Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire viseli meg a válás...

Mennyire viseli meg a válás egy fél éves gyereket?

Figyelt kérdés

Eléggé nehezen jövünk ki a férjemmel mióta megszületett a fiunk, szóba jött a válás is, de még nem komolyan.

Viszont ami visszatart az az, hogy nagyon szereti a fiam az apját, és ilyenkor mindig felragyog a szeme és nagyokat vigyorog mikor meglátja és foglakozik vele. Én apa nélkül nőttem fel, tudom milyen rossz, bár ők találkozhatnának sűrűn, mert apámmal ellentétben a férjem továbbra is látogatná.

Mennyire viselné meg a fiamat és legvégül engem? Mennyire nehéz a mai világban egyedül felnevelni egy gyereket, úgy hogy nincs lakásom, jelenleg albérletben lakunk.


2009. okt. 21. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a gond? Próbáltátok már megmenteni a házasságotokat? Ha én ilyen helyzetbe kerülnék, csak a legvégső eset lenne a válás.

Egy hét hónapos babám van. Az a helyzet, hogy szerintem lelkileg őt annyira nem biztos, hogy megviselné, hiszen még nagyon pici, de szerintem érezné, hogy valami megváltozott, és nem jó irányba. Az apa közelsége, a játék az nagyon fontos neki, de ha tönkrement a házasságod, ne a gyerek legyen a visszatartó erő, mert ha tényleg nem lehet megmenteni már a kapcsolatot, akkor hosszútávon ha együtt maradtok, az nem lesz jó a gyereknek. Vagyis annál, hogy most elhagyod, sokkal rosszabb lesz a későbbiekben.

Téged szerintem már most megvisel a helyzet. Nem hiszem, hogy apa olyan túl sokat hozzátett volna a gyerekneveléshez (vagy ha igen, akkor egy kincs, és nem szabad elengedni), tehát a teendőid nem fognak változni szerintem, a pénzben meg úgyis be fog segíteni, attól függetlenül, hogy váltok, még a gyereke is marad. de mondom, szerintem üljetek le komolyan megbeszélni.

2009. okt. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem is túl pici még ilyesmihez, felfogni nem tudja, hogy mi történik, de a feszültséget érzi, és ha még szóváltások is vannak, az pláne nem tesz jót neki.


De jól írták előttem: a válás csak a végső eset legyen. Mi négy éve nagyon fasirtban voltunk a párommal több hónapig is, de mégsem váltunk el, pedig még gyermek sem volt. Kitartottunk. A házasságunk megoldódott, azóta is imádjuk egymást. Az akaraterőn és a kitartáson múlik az egész, azon, hogy meg akarjátok-e menteni a kapcsolatot.

Különben én egyedül biztosan nem tudnám eltartani a picit, nagyon keveset keresek.

2009. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én babám 3 hónapos volt, amikor az apja elköltözött, rá 1 hétre már nem ismerte meg, és a mai napig nem ismeri meg, ha találkoznak. Most 7 hónapos, később nem tudom hogyan viszonyul majd hozzá, bár nálatok azért szerencsésebb a helyzet, ha az apja foglalkozik vele. Kicsi még ahhoz, hogy felfogja mi történik körülötte, de ha ebbe nő bele, ez lesz neki természetes. Szerintem azért várjál még a válással, hátha kicsit később rendeződnek a dolgaitok. A legtöbb pasi későn fogja fel mi a gyerekvállalás, eszükbe sem jut mit él át a nő, mivel tuudnának segíteni nekünk.
2009. okt. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!