Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért nem jár a közgyógyellátá...

Miért nem jár a közgyógyellátás nekem, mikor jogosult lennék?

Figyelt kérdés
67% százalékos rokkant nyugdíjas vagyok és a közgyógyellátásom havi kerete 15000 forint és nagyon beteg nő vagyok,asztmás,szívgyógyszereket szedek,idegrendszeri és deprisszió gyógyszer kezelés alatt állok! Akkor én miért nem tartozom a közgyógyellátás azon csoportjába ahol minden 100%osan ingyen van és már 22éve rokkant nyugdíjas vagyok! Már dongalábbal születtem és ez mellett dolgoztam amig bírtam!
2011. jan. 13. 18:13
 1/2 anonim ***** válasza:

A határozatában ott kell lennie, hogy mivel indokolták "csak" a 15 000 Ft-os keretet. Van még jogszabály is, ahol lehet egy kicsit bogarászni e kérdésről. Ha ez nem megy akkor szakértő véleményét kell kikérni.

Sajnos az állam nem áll olyan helyzetben, hogy teljes mértékben fizesse az Ön költségeit. Így is nagyobb a szociális háló, mint amilyet elbírna.

2011. jan. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Valószinűleg a nyugdijad összege meghaladja azt a határt, amig 100 %-os támogatás adható.
2011. jan. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!