Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Közgyógyellátás. Mi ez?

Közgyógyellátás. Mi ez?

Figyelt kérdés
A babám koraszülött, 1500g alatt született.A kórházban mondták, hogy ezért a magasabb családi pótlék jár.Ezt meg is kaptuk már, és kaptunk egy határozatot is ezen pótlék megállapításáról.Valamint csatoltak egy igazolványt , melyen az áll, hogy a közforgalmú személyszállításra kedvezményt kaphatunk. Gyógytornáztatnom kell, és kellenek gyógyszerek is.A közgyógyellátásra hol kell igényelni igazolványt. Mi kell hozzá, mit vesznek alapul ( pl.:fizetés).Ha tud valaki akkor segítsen. Köszönöm.
2009. okt. 21. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


49.§-nál megtalálsz minden szükséges infót!

2009. okt. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szia!A mi babánk is 1500 gramm alatt született.Nekem a férjem intézte.Polgármesteri hivatalba ment a baba papírjaival és ők küldték el azt hiszem a tb-hez.Ők küldték a kártyát kb 1 hónapon belül.Azt kell bevinni nálunk a gyerekorvoshoz,hogy hitelesítse/mi még nem vittük be/.És akkor az orvos tudja,hogy milyen gyógyszereket lehet közgyógyra is venni.Évente 6000ft a keret.
2009. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
második vagyok:kelett a baba szül.anyakönyvi kivonata,tb-kari,lakcímkártya és igazolás hogy 1500 gramm alatt született.szerintem ennyi.Utazási papírt mindig pecsételtetünk,amit leadunk a tb-nek.Ők pedig viszatérítik az utazás árát.De ha vonattal vagy busszal mentek akkor 90% kedvezmény jár.
2009. okt. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!