Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök 1 év körüli...

Miket főztök 1 év körüli babának? Az a baj, hogy én nem eszem valami túl változatosan, de a fiamnak szeretnék mindent megadni, amire szüksége lehet.

Figyelt kérdés

Miből áll pl egy heti menü? Minden nap mást esztek?

Nem is annyira receptek érdekelnének, inkább maguk az ételek.


2010. márc. 15. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Már azt eszi a fiam mint mi. Az elmúlt időszakban a következőket ettük: paprikás krumpli, húsleves, babgulyás, borsófőzelék, milánói makaróni, rántotthús rizs, krumplis tészta... Most ezek jutottak eszembe! Jó étvágyat!
2010. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én babám is egy éves!

Én úgy szoktam összeválogatni, hogy heti 1x tészta, 1x vas, leves, 1x tojás, főzelék...pöri :D....


Szóval: húsleves, zöldségleves, paradicsomleves, brokkolileves...

tökfőzelék, spenót itt lehet tojással, sóska a vas miatt vagy máj rizzsel, vadasmarha rizzsel, pörkölt tésztával, (tészta tojásmentes vagy tojásos ha már evett és nincs baja tőle) túrós tészta hamár evett tejterméket és nincs baja tőle! krumplifőzelék,lencsefőzelék sonkával, finomfőzelék behabarva vagy kevés lisztes rántás.

Kb igy!

Én igy csinálom, én is próbálom változatossan de anyagilag is ... :)

Általában ha levest csinálok akkor az sok és azt 2 napig esszük. a többi az csak egy napos, mert elfogy!

2010. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Nem főzök minden nap ha marad azt eszük meg. A lényeg az hogy nem fűszerezem túl.
2010. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Sok ötletet adtatok, hasznosítani fogom!
2010. márc. 15. 18:51
 5/7 anonim ***** válasza:

én is úgy szoktam csinálni,hogy legyen a heti menübe tészta,főzelékek,husos ételek,és olyan is ami igazán nem kell de azért finom.

pl:milánói,vagy sajtos tejfölös tészta,krumpli,baba és soska,aztán natur csirkesült krumplipürével,és ami nem igazán fontos étel,az a grizestészta,vagy palacsinta,vagy mákos guba.ezek nem olyan fontos ételek vitamin forrás szempontjából,de azért ilyent is kell enni.

2010. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
maradékot nem eszi meg a lányom így minden nap mást eszik így ezen a héten milánóit evett spenótot krumplit pörkölttel sárgaborsófőzeléket sárgarépafőzeléket ha nem a mienkből eszik akkor fagyaztottat veszek elő mivel maradékot nem eszi hogy minden nap más legyen e amúgy mienkből fagyasztok s mienket eszi
2010. márc. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi Nektek is!

Így már megoldom a dolgot:)

2010. márc. 16. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!