Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba megtanulja a babajel...

Ha a baba megtanulja a babajeleket, később fog elkezdeni beszélni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 26. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem igen mert könnyebbnek találja elmutogatni mint mondani. Ha már tud beszélni utánna fogok én is tanitani neki.
2008. jún. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is később: a férjem 4 éves koráig (!!!) nem beszélt, mert mindent nagyszerűen elmutogatott...azt a tanácsot kapták a szülei, h ne figyeljenek rá, ezzel kényszerítik, h beszéljen. attól kezdve egész mondatokban beszél:D most pedig kiváló kommunikációs képességekkel rendelkező középiskolai tanár :D
2008. jún. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést sokan feltették már nekem, mert logopédus vagyok.

Mindenki azt a kommunikációs módszert használja, amivel a legjobban megérteti és elfogadtatja magát a környezetével. Amíg nem tud beszélni, talán szívesebben használ jeleket, de mihelyst ki tudja fejezni szóban magát, át fog térni a beszédre. Nem hiszem, hogy 6 éves koráig mutogatna, mert az könnyebb neki... A szociális kapcsolódás sokkal fontosabb. Ezek a jeltanító programok sem lehetnek egyoldalúak, sohasem tilthatják, csakis bátoríthatják a hangutánzást, a beszédet. (Egyébként nem szükséges ehhez különleges módszer, mert egy múködő szülő-gyerek kapcsolatban mindig vannak egyezményes, jól bevált jelek.)

Valóban előfordul, kisfiúknál gyakrabban, hogy viszonylag későn kezdenek el beszélni. Mindent megértenek (ez nagyon fontos!), de még nehezen megy a szavak formálása. Emellett lehetnek nagyon értelmesek. Valószínűleg ez volt a helyzet az egyik válaszoló férjénél is. De fordítsuk meg a dolgot szerintem: a jól kommunikáló tanárember talán éppen azért kommunikál jól, mert amíg nem tudott beszélni, addig is megfelelő jelrendszer és értő környzet állt rendelkezésére! Mihelyst erre kész volt, kódot váltott.

Vizsgálatok mutatják, hogy siket szülők halló gyermekei, akik szüleiktől először jelelni tanultak meg, később sokkal hamarabb elsajátították a hangzó beszédet, mint azok, akikkel sem jeleket, sem beszédet nem használtak... A hatékony kommunikáció a lényeg, az, hogy erről legyen a kicsinek tapasztalata.

2008. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2009. nov. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!