Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felkeltsem vagy ne keltsem?...

Felkeltsem vagy ne keltsem? Nem tudom mit tegyek!

Figyelt kérdés
Nem nagyon van tejem de szorgalmasan próbáljuk hogy legyen, viszont addig is ennie kell a két hetes kicsimnek, úgyhogy tápszerrel vagyunk.Az a baj, hogy a pici napközben képes lenne átaludni az egész napot, viszont éjjel meg fent van.Most ugye napközben is kell enni de ha alszik akkor hogyan, a védőnő azt mondta keltsem fel 3 óránként mert nem fog nőni a gyerek.Előbb utóbb állítólag be fog állni.Tényleg így van? 3050-el jöttünk haza és most 3240 ez jó?
2009. okt. 22. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én babám is felcserélte a nappalt az éjszakával 2 hétig. Én nem keltettem fel. Hülyeség hogy nem fog nőni, szerintem jó a súlygyarapodás.
2009. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
34%
Hát, én egy 2 hetes gyereknél nem igazán tartom jó ötletnek, hogy tápszerezed. Inkább szoptass minél gyakrabban a tápszer helyett, akár fél óránként (!!!) is, ha éhes. Ennél jobb tejserkentő nincs. A tejtermelés kb. 5-6 hetes korra éri el a kereslet-kínálat arányát. A tápszer amúgy is jobban laktatja, mert azt lassabban emészti, mint az anyatejet. Gondolom ezért is alszik többet. Próbált ki a homeopátiás bogyókat, vagy a MoreMilk kapszulát, valamelyik biztos segít.
2009. okt. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,eleinte mi is így voltunk,sokszor már olyan fáradt voltam,hogy szoptatás közben majd' elaludtam. :) Be fog állni,csak idő kérdése.Nekünk 2-2,5 hónap után már minden rendben volt.Semmiképp ne keltsd fel ha alszik.Max.4 óra alvás után már azért ennie kell,utána alhat. :)
2009. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
A 2. válaszolóval egyetértek,ha kevés tejed van,valószínű mert sokat alszik a kisbaba,és minél többet teszed rá,annál jobban fog termelődni.Volt amikor nekem is majd' szétdurrantak a melleim,alig vártam már,hogy szopizzon,utána hű de könnyebb lett. :)És hamar újra termelődött,volt amikor 160-200ml-t is szívott 1 ciciből annyira beindult!A tápszerrel sztem is várj még,azt bármikor adhatod Neki ha szükséges,előbb az anyatej!:)
2009. okt. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 3-4 óránál ne hagyd tovább aludni, neki még kell az energia még ha alszik is. A tejed is csak úgy indul be igazán ha szopizik. Ha már tud nézelődni, akkor nappal biztosan többet lesz fent,mert érdekesebb lesz, mint az éjszakai sötétség. Előbbutóbb beáll.
2009. okt. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem a kórházban volt tejcsi dögivel, de pont mielőtt hazajöttünk, majdnem elapadt. Azóta sikerült visszahoznom, de a nagyságos úr nem hajlandó szopizni. Órákig csüng a cicin, sokszor bealszik. Mikor leteszem, felkel, s rájön, még enne. Ördögi kör. De ha elalszik, akkor 4-5 órát simán alszik egy huzamban.

Nekem azt mondták, ne keltsem fel, mert alvás közben is fejlődik és csak egy nyugodt, kiegyensúlyozott baba aludhat ennyit.

A gond ezzel az, hogy a cicim majd szétdurran, így kénytelen vagyok fejni:-(S éjjel, amikor belefáradok a hosszú szoptatásba, pótolom neki a napi lefejt tejcsivel. Így csak egyszer kel fel éjjel.

A súlygyarapodásoto szerintem jó, s a tápszerrel sem ártasz, de szerintem inkább csak pótlást adj belőle neki (én max. 30 ml-t adtam).

Azok a tanácsok meg, hogy tedd minél gyakrabban cicire a babát, azok elméletileg jók, de ha egyszer alszik, mint a tej, akkor nem tudsz mit csinálni:-(

Piszkálhatod a pájeszát, a hónaalját vagy a kis talpát. Azért alszik, mert nem éhes.

Szerintem fölösleges felkelteni.

Viszont ha Te is fejsz napközben, a lefejt tejcsit próbáld neki pohárból odaadni(ma kipróbálom én is), mert a cumisüveget(akármennyire is utánozza a cicit) könnyen megszokja, s szinte elfelejt szopizni (cumizavaros lesz). Mi sajna ezzel küzdünk.

Én már teljesen kész vagyok, de még nem adtam fel. Sokan biztatnak, hogy 6 hetes kora körül beáll a rend. Reménykedjünk!

Neked is kitartást!

4 hetes babó anyukája

2009. okt. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!Az előttem válaszolónak:Nem minden baba lesz cumizavaros a cumisüvegtől!A zén kislánynom se lett az!Csak 4hós koráig tudtam szoptatni sajnos,mert elapadt a tejem,pedig fejtem is!És ő elég gyakran szopizott(2,5óránként)!A végefelé pótoltam tápszerrel és a cicit is elfogadta meg a cumisüveget is!


kérdezőnek:Fejd le egy kicsit minden szopi után,és meglátod hogy marad-e benne még tejcsi!

Azért sztem nem ajánlatos 4óránál tovább hagyni aludni egy ilyen pici babát!

Nekem azt mondta egy gyermekorvos,hogy azért nem szabad mert nekik pici a gyomruk és hamar kiürül!Ha leesik a vércukra,akkor nem lehet felébreszteni,u.nevezett sokkos állapot lép fel!!

2009. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem lett cumizavaros. Sajnos eleinte nem tudta, hogy kell szopizni, ezért ez első két hónapban én is üvegeztem. Utána megtanulta, hogy kell. Most 8 hónapos és semmi baja nincs a szopival. :)
2009. okt. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!