Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az etetés...

Mi a véleményetek az etetés kitolásáról?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos,1.5-2óránként eszik 80-120ml-t,ez látszik is rajta,mert a születési súlyát már megduplázta.Arra gondoltam adnék neki egy kis teát,hogy kitoljam kicsit a szoptatást.
2009. okt. 21. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Lehet vele próbálkozni, ha nagyon megterhel, hogy ennyiszer eszik.

Miért teát? Szerintem forralt (és lehűlt) vizet adj neki...

Amúgy éjszaka milyen? mert ha a nappali adag nem (lesz) elég, akkor gyakrabban eszik éjjel.

Fiam ebben a korában 5-6 alkalommal evett. Most már 8-szor... 6 hónapos, egy hete almázik

2009. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
22-kor eszik utóljára,aztán éjszaka 3-kor eszik,majd reggel 6-7 kor kell.
2009. okt. 21. 15:05
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem terhel meg,csak már most egy kis dagi és ha hason van lusta forditani a fejét,meg a védőnő szerint nehezére esik,mert van súlya.
2009. okt. 21. 15:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem még erről tapasztalatom nincs, de pont most akartam kiírni egy ilyen kérdést, hogy: mostmár nem divat a szopik közötti teáztatás? Aztán olvasgattam a kidobott hasonló kérdéseket, és nem írattam ki, mert úgy tűnt a válaszokból, hogy mostmár nem, és hogy elég a tejcsi.


Pedig pont azért akartam kérdezni, mert ma hallottam anyától és mástól is, hogy ők bizony teáztattak két szopi között, ha ilyen sűrűn sírtunk (1-1,5 óránként), mert legalább később már megtanultuk, hogy ha enni kell, enni kell, nem pedig óránként sírni a ciciért, mert úgysem kaptunk, csak teát. Hozzáteszem, hogy elég sokáig szopiztam így is. Szóval 20-30 éve ez nem volt kérdés. Pedig anya egy tejcsarnok volt, másból sem állt a a napja, csak a fejésből. Bocsi, ha nem tudtam segíteni, én is várom a válaszokat!

34 h km

2009. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem azt a másfél-2 órát told ki 2-2 és fél órára. Ne teát adj neki, hanem vizet. Jó dolog az igény szerinti szoptatás, de azért egy icipici rendszer legyen benne.
2009. okt. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem a védőnőtől,aki azt mondta,hogy neki már 3-3.5óránként kellene enni.És a súlygyarapodás miatt is ki kell tolnom az etetést.
2009. okt. 21. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is teáztatom a lányomat 2 étkezés között.3 hónapos és 4 óránként eszik.

2009. okt. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem foglalkoznék a védőnővel. A gyermek jól tudja, mikor és mennyire éhes. Addig örülj, amíg kéri az anyatejet és tudsz neki adni! Az anyatejben rengeteg hasznos dolog van, még nyugtató is éjszakára, gyulladásgátló, ha beteg. A cicizés önmagában is a baba legnagyobb öröme. Én nem ritkítanám. A gyerek egyébként nem lesz kövér, pufóksága is a 6. hónap környékén elmúlik.

Az én fiam is kb. ekkorra duplázta meg a súlyát, most is 10 kiló 7 hónaposan, de nem kövér baba, és makkegészséges.

2009. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Nem azért írok,hogy riogassalak,csak hogy tudd hogy ilyen is van!!

A kisfiam 3 hónaposan és 5 hónaposan sajnos bent volt a kórházban 9 napot mert asztmatikus hörgő gyulladása volt! Én úgy gondoltam,hogy látom és tudom,hogy mi a jó a gyermekemnek!Sajnos tévedtem! 4 hónaposan simán megitta a 180ml tápszert! Más folyadékot el sem akart fogadni! Iszonyatosan elkezdet hízni( 2hét alatt 600gramm) Mikor másodjára bekerültünk a kórházba lecsökkentették az adagját 150ml-re két etetés között pedig vízzel hígított gyümi lé! Muszáj volt mint késöbb kiderült,hogy a gyomra nyomja a tüdejét és ettől fullad!! Azóta tudatosan odafigyelek hogy ne etessem túl még a hozzátáplálásnál sem!! Remélem nem rémisztettelek meg!

2010. dec. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Közben eltelt egy év, szóval kérdezőnek mindegy:))))


De az ezelőtti utolsó válasz! Tápszer és anyatej nem ugyanaz. AZ anyatejet nagyon könnyű megemészteni, anyatejjel ilyen nem fordulhat elő...

2011. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!