Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy babám 2...

Miért van az, hogy babám 2 hónaposan nem eszik annyit, mint pl.2-3 hete?

Figyelt kérdés
Szopizik és tápszert is eszik, de mostanában sokkal kevesebbet, mint ahogy azt kiszámoltam (150/testsúly), és mint pl. 2-3 hete. A doki szerint is többet kéne ennie, de mivel fejlődik, hízik rendesen (17 dkg/hét) ezért nem probléma. Volt hasonló nálatok is? 3800 g-al született, 3600-al jöttünk haza és most 5400g. (2 hónapos kisfiú)
2009. okt. 21. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Igy rendben van. 125-220g hetente, míg meg nem duplázza a súlyát. Biztos jól hasznosítja atápanyagot. Vagy jó erős a tejed, nem kell belőle olyan sok. Nme avíz a lényeg, de a súlyt az adja a tejben. H afejlődik, akkor mindegy, mitől. Ne méregesd!

Komolyan!

2009. okt. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nE MÉREGSD, MERT ÚGY MARAD EL A SZOPÁS! iNKÁBB KEVESEBB TÁPSZERT ADJ, SEMMIKÉPP NEM TÖBBET. a TÁBLÁZAT NEM A TE gyerekedre készült, csak olyan irányadó. Épp az átlag közepe amennyit hízik, ez tökéletes!

inkább csak 80 g tápszerrel kínáld, nem naj, ha kicsit éhes marad, majd jobban szopik. Semmiképp ne pótold túl izgalmadban!

Tökéletesen fejlődik.

2009. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Olyan jó okos válaszokat kapni, sajna nem mindig van ez így.:) Megfogadom! Köszönöm szépen!
2009. okt. 21. 14:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia


Ha ez megnyugtat,szerintem nálunk is így volt,ahogy te is leírtad,hogy sokkal többet evett régebben,mint pl most... De mivel hízik rendesen,így nem nagyon hat meg a dolog..,de azért persze én is megemlítettem a dokinak,hogy most csak ennyit eszik,míg annó annyit evett,és ő is azt mondta,hogy akkor ez most elég neki... :) Az első hónapban 1330 grammot,míg a másikban 1370 grammot hízott... :) Én is mindíg számolgattam,hogy mennyit is kéne ennie..Az első hónapban rendesen túlszárnyalta az átlag értéket /kg X 150gramm/,a másikban meg szerintem a minimum alatt volt,vagy akörül.../kg X 120 gramm/... Mondjuk az én kicsim 3350 grammal született,és 3100-al hoztuk haza...Most meg olyan 6300 gramm lehet..De ahogy észrevettem a rendelőben nem ez a megszokott méret,mint a mienk... Csak egy ekkora babával találkoztunk,mint a mienk...


Szerintem ha éhes lenne a kicsid,biztosan szólna,nem?

Így biztosan elég az neki,amit megeszik...


Üdv.,egy 2.5 hónapos kislány anyukája

2009. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Igen, biztosan elég neki, mert boldog, kiegyensúlyozott, és nem sírós. Ha éhes lenne, szólna, mint ahogy szokott is néha, ha a tápszer melegítését már alig tudja kivárni.:)
2009. okt. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!