Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki 1...

Van itt olyan anyuka aki 1 éves kora előtt tejet adott a babájának? Ha igen mennyi idős volt a baba és milyen hígításban adta?

Figyelt kérdés
Kérlek benneteket ne pontozzatok le senkit!!!!
2009. okt. 22. 09:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam kb 9,5 hónapos volt, amikor először kapott tejet. Feles higításban felforraltam neki. Azóta 11,5 hónapos, és házi tejet iszik higitás nélkül, forralva. (most lehet megkövezni)

Sajnos sokáig nem tudtam szoptatni, így kénytelen voltam tápszert adni, de ahogy lehetett azt ki is iktattuk. Nagyon szereti a tejet, néha kakaónak is megcsinálom, de nem túl gyakran, mert az megfogja a székletét.

Szerencsére nálunk még a távoli rokonságban se fordult elő laktózérzékenység, és a férjem is csak papíron allergiás (szerintem túl sok emberre fogják rá manapság), ezért mertem ilyen korán adni neki.

Nem írtad mennyi idős a babád, de szerintem először járd körbe a családot, hogy van e valaki aki érzékeny, aztán döntsd el mit szeretné. A rémisztgetésekre és a rosszindulatú megjegyzésekre én meg nem hallgatnék a helyedben. Sok sikert és boldog babázást kívánok :)

2009. okt. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

adtam,ki is ütötte (anyatejes)

Várj még vele!

2009. okt. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Szia! Direktbe tejet még nem kapott, de 8 hós kora után már kapott olyan piskótát, sütit, amiben volt tej is. Semmi baja nem volt tőle, bár amíg még van tápszerünk, azt kapja. Én nem az allergia miatt nem adok neki, hanem azért, mert sokkal nehezebben emészthető, kétszer annyi a fehérje tartalma, mint az anyatejnek, vagy a tápszernek. És ilyen időben (meg influenzás időszakban) sokkal több vitamint tartalmaz a tápszer, mint az anyatej. Holnap lesz 1 éves a kisfiam. Kb. 2 hónap és elfogy a tápszer, akkor jön a tehéntej.
2009. okt. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
bocs elírtam: több vitamint tartalmaz a tápszer mint a tehéntej :)
2009. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan anyukát, aki 4 hós kora óta tejet ad a gyereknek, felesbe vízzel. Én ezzel nem értek egyet...

Kislányom 5 hónapos, úgy tervezem, hogy kb 9-10 hónapos korában megkóstoltatom vele.

2009. okt. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Az én fiam 9 hónapos múlt! Sajnos nincs elég tejem már, a tápszer viszont bárhogy is próbálom, nem fogadja el! Persze már eszik minden félét, de ha éjjel felébred, jó lenne ha adhatnék neki tehéntejet, mert az éjszakai etetésre sajnos már nem elég az anyatejem! Tudom, sokan mondják hogy ennyi idősen már nem kellene éjjel etetnem, de nem tudok mit tenni, ha egyszer éhes, nem hagyhatom úgy, mert akkor meg nem alszik nyugodtan!

Írtatok sokféle választ! Valahol el is bizonytalanodtam, főleg az asztmás válaszoló miatt...

2009. okt. 26. 12:00
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

szia

en az allergologus anyuka vagyok. lanyom 10 honapos mult es lassan el szeretnem valasztani mert az ev vegen el kell utaznom par napra. tobbfele tapszert probaltam mar de egyiket sem fogadja el. meg probalkozom. ha nem lesz sikere akkor tehentejet fogok neki adni. este es reggel szopizik meg, ezeket kell potolnom. ami titeket illet, ha nincs a csaladban allergiara valo hajlam es nem eleg a tejed, a babad tenyleg(en meg probalkoznek a helyedben egy kicsit) nem fogad el tapszert akkor fontolora vennem a tehentejet. de ha van allergias a kozvetlen felmenoi kozott akkor semmi esetre sem. ez volt a szakmai hozzaszolas. anyakent ; tudom, hogy nagyon nehz ejjel visszaaltatni egy kisbabat(mi eppen fogzunk) de nem tartom valoszinuleg, hogy ehes lenne, inkabb egy rossz berogzodes. nekunk is volt ilyen periodusunk, nehez volt, de leszoktattuk az ejjeli szopirol(igy tudott visszaaludni)az apja ment be hozza es ringatta. ez sem tokeletes, de igy nem kell tehentej.szerintem ha meg tudsz szoptatni es nappal jol eszik a gyerek akkor az eleg neki.remelem nem veszed tolakodasnak a valaszomat. sok sikert

2009. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Sajnos már mindent kipróbáltam tápszer ügyileg! Az összes ízesített fajtát, próbáltam bele kakaót tenni, bébidesszertet de semmi! Próbáltam kicsit "kiéheztetni", hátha úgy megissza de az sem jött be! Ahogy belekortyol kirázza a hideg, kiköpi és üvölt! Már odáig jutottunk, hogy megérzi a szagát és sír!

Az apja nem bizonyítottan (nem volt vizsgálaton) de szerintünk tejfehérje érzékeny! Szinte mindenféle tejterméktől megy a hasa! Ebben az esetben mit javasolsz? Csak laktózérzékenyeknél kell vigyázni vagy ilyen esetben is?? Tanácstalan vagyok!!

2009. okt. 26. 22:13
 19/20 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy az éjszakai kelés tényleg lehet rossz szokás, mert van amikor csak átmegyek cumit adok, hasra fordítom, picit simizem a hátát és már alszik is tovább! Viszont nálunk a férjem három műszakban jár dolgozni, úgyhogy nem kivitelezhető hogy ő éjszakázzon vele... Meg fel sem kel rá, ha felsír a pici! :)
2009. okt. 26. 22:16
 20/20 anonim ***** válasza:
Húúú, most lehet tiszta hülyeséget írok, de a kecsketejet nem lenne jobb adni a babáknak? Csak mindig azt mondják, hogy egészségesebb, mint a tehéntej.Nagyon sajnálom, hogy nincs elég tejed és a babád nem lakik jól! A SINLAKOT is kipróbáltad? A babák, azt szokták szeretni.
2009. okt. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!