Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi a babák napi folyadéksz...

Mennyi a babák napi folyadékszükséglete 13 hós korban?

Figyelt kérdés
Kislányom 13 hós, kb. 3 hete leválasztotta magát, azóta nagyon kevés folyadékot iszik naponta, pedig gyakran megkínálom. A teát sem, a vizet sem szereti, tehéntejből pedig max. 200 - 220 ml naponta. Ma pl. még nem ivott 10 ml tejcsinél többet, tegnap is csak 100 ml - t. Szilárd ételt eszik (jogurt, kása, sűrűbb leves, kenyér, hús, gyümölcs stb.). Aggódom, nehogy kiszáradás legyen a vége. Naponta 3 pisis pelusunk van. Elég nyűgös mostanában, alul van 2 foga és úgy néz ki, most készülődik a többi is.
2009. okt. 21. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

az enyém is 13 hónapos és 50 ml vize iszik meg naponta!!!!!ez nagyon-nagyon kevés.

emellett még kb. 500 ml tápszert (vagy kevesebbet, mert most beteg)

tehát a tied a tehéntejen kívül nem iszik vizet/teát? az még kevesebb, mint nálunk.

nekem csak az vált be, hogy alvás után itatom, akkor hajlandó inni többet. egyébként csak egy kortyot.

2009. okt. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Éppen ezért aggódom. Most is kínáltam teával (főztem gyümölcs teát és gyógynövényeset is, hátha valamelyik ízleni fog, de csak pár szippantás az üvegből és kész). Nálatok a baba legalább iszik 500 ml tejcsit. Azt hiszem megpróbálom valamelyik tápszeres tejcsit. Abból hányas kellene neki?

2009. okt. 21. 12:18
 3/6 anonim ***** válasza:

3-as kell, de az enyém 1-est eszik, mert csak 1-es van abból, amit megiszik.

lehet, hogy a babádnak nem ízlik a tehéntej :)

próbálj ki vmi ízesített tápszert.

ja, az enyém se issza a teát, csak a vizet, még ilyen hidegben is.

2009. okt. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem azt modta a gyerekorvosunk, hgoy ideális esetben napi 1 liter folyadékot kellene már inniuk.

3-as tápszer, vagy junior kell már neki.

Bár az én kislányom még mindig 2-est eszik, mert a 3-as nem ízlett neki (de összehasonlítva, alig van több kalória a 3-asban mint a 2-esben - Milupa)


1 éves kislány anyukája

2009. okt. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A tehéntejet eleinte elfogadta, mert volt, hogy megivott belőle 170 mlt reggelire, de estére már csak 120 kellett neki a tejpép után. Kipróbáltam különböző márkájú tejet, mindet itta, csak most az utóbbi pár napban ilyen silány a folyadék fogyasztása. A teát és a vizet még nyáron sem itta úgy, ahogy kellett volna, bár akkor még szopizott naponta 3szor. Köszi a segítséget, azt hiszem kipróbálom valamelyik tápszert. Sok boldogságot nektek! :)
2009. okt. 21. 12:53
 6/6 A kérdező kommentje:

Ja, az elfelejtettem kérdezni, hogy ti mennyi ideig szopiztattatok.

12:50 es: köszi a válaszodat.:) Akkor mi elég jól el vagyunk maradva az 1 litertől. :( Valójában azért kezdtem a szopi után tehéntejjel, mert ugye már elmúlt 1 éves a baba és allergiás sincs a családban, gondoltam nem lehet gond belőle. De teszek egy próbát a tápszerrel is, valószínű a 2-sel.

Egyébként volt már egyszer ilyen korszaka, amikor nem akart szopizni és lefejve sem kellett neki a tejcsi, akkor is a BeBa 2est kóstoltattuk meg vele, de abból sem fogyott sok. Aztán egyik napról a másikra megivott mindent, de ez a mostani sztrájkja elhúzódik.

2009. okt. 21. 13:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!