Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adhatok őszibaracklét...

Mikor adhatok őszibaracklét babámnak? Most 7 hetes.

Figyelt kérdés
Nehezen tud kakilni, sokat erőlködik, kaphat baracklét? Persze csak keveset, hátha segítene.
2008. jún. 26. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, azt csak 4 hónapos kortól. A nehéz székletre kamillateát szoktak ajánlani, ha nme allergiás rá... De ha anyatejes, akkor természetes, hogy sokat erőllködik, mert folyékony a táplalék, és nem minden baba tud könnyen kakilni. De ez nemsokára elmúlik, az én kisfiam is így volt. Óriásiakat nyögött és grimaszol.t hozzá. Esetleg a csípőtorna segíthet.
2008. jún. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Baracklét semmiképpen, én inkább valami édesköményes dolgot javasolnék. Ilyen teában is kapható, meg nekünk az ún. "angol-víz" is nagyon bejött, ami köménymagolajból van, hasfájás esetén is szinte rögtön hat. Remélem hamarosan javul a helyzet, kitartás!
2008. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is a kamilla tea (védőnő ajánlotta) ill. az "angol víz" - (GRIPE WATER a neve, patikában kapható, 1700 ft körül van, 1 hós kortól adható, kb 3/4 kupak=5ml azaz egy adag. Ezt fecskendővel mértem ki...)



Dia - 6 hós anyuka

2008. jún. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kamilla tea édesítés nélükl. Ha nagyon nehéz torna. A szopis babáknál az is előfordulhat,hogy nem kakilnak néhány nap, mert mindent emésztenek.

Szóval nem könnyű. Az én kisnagyfiam is ilyen volt. Mi lázmérőztük is. A mai napig nagyon székrekedéses.

2008. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ne sürgesd annyira a dolgokat... minden féle étel várhat egész 6 hónapos korig. a gyereknek még nem olyan erös a gyomra. és hogy rendes ételt tudjon enni, ahozz jó hogy ha 6 hónapig vársz. de vannak gyümölcsök amit 4 hónapos kortól is adhatsz. hogy ha korán adsz a babádnak rendes ételt, az is lehet hogy fájni fog a hasa...


nekem 6 hónapos a kis fiam és most kezdem hozzá szoktatni a rendes ételhez... és nagyon jól megy...


a gyümölcslevekkel meg jó lenne a ha várnál egész 10 hónapos koráig.

2008. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Baracklet biztosan nem.Nekunk az edeskomeny tea jol bevalt. 3 honapos kortol kaphat 1-2 kiskanal repalevet.
2008. jún. 26. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én két hónapos korában adtam a kislányomnak először, jókat is kakilt utána (sajna ő tápszeres), és nem segített sem a kamilla, sem az édeskömény tea sem. Nekem ezt a védőnő javasolta. Egy hétig adtam neki minden nap, aztán abba is hagytam, mert már enélkül is van minden nap kaki a pelusban.
2008. jún. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk sem hat sem a tea,se torna,semmi. Annyira sajnálom a kis drágát, sokat erőlködik, 2 naponta van kaki. Egyébként tápszert kap.
2008. jún. 27. 09:58
 9/10 anonim ***** válasza:
Én voltam az utolsó válaszoló. Szerintem próbáld meg a barackot a babódnál, én almareszelőn rezeltem le a meghámozott barackot és szűrőn átnyomtam először neki, így a levét adtam. Aztán már a pépet is megette kicsi lányom. Azelőtt nekünk is 2-3 naponta volt csak kaki, nagyon erőlködött és nem jött szegénynek, kb. 2x muszáj volt meghőmérőzni is. De a barack-hét után beállt a széklete, azóta napi 1-2x van neki.
2008. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én az 5 hetes lánykámnak azt adok egy hete, mindennap kb.: 20-40 ml mennyiséget! Az első napokban minden másnap volt, de az utóbbi 3 napban mindennap volt kakija, úgy hogy nem erőlködött! Nekem nagyon nagy megkönnyebbülés, mert nagyon szenvedett én a szélgörcs elleni kupot raktam fel és az hozta ki belőle, de kemény is volt, az ő korához képest!

Persze a családban mindenki ellene van, de nem ők látják szenvedni a babát, hogy nem tud kakilni, így a férjemmel, már nem is szólunk emiatt senkinek!

Szerintem kérdezd meg a gyermekorvost, ha nem vált be a tea!


Jó babázást

2008. jún. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!