Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldjátok meg a baba...

Hogyan oldjátok meg a baba biztonságát, ha elkezd mászni?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos és elkezdett mászni. Tegnap még csak hátrafele tolatott és kúszott, ma meg már az egész szobát bejárja fél perc alatt. Amit elér, lepakol, szétszed, összetép, stb., ezért nem merem kitenni a szobából a lábam, csak ha a kiságyban van, amit persze nem igazán szeret.

Mindig menne a konvektorhoz, ettől különösen félek. Ti ezt hogyan oldjátok meg? Egy szobában vagyunk a picivel, nincs külön gyerekszoba.

Már arra gondoltam,h. csinálnánk neki egy "karámot", hasonlóan, mint a kiságy, rácsosra, kb. 190x120 cm-eset és abban biztonságosan ellehetne és lenne elég mozgástere. Ez nagyon hülye ötlet?


2009. okt. 22. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem hülye ötlet, de szerintem enélkül is meg lehet oldani, legalábbis én így csináltam: az olyan dolgokat, ami nem neki való, magasabbra tettem, a konnektorokba vakdugó került, a fűtőtestet elkerítettem, hogy ne tudja megfogni. tehát kicsit bababiztosabbá tettük a lakást.
2009. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én a virágaimat fogom félteni, meg a picit a kályhától


Különben anyukám az öcsémnek mindig körbebarikádozat a szobát, így a gyerek nem jutott el semmihez sem.

2009. okt. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden szekrény nyitott volt...

Most ajtót csináltattam két nagy szekrényre, zárhatót, oda tettem be a féltett "kincseket".

Vakdugó a konnektorokba, és most veszünk egy ajtórácsot, hogy ne tudjon kimászni az előszobába (nálunk egyből oda toppannak be az emberek, és a locspocs időben behordanak mindent).

Ezen kívül a radiátort elbarikádoztam, és mindent egy szinttel feljebb tettem, ami egy kicsit is veszélyes lehet.


Ettől függetlenül nagyon találékony a kiscsaj, mert mindenre mászik fel, és aztán esik hanyatt... (ő már feláll pár hete).

Megtalálja a szobanövények leeső leveleit, és betömi a szájába...

Szóval... nem lehet mindent kivédeni sajnos.


A karámmal az a baj, hogy nekik mindig új impulzusok kellenek,különben elunják magukat.

Szerintem ne ruházz be ilyenbe, mert pár hét alatt megunja, és nagyon "balhézni" fog a korlátai miatt.

2009. okt. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A konnektorokba még akkor raktam védőt, amikor még csak hátra fele kúszott. Próbálok minden veszélyforrást kizárni, csak hát nem könnyű...

Kiszámoltam, erre a méretre a rudak kijönnének kb. 10-11 ezer forintból és a párom meg tudná csinálni hozzá a vázat.

2009. okt. 23. 13:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!