vitamin fogyasztása. Így nem lesznek mellékhatások, és egyenletesen szívódik fel a C vitamin, amit aztán - szoptató anyukák esetében - a baba is megkap.

Egyébként a Cebionnak is utána lehet olvasni a neten (hivatalos oldalon), ott is írja a húgyúti kövesedést, mint lehetséges mellékhatást.

Mivel nekem is volt gondom a vesémmel gyerekkoromban, így a lányomat nem teszem ki kockázatnak, olyat kap, ami nem árthat a szervezetének. Meg javarészt tőlem kapja, mert még szopik.

Remélem segítettem, minden jót.

2009. okt. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!!! Hát látom megoszlanak a vélemények. Én azért kezdtem el adni februárban, mert 6 hetesen bekerültünk a kórházba asztmatikur hörghuruttal és influenzával. Beadtam egy üveggel, nemrég fogyott el, igaz, nem folyamatosan adtam. Azt hiszem, most már nem fogom adni. Köszi mégegyszer, jó babázást nektek!
2009. okt. 25. 09:58
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adhatod! Nem árt a vesének, ez tévhit. A C vitamin hiány sokkal károsabb, pl. az erek elvesztik rugalmasságukat, és keringési betegségeket is okozhatnak (pl. agyvérzés, infarctus), és az immunrendszernek is szüksége van rá. A legalapvetőbb vitamin. Ha majd nagyobb lesz, 2 év felett, adhatsz neki természetes alapú C vitamin rágótablettát is, de addig is a Cebionnal semmi gond!
2011. szept. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!