Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valóban veszélyes ha a babám...

Valóban veszélyes ha a babám hason alszik? (Fulladásra gondoltam).

Figyelt kérdés
9 napos a kicsi.Nagyon szeret hason aludni,de ma elilyesztettek hogy hamarabb megfulladhat.Mi a véleményetek erről?Köszönöm a válaszokat.
2008. jún. 26. 21:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Éjszakára inkább a hátára fektesd, az biztonságosabb. Nekem a gyerekorvos mondta és azt is,hogy napközben lehet hason,mert akkor úgyis figyelnek rá.
2008. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen kezdtem hason altani őket. Ha nem gyüri maga elé a pelust és tömi a szájába akkor nem fulladhatmeg. A pelus olyan textil ami átengedi a levegőt, és ha bukik akkor hason fekve nem tudja visszanyelni és félre nyelni.
2008. jún. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alányom fél éves és mindig oldalt fektettem. Vettem egy szoptatóspárnát és annak támasztottam. Hason a csecsemőhalál miatt nem ajánlják, de ha van légzésfigyelőd (pl Angelcare - nekünk az van és nem riaszt be tévesen), akkor szerintem nem lehet baj. Háton azért nem ajánlják, mert ha bukik, akkor meggfulladhat.



Dia

2008. jún. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én jobban szerettem a hason alvást, mert oldaláról könnyen a hátára gurult, és mivel bukott sokat féltem hogy félrenyeli és megfullad. Igaz hogy azt mondják az a bölcső halál miatt nem jó, de arra meg ott volt a légzésfigyelő. Arra gondoltam, hogy ha a bukástól fullad, azt nem jelzi be a légzésfigyelő, hiszen ha valaki fulldoklik azt nem mozdulatlanul teszi, és a légzésfigyelő tul képpen egy mozgásérzékelő. Tehát ha mélyen alszik valaki arra nem ébred fel esetleg, míg a sípolásra tuti.
2008. jún. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
hát már a kicsid meg tud egyedül fordulni... akkor veszélyes amikor a baba még újszülött. nem hiszem hogy már olyan veszélyes lenne
2008. jún. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom napközben mindig csak hason fekve aludt el.Akkor nekem is mondták,hogy nyugodtan alhat úgy,napközben úgyis figyelünk rá,meg ha bukik úgy nem nyeli vissza,kisebb a fulladás veszély.Soha semmi baja nem volt.Ma már 9 éves.
2008. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én most olvastam a Kismama újságban ezzel kapcsolatban egy cikket, és ott azt tanácsolják, hogy ne fektessük hasra a babát éjszakára, és nappal is csak akkor amikor a közelében vagyunk. 3 hónapos kora után amikor már magától átfordul, akkor meg már ő dönti el, hogy jobb neki aludni.
2008. jún. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
egy tanácsadó könyvben olvastam, hogy a hason altatott babáknál gyakoribb a bölcsőhalál, aminek nem tudják az okát, devalószínűleg a túlmelegedéstől van, ami hason fekve fordul inkább elő. Szerintem nappal nyugodtan altasd hason, mert annak sok előnye van, de azért néha nézz rá, főleg ilyen melegben. (jó, ha van esetleg légzésfigyelő.) jó babázást!
2008. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nah az én babóm 6 napos.. :) csak hason marad, háton 5 percig bírja.. a jobb kulcscsont le van törve(szűlés közben)tehát jobb oldal kizárva.. maradna csak a bal oldal, de akkor meg olyan deformált lenne a feje.

Az én véleményem az: van méteráru bolt ahol lehet kapni pellus anyagot méterre.. veszel nagyobbat, amekkora szükséges, és jól kifeszíted, az ég világon semmi baja nem lesz! De ha épp most nem tudsz elmenni textil pellust, háromszög alakban, nekem a 75cmes kiságyamat átéri. És éjjel is úgy alszik, bár én is és a párom is nagyon hason fekvősek vagyunk.. mit várjak? :))

A túlmelegedésről én is olvastam.. Ne öltöztesd túl... én csak egy bodyt adok rá, lehetőleg hosszú ujjút éjjelre mert nyitva az ablak, és egy kispléd, vagy duplán vagy szimplán, ez időfüggő. A túlmelegedés koraszülötteeknél fordul elő...ezt olvastam, de sztem nyugodtan fektesd!!! Majd rájövünk apránkéént! ;)

2008. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!