Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki maga főz a babának, nincs...

Aki maga főz a babának, nincs bajba hogy mit? 8 hósak vagyunk, már elég sok mindent ehet, szeretnék neki változatosan főzni. De néha lövésem sincs.

Figyelt kérdés
2009. okt. 21. 19:15
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Gyakorlatilag mindenböl adhatsz, amit magatoknak fözöl - természetesen az erösebb füszereket csak akkor teddbele, ha már kivetted a pici adagját, de a normális füszerezés nem árt.
2009. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
8 hónaposan az enyémeknek sem főztem külön. Amit magunknak főztem abból kaptak.
2009. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is 8 hónapos. Én azzal szoktam játszani (a zöldségeken meg gyümölcsökön kívül), hogy különböző gabonákat adok minden nap. Egyszer zabpelyhet darálok és főzök meg úgy, mint a tejbegrízt, máskor kölespelyhet vagy rozsot vagy árpát vagy rizslisztet vagy kukoricalisztet (v. kukoricapelyhet), mindegyikben más tápanyagok vannak. Eddig mindegyiket megette. Nem hiszem, hogy ennél lehet sokkal változatosabbat csinálni. Persze ha adsz neki húst meg halat is már, azokkal is variálhatsz.
2009. okt. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vegyél babaszakácskönyvet..múltkor a coop-ban láttam egyet,meg is vettem,Bártfai vki a pasi neve...:D(mondjuk nekünk majd csak jövőre kell ha minden jól megy:))
2009. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is szakácskönyvet tudnék ajánlanni:W.Ungvári Renáta Kismama babakonyhája a címe, én nagyon szeretem, minden receptnek ott van a felnőtt változata is, hogy mit kell még hozzákeverni, kotyvasztani, hogy egy felnőtt adag is legyen belőle. Érdekes, könnyen elkészíthető vitamindús receptek vannak benne.


[link]

2009. okt. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez az én dilemmám is. Én is magam készítek mindent, és bizony feladja a leckét, hogy melyik nap mivel kínáljam a picim. Mi még távol állnuk attól, hogy azt egye amit mi, én kicsit óvatosabb anyuka vagyok, így külön főzök neki, egyelőre fűszerektől mentesen. Szereti így is nagyon, majd kicsit később fogok sózni, fűszerezni, cukrozni stb...

A különféle gabona jó ötlet, én azt minden másnap adom valamilyen gyümölccsel keverve (barack, alma, körte), tízóraira mindig gyümölcs van, általában valamilyen párosítás, alma körtével, stb... Uzsonnára adom a húst (én csak 4-szer egy héten), de lassan bevezetem a halat is. Tehát a hús krumplival, répával, almaszósszal. Vagy ha olyan ételt találok ki ami felfújja, mint például a brokkoli, akkor azt inkább délelőtt adom, hogy éjjel ne bántsák a szelek. Szoktam rizst is főzni vízben, és hozzá keverek gyümölcsöt. Hétvégén veszek házi túrót, és nekikezdünk a tejtermékeknek, és reményeim szerint új fejezet kezdődik a babám táplálásában, hiszen azzal megint lehet gyümölcsöket keverni, vagy akár natúr adni.

Üdv: 8 hónapos kislány anyucija

2009. okt. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!