Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki 1...

Van itt olyan anyuka aki 1 éves kora előtt tejet adott a babájának? Ha igen mennyi idős volt a baba és milyen hígításban adta?

Figyelt kérdés
Kérlek benneteket ne pontozzatok le senkit!!!!
2009. okt. 22. 09:55
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
En adtam neki 10 honaposan. Eloszor csak kis kostolot, aztan folyamatosan noveltem az adagot. Nem lattam nala semmifele allergias reakciot. Nem is iszik sok boci tejet, mivel meg szopizik. Babamuzli elkeszitesehez hasznalom ( mar nincs annyi tejem, h fejjek). Neha iszik egy keveset reggelihez. Ha csak inni adom, akkor felesben higitom, de az en picim alig iszik meg egy decit.
2009. okt. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Én hamar adtam az első babának, kb. 10 hónapos kortól, feles hígításban. Sajnos kb. 3 és fél éves korában lett allergiás és asztmás. Most a harmadik babánk 13 hónapos, és megfogadtam, hogy neki másfél éves koráig tápszert adok. Nem szeretnék vele is úgy járni, mint az elsővel. Így utólag kicsit bánom, hogy neki olyan hamar adtam...
2009. okt. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

A masodiknak uzenem, h nem a tejtol lett allergias es asztmas, ne legyen lelkiismeret

furdalasa. A tejtol maximum laktoz es tejcukor erzekeny lehet a gyerek.

2009. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem meg hajlamosíthat az allergiára.
2009. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%
Hogy hajlamosithatna? Pl. porallergianal porra allergias az ember. A tejben nincs por, igy a tej nem okozhat porallergiat. Ha mondjuk, ha vki megeszik egy szem epret, es allergias ra, attol meg nemlesz allergias mindenre, csak az epermagjara, ami koztudottan allergen. Egyebkent a tapszer mibol van eloallitva? Igen, az is tehentejbol, csak lecsokkentik a laktoztartalmat (de attol meg tartalmaz laktozt).Azoknal a kisbabaknal, akiket nagyon koran, mikor meg nincs kifejlodve az immunrendszeruk rendszeresen tehentejjel itatnak, gyakrabban elofordul a laktozallergia (tejallergia). Ezek tenyek. A tejtol nem lesz alllergias mindenre senki!
2009. okt. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Valóban nem lesz mindenre allergiás, de fokozhatja az allergiás hajlamát. Ezt allergológus mondta. Egyébként pedig mindenki úgy csinálja, ahogy akarja!
2009. okt. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
6 válaszból 4 nem a kérdésre válaszol. ez hű statisztika az oldalról... Na mostmár 7-ből 5.
2009. okt. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

kedves kerdezo

a lanyom hamarosan 1 eves lesz es mivel nincs a csaladban allergiara valo hajalam, fogok neki adni tehentejet hamarosan.

a "tehentej nem okozhat allergiat" valaszolonak uzenem, hogy meg soha ezen az oldalon ilyen nagymeretku tudatlansagot nem olvastam, pedig(eddig) gyakran olvasgattam. inkabb nezz utana es azutan adj tanacsot mas anyukaknak, mert nagyon butasagot irtal.

a tejre igenis lehet allergias valaki es elofordulhat laktozerzekenyseg is, de az ket kulonbozo dolog

a tejben a tej feherje allergizal, es igenis nagyon gyakori problema(a masodik valaszolo jol latja, a korai tejadas hozzajarult a gyeremeke problemainak kialakulasahoz), a laktozintolerancia teljesen mas dolog, a porallergiarol nem is beszelve... en nem mondom, hogy mindent eppen szigoruan be kellene tartani, de azert ennyire felre beszelni sem kell.nem olyan nehez dolgok ezek, csak el kellene olvasni ezt azt mielott felelotlenul irogatsz ide

azt, hogy hany valaszt irunk a kerdesre, az isbefolyasolja, hogy hany hulyeseget irtak elotte, mert jobb kijavitani, mint hallgatni. szerintem

egy allergologus anyuka

2009. okt. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Kislányom 9 hónapos kora óta kap esténként kakaót, kb. 1,5 decit iszik meg. Úgy csinálom, hogy felforralom a tejet, a vizet, és fele-fele arányban összeöntöm, aztán teszek bele pici kakaóport, éppen annyit, hogy kicsi íze és színe legyen. Ezt issza lefekvés előtt, a tápszert már rég nem hajlandó meginni, csak reggel, mikor nagyon éhes. Először adtam Neki egy alkalommal, aztán vártam 2-3 napot, hogy nem "üti-e ki", de semmi jelét nem láttam annak, hogy baja lenne Tőle (egyenlőre), ezért folytattam, most már minden este ezt isszuk.
2009. okt. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
07.55-ös írónak! A tej nem csak hogy hajlamosít, de kimutatták,hogy a korán bevezetett tehéntej, akár cukorbetegséget is kiválthat!! Nem hiába vannak a allergiás gyerekeknek ilyen-olyan mentes tápszerek.
2009. okt. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!