Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy év körüli babátok felkel...

Egy év körüli babátok felkel még enni éjjel? Mikor van a vacsora?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 13 hónapos,8hetes kora óta nem kel éjjel enni. Néha nagy ritkán felébred éjjel, ha beteg vagy a foga jön, míg szopizott 12 hónapos koráig, akkor cici és alvás. Már nem szopizik, ha felébred nehezebben alszik vissza (most épp két foga jön egyszerre, így néha felébred), de nem adok neki semmit, mert akkor visszaszokna a szervezete.

Amúgy 6-7 körül vacsizik, és fürdés után iszik 120-130 babatejet, általában azon pilled el, és hamar elalszik. 9 körül fekszik. Reggel 8 körülig alszik.

2009. okt. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az en kislanyom lassan 5 honapos es szuletesetol fogva atalussza az ejszakat.Majdnem elrontottam vele mikor mondtak a vedonok hogy koltsem fel enni.De en nem tettem.Folkelt volna ha ehes.Es igy szokta meg hala az istennek.Neha elveszti a cumit vagy eszreveszi hogy kiesett ilyenkor folkel de amint odaadom visszaalszik.

O 8-8.30 korul eszi meg a tejcsijet es reggel 6.45-kor koltom ha hagynam meg akkor jobban elhuzodna a napja es szerintem igy is eleg keson van neki a vacsi!Neked folkel enni?Mikor teszed le?

2009. okt. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1 évesen még fölkelt mondjuk 5-ből 3x enni éjszaka is. Próbálkoztam mindennel, de sehogysem tudtam leszoktatni róla, hiába piszkált ezzel halálra a környezetem. Aztán végül feladtam és a gyerkőc kb 14 hónaposan az éjszakai evését átváltotta éjszakai ivásra, így most egyszer kel ugyan, de csak iszik. Hogy erről mikor fog leszokni, azt nem tudom, most azzal próbálkozom, hogy vizet adok ilyenkor higított gyümilé helyett, hátha... :)
2009. okt. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kicsikém egyéves volt vasárnap. Fél 6 körül eszik valamit (változó, általában kifli+feltét vagy ma pl. banán túróval). Aztán fürdés fél 7-kor, akkor megeszik valamennyi (150-200 ml)tejet. 3 órával később megint enni kér, de vissza is alszik. Van, amikor hajnalban kér csak, és ritkán kibírja evés nélkül. nincs összefüggés az előző nap elfogyasztott étel mennyisége és az ébredés között, direkt figyeltem.
2009. okt. 22. 22:38
 5/9 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Nálunk sem volt sosem összefüggés az éjszakai és a nappali evés között. Kb 10 hónapos kora óta 7 és fél 8 között vacsizik, rendes mennyiséget. Általában az volt a jellemző, hogy ha egész nap nagyon jól evett, akkor éjszaka is éhes volt, de rengetegszer jártunk úgy, hogy a vacsorából egy falatot sem evett, nem ivott és reggelig aludt. Én sem értem...
2009. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem kel fel.f9 körül van vacsi,ami nála tejpép(180-200 ml)9 -kor fürdés f10 alvás-Reggel kb.f9-9-ig alszik(v. elvan a kiságyban)

Az esti tej,az szopi nálatok?Lehet,már nem elég neki és azért kel 3 óra múlva újra enni.Lehet ha a tej mellé adnál valamit akkor aludna éjjel.Próbáld ki...

Csak anyatejes volt a lányom 4 hónapos koráig,így aludt 10-hajnal 4 körülig.Amikor elkeztünk hozzáenni és lassan kiváltotta az étkezéseket,úgy nőtt az idő.10 hónaposan 1x szopizott reggelete 6-kor.Átköltöztettük a szobájába és leszokott a reggeli szopikról magától 8 után kelt.Azóta is így van.

2009. okt. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kb 4 hónapos kora óta nem fogad el ételt éjjel

8 hónapos koárig rengetegszer ébredt éjszaka, de ételt nem fogadott el soha.

2009. okt. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 14 hónapos. Este 8-kor 2 dl babatejet iszik, aztán van hogy még kér 1-2 óra körül, legközelebb hajnali 5-6 körül. Volt egy idő, amikor elhagyta az éjjeli kelést, aztán megint felkelt. Változó. Amíg kér, kap enni éjjel. Legalábbis a szobatisztaságra nevelésig :)
2009. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! természetesen az én kicsim is addig kap, míg kér :D
2009. okt. 23. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!